Zloději životů
Sezóna 2Epizoda 521. březen 2023

Poslechněte si podcast: #5 NIC UŽ NENÍ TABU: Proč vrah napsal podivný dopis do televize?

Devadesátá léta přinesla kromě jiného také celou řadu nových televizních pořadů. Jedním z nich bylo i Tabu, které televize Nova vysílala od roku 1994. Právě tento pořad, kde se lidé mohli anonymně svěřit prakticky s čímkoliv, sehrál na přelomu tisíciletí klíčovou úlohu v objasnění trestného činu vraždy. Poslechněte si pátý díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

26:19

Zloději životů

Vydává: Novinky.cz

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Poslechněte si vyprávění bývalého kapitána a člena pražské mordparty - Jana Štočka.

Web

Sezóna 3Epizoda 1Dnes 29:06

NA DNĚ #1: Záhadné zmizení majitele drogerie ze Žižkova. Zničený život už rodině nikdo nevrátí

Nebyl to žádný gangster, lichvář ani pochybný podnikatel. Luboš Novák byl obyčejným majitelem drogerie na pražském Žižkově. Když mu proto vlastní synovec nabídl v roce 2000 výhodnou směnu valut, byl Novák značně nervózní. Otec dvou dcer zmizel beze stopy 1. května téhož roku a s ním i taška s pěti miliony korun. Ani 23 let po osudném dni není zcela jasné, k čemu tehdy došlo. Začíná třídílná podcastová minisérie Zloději životů: Na dně.

Sezóna 3Epizoda 1Před dvěma dny 02:20

Boj s promlčením vraždy Luboše Nováka a zničený život pozůstalých. Startuje třídílná minisérie Na dně

Zloději životů jsou zpět. Třídílná minisérie Na dně nabídne posluchačům příběh dnes již promlčené vraždy Luboše Nováka z pražského Žižkova. Majitel drogerie zmizel beze stopy v roce 2000 a s ním i taška se zhruba pěti miliony korun v hotovosti. K natáčení svolila jak dcera zavražděného Nováka, tak i kriminalisté, kteří na případu pracovali. První díl vychází v neděli 4. června 2023. 

Sezóna 2Epizoda 627. březen 2023 21:00

#6 ZTRACENO V PŘEKLADU: Vrah s rukama od krve prchá na Kypr

Je horká červencová neděle roku 1999 a v jednom z bytů v Kodaňské ulici ve Vršovicích právě došlo k brutální vraždě. Mladé Ukrajince kdosi zasadil desítky bodných ran. Vyšetřování se rozjíždí a stopy vedou až na daleký Kypr. Poslechněte si závěrečný díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

Sezóna 2Epizoda 414. březen 2023 30:24

#4 NEVIDITELNÁ POHROMA: Úmyslné šíření viru HIV. Z dopisu matky pachatele mrazí v zádech

Píše se konec osmdesátých let minulého století. O viru HIV se toho zatím moc neví. Oficiální zdroje v Československu prakticky neexistují a panika se šíří zejména kvůli babským povídačkám. Situace zašla tak daleko, že případ zřejmě úmyslného šíření viru HIV musí vyšetřovat na oddělení vražd. Poslechněte si čtvrtý díl druhé série podcastu Zloději životů s kapitánem Janem Štočkem, bývalým kriminalistou z pražské mordparty.

Sezóna 2Epizoda 37. březen 2023 32:24

#3 TÉMĚŘ DOKONALÝ ZLOČIN: Pohřbil vrah svoji oběť zaživa?

Sezóna 2Epizoda 228. únor 2023 23:49

#2 VINOHRADSKÝ HROBNÍK: Zbavil se těla oběti v kremační peci?

Červenec 2002. Kriminalisté z pražského prvního oddělení se pomalu začínají vyhrabávat z laviny případů divokých devadesátek a prověřují i podezřelé případy několik let pohřešovaných osob. Jednou z nich je Jana Zelená. Ta se osudové noci v dubnu 1993 odešla bavit do strašnické vinárny. Domů už se ale nikdy nevrátila. Může za její zmizení hrobník z Vinohradského hřbitova?

Sezóna 2Epizoda 121. únor 2023 27:17

#1 LÁSKA JE LÁSKA: Kdo zavraždil a zapálil spořádaně žijící ženu?

Sezóna 2Epizoda 115. únor 2023 00:43

Upoutávka na druhou řadu kriminálního podcastu Zloději životů

Sezóna 1Epizoda 61. listopad 2022 18:21

#6 PŘIZNÁNÍ KANIBALA HOJERA

Případ sériového vraha a kanibala Ladislava Hojera patří k těm nejhorším, které naše země pamatuje. V té době začínal pracovat na oddělení vražd kriminalista Jan Štoček. I když případ vyšetřoval zejména jeho kolega Jiří Markovič, Štoček v případu sehrál kuriózní, leč důležitou roli.