Zprávy ze Zlínského kraje
9. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Zlín pokračuje v likvidaci divočáků v okolí města, lesníkům vyplatil za odstřel už desítky tisíc

Město Zlín se rozhodlo prodloužit smlouvu s Lesy ČR na odstřel divočáků a pokračovat v likvidaci černé zvěře v okolí města. Ta se v posledních měsících objevuje například na sídlišti Jižní Svahy nebo u domů na Burešově.

02:17

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Před pěti dny 02:05

Noc literatury nalákala ve Zlíně i díky známým tvářím a unikátnímu místu konání spoustu návštěvníků

20. září se konala na 80 místech v republice i v zahraničí Noc literatury. Jde o každoroční akci, na které se čte současná literatura na netradičních místech. Jedním z těchto míst byl i Památník Tomáše Bati ve Zlíně.

Před týdnem 03:00

Zlínská krajská nemocnice má nové operační sály. Jeden z nich bude sloužit robotickým operacím

Kratší čekací doby na operace, šetrnější péče a lepší prostředí pro pacienty i zdravotnický personál. To vše si slibují v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně od otevření dvou zrekonstruovaných operačních sálů. V jednom z nich bude lékařům navíc pomáhat nejnovější robotický operační systém Da Vinci za 65 milionů korun.

Před týdnem 00:15

Nemocnici ve Valašském Meziříčí bude i nadále provozovat skupina Agel

Zastupitelé ve Valašském Meziříčí 18. září 2023 vybrali a schválili společnost, která bude dalších 35 let provozovat místní nemocnici. Tu spádově využívá až 80 tisíc lidí.

Před týdnem 02:29

Zimní stadion v Uherském Hradišti potřebuje kvůli stavu střechy častější kontroly

Střecha Zimního stadionu v Uherském Hradišti je po téměř padesáti letech provozu na hranici životnosti. Odborníci ji proto pravidelně kontrolují, aby nemohlo dojít k neštěstí.

Před týdnem 02:38

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, krajská policie jejich žádosti opakovaně zamítá

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, které by na frekventované silnici I/35 dohlédly na rychlost řidičů. Podle policejních inspektorů je ale úsekové měření až to poslední, co by měly obce pro zklidnění dopravy udělat.

Před týdnem 00:14

Ze Zlínské přehrady zmizí restaurační loď

Zlín odkoupí a následně odstraní restaurační loď, která kotví na Kudlovské přehradě v centru Zlína.

Před týdnem 03:26

Hrabošů na polích ve Zlínském kraji opět přibylo, úrodu zničili zejména na Kroměřížsku

Zemědělcům na Kroměřížsku a částečně i na Zlínsku a Uherskohradišťsku stále ničí úrodu přemnožení hraboši. Těch od konce srpna navíc znovu na polích výrazně přibylo.

Před týdnem 03:08

Letošní moravská vína by měla být díky počasí mimořádně kvalitní

Vinaři na Uherskohradišťsku očekávají kvalitní úrodu. Pokud vydrží současné slunečné počasí, mohli by vyprodukovat mimořádně kvalitní vína.

Před 2 týdny 02:48

Na základní škole ve Valašském Meziříčí se sešly v jedné třídě děti pěti národností

České, romské, ukrajinské a mongolské děti usedly letos společně do lavic v 9.B na ZŠ Masarykova ve Valašském Meziříčí. Nově k nim přibyl taky školák z Filipín.

Před 2 týdny 02:21

Soudní spory o pozemky ve Zlíně Malenovicích končí, vlastníkem zůstává Zlínský kraj

Zlínský kraj se vyhne soudu za nedodržení podmínek kupní smlouvy na pozemky ve Zlíně Malenovicích od firmy Unimex Group. Krajští zastupitelé schválili dohodu o vyrovnání.