Zloději životů
Sezóna 4Epizoda 48. srpen 2023

Poslechněte si podcast: KVADRATURA DŘEVORUBCE: Ostatky urostlého muže objevili u silnice v pytlech na odpadky

Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Červen 2005. Pracovníci správy silnic provádí nedaleko Klatov běžnou údržbu a čistí příkopy. Jeden z nich však objeví modrý igelitový pytel, ze kterého vypadnou cosi, co připomíná lidské ostatky. Dalších pytlů je navíc v okolí víc. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.   

21:03

Zloději životů

Vydává: Novinky.cz

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Čeští kriminalisté vypráví o případech, které jim i po letech zůstávají v paměti.

Web

Sezóna 4Epizoda 826. září 2023 01:02:50

BRATŘI: Hrůzy z Tymákova jsou obrovskou rodinnou tragédií, vrah zasadil obětem 20 ran sekerou

Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/]. Červenec 2012. Krátce po sedmé hodině ráno volá na tísňovou linku jistý Jaroslav Hrdlička. Velmi rozrušeným a emotivním hlasem oznamuje operátorovi, že v domě svých rodičů v Tymákově právě objevil dvě mrtvá těla. V tratolišti krve leží jeho otec a nevlastní matka. Jako jeden z prvních byl na místě činu kapitán František Müller, plzeňský kriminalista a zkušený operativec. Právě on na případ, vzpomíná v rámci podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Tento díl vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Petra Čepelková a Aleš Procházka.   

Sezóna 4Epizoda 729. srpen 2023 20:07

HEVER: Barmana v herně se pokusil umlátit heverem, všechno natočily kamery

Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Srpen 2006. Vyšetřovateli plzeňské kriminálky plukovníku Radovanu Macákovi pomalu končí jeden z klidnějších pracovních dní. Od vedoucího ale dostává informaci, že ve Stříbře prý zadrželi podezřelého z ublížení na zdraví a Macák se má na místo cestou domů podívat. Krátce po příjezdu je ale vyšetřovateli jasné, že pracovní den mu teprve začíná. Nejde totiž o žádné ublížení na zdraví, ale o čistokrevný pokus o vraždu, který se vymyká svojí brutalitou. Na případ vzpomíná Macák v dalším díle podcastu Zloději životů. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.    

Sezóna 4Epizoda 622. srpen 2023 20:37

VRAŽDA NA STAVBĚ: Vrah se snažil ztížit možnost identifikace oběti, udělal ale banální chybu

Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Duben 2004. V lesích na Plzeňsku se vydává na pravidelnou obchůzku trojice myslivců se psy. Jeden ze čtyřnohých parťáků se po chvíli zastaví a štěká na cosi v igelitu pod větvemi. Když jeho majitel odhrne kousek plachty, okamžitě se mu navalí. Právě totiž objevil lidskou mrtvolu ve značném stádiu rozkladu. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.    

Sezóna 4Epizoda 515. srpen 2023 23:10

NAHÁ NEZNÁMÁ: Případ zavražděné ženy na Tachovsku je jedna velká záhada

Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Červen 2003. Dvojice myslivců se na Tachovsku potuluje nedaleko frekventované dálnice D5, když je z ničeho nic do nosu praští hnilobný pach. Oba muže hned napadne, že by se mohlo jednat o padlou zvěř. Po několika minutách ale místo padlé srnky objevují mrtvé lidské tělo ve značném stádiu rozkladu. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.    

Sezóna 4Epizoda 31. srpen 2023 16:41

POPRAVA: Vyšinutý střelec vraždil před zraky zděšených svědků. Proč si šel přebít revolver?

Listopad 2014. Nedaleko obce Chrást právě projíždí ve svém autě čtyřiašedesátiletý muž. Když u bývalého motorestu zahlídne starého známého, rozhodne se s ním prohodit pár slov. V tu chvíli ještě netuší, že o chvíli později do něj vyšinutý muž vystřílí zásobník připraveného revolveru. Ani tím však duševně narušený pachatel neskončil. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.  

Sezóna 4Epizoda 225. červenec 2023 21:11

POSLEDNÍ KLIENT: Zavražděnou prostitutku našli zabalenou v igelitu. Řádil v Chebu německý farmář?

Duben 2008. V bytě v nejvyšším patře omšelého paneláku v Chebu je objevena v posteli mrtvá prostitutka obalená potravinovou fólií. Z vraždy je okamžitě podezřelý syn majitelky bytu, recidivista, kterého před několika týdny pustili z vězení. Do hry ale vstupuje i postava německého farmáře Uweho. Na případ vzpomíná v dalším díle podcastu Zloději životů plukovník Radovan Macák, bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka. 

Sezóna 4Epizoda 118. červenec 2023 26:19

OHEŇ A LED: Nepochopitelná vražda kvůli flanelce. Umlátila bývalého učitele drobná seniorka?

Září 2004. V lesích nedaleko Plzně právě vyráží na houby postarší muž. Když se po chvíli přiblíží k divoké skládce, zkoumá cosi podivného, co z hromady harampádí vyčuhuje. Ve vteřině se mu zatmí před očima. Mezi sutinami je totiž lidská hlava. Bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky plukovník Radovan Macák vzpomíná v prvním díle třetí série podcastu Zloději životů na bezmála 20 let případ vraždy učitele matematiky v důchodu.  Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a podívejte se třeba na fotky pachatelů. Vychází také na serveru Novinky.cz [https://www.novinky.cz/sekce/podcasty-zlodeji-zivotu-369] Vyrobili Jakub Štěpánek, David Ryneš, Richard Wágner a Aleš Procházka.

Sezóna 413. červenec 2023 01:07

Další várka případů, tentokrát z okolí Plzně. Nová série vychází od úterý 18. července

Krimi podcast Zloději životů bude od 18. července pokračovat novou sérií. Bývalý vyšetřovatel plzeňské kriminálky plukovník Radovan Macák vzpomíná na případy, které mu i po letech zůstávají v paměti. V prvním díle se vrací k bezmála 20 let staré vraždě nekonfliktního učitele matematiky v důchodu. Vychází každé úterý ráno. Opět s hlasem Richarda Wágnera a Aleše Procházky. Sledujte Zloděje životů na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a dozvíte se další info o chystaných dílech.

Sezóna 3Epizoda 38. červen 2023 22:10

NA DNĚ #3: Vrah běhá mezi námi. Za zmizením majitele drogerie ze Žižkova zůstává smutný otazník

Majitel drogerie Luboš Novák zmizel společně s taškou s miliony korun beze stopy 1. května 2000. Podezřelí z vraždy byli o šest let později zproštěni obžaloby a zdálo se, že případ navždy zůstane neobjasněn. V roce 2014 ale bylo v řece Otavě objeveno tělo zabalené v modré plachtě. Závěrečný díl podcastové minisérie Zloději životů: Na dně se věnuje definitivnímu konci celé kauzy, kterou se zabýval nakonec až Ústavní soud. Sledujte Zloděje životů také na Instagramu [https://www.instagram.com/zlodejizivotu/] a dozvíte se informace o dalších chystaných dílech.