Zkouškový
8. duben 2021

Poslechněte si podcast: Zkouškový 2, díl #6: Svatba

Influencerce Emě prospívá psychoterapie a cítí se mnohem líp. Už je zase jízlivá a ironická, hlavně ke svému bratrovi, mediku Tomášovi. Ten si uvědomí, že se choval jako blbec, a pozve spolužačku Natálii na svatební party. Nevadí mu ani, že se tam potká s Linh a Zdeňkem. Johana s Martou se berou v Kasárnách Karlín. Tanečník Juraj se definitivně rozhodne přestěhovat aspoň na pár měsíců do Portugalska, v čemž ho podpoří i máma.

24:51

Zkouškový

Vydává: Český rozhlas

Zkouškový je první český hraný podcastový seriál pro mladé posluchače. Šest hrdinů a hrdinek v seriálu řeší to, co asi všichni známe. Vztahy, rozchody, rodiče, školu, práci a taky to, kým jsou a být chtějí.

Web

12. duben 2021 23:17

Ve Zkouškovým mě bavilo hnát postavu do extrémů, říká herečka a influencerka Gabriela Heclová

Ve čtvrtek 8. dubna vyšlo nových šest dílů Zkouškovýho, podcastového seriálu Radia Wave. „První série byla hodně pozorovací. Zajímalo nás, jak postavy mluví, jak se chovají, jaké je jejich prostředí, kde žijí. V druhé sérii jsme se rozhodli, že budeme dramatičtější: jaké jsou okolnosti, co se jim dějí, jak na ně reagují a co ovlivňuje a mění jejich životy,“ říká Šimon Holý, režisér a scenárista seriálu.

8. duben 2021 26:29

Zkouškový 2, díl #1: Tak asi zatím neodepisuj?

Studentka politologie Johana rozpačitě přijímá, když ji její přítelkyně Marta požádá o ruku. Influencerka Ema se stále častěji potýká s útočnými komentáři na sociálních sítích, soustředí se hlavně na svůj nový podcast. Linh je v prváku na vysněné scenáristice na FAMU. Bojuje se psaním i nedostatkem času. Dělí ho mezi školu, přítele Zdeňka a brigádu v jeho food trucku. Student taneční choreografie Juraj se připravuje na státnice. Trápí ho ale spíš vztah na dálku.

8. duben 2021 31:14

Zkouškový 2, díl #2: Maximálně mě vyhoděj ze školy

Tanečník Juraj úspěšně složil státnice a oslavuje, což leze na nervy jeho spolubydlícím Martě a Johaně. Ty se po prvotních obavách rozhodly, že se zaregistrují, a to už za čtyři týdny. Teď musí Johana udělat jen poslední krok: říct o zasnoubení rodičům. Studentka práv Kristína studuje, pracuje a skoro nespí. K tomu ji stále trápí nepříjemné pozvání na kávu od pedagoga. Věří, že to nic neznamená. Radši jde zahnat chmury na kolejní party.

8. duben 2021 28:23

Zkouškový 2, díl #3: Většinou je to planej poplach

Medik Tomáš si konečně nachází práci za barem a vypadá to, že by mohl mít i novou přítelkyni. Tanečník Juraj stále váhá, jestli je dobrý nápad se přestěhovat za svým klukem do Portugalska. Náladu mu nespraví návštěva mámy ani úspěšná premiéra v divadle. Přestože se influencerka Ema v podcastu veřejně omluví za to, co provedla své spolužačce na základce, nestačí to. Negativních komentářů přibývá a firmy s ní začínají rušit spolupráce.

8. duben 2021 29:58

Zkouškový 2, díl #4: Promiň, žiju spíš mimo mobil

Studentka práv Kristína je znovu vyhozena od zkoušky, mezi pedagogy se začíná šířit fáma, že kašle na školu. Asi tuší, kdo za ní stojí. Influencerka Ema se vymezuje proti všemu a proti všem online i offline. Nikdo její podrážděnosti nerozumí. Obava studentky scenáristiky Linh se potvrdí. Neví, co bude dělat, a už vůbec ne, jak to řekne Zdeňkovi.

8. duben 2021 29:08

Zkouškový 2, díl #5: Co vlastně víš ty o mně?

Tanečník Juraj odmítá přípravu choreografie a je pevně rozhodnutý přestěhovat se za přítelem do Portugalska. Tím se možná vyřeší problém studentky práv Kristíny s bydlením, protože by se mohla nastěhovat do jeho pokoje. Johana, vystresovaná z plánování svatby, začíná pochybovat o tom, jestli se neunáhlila a dělá správnou věc.

31. březen 2021 06:06

Seriál, který opět neuvidíte. Zkouškový se vrací v nových šesti epizodách

Šestice vysokoškoláků se od 8. dubna vrací v nových šesti epizodách prvního českého hraného podcastu pro mladé Zkouškový. Hrdinové a hrdinky budou řešit vztahy, bydlení, rodinu, ale i duševní zdraví nebo hejtry na sociálních sítích.

17. prosinec 2020 27:19

Zkouškový, vánoční speciál: Co budeš dělat na Silvestra?

Zamilovaný tanečník Juraj tráví Vánoce se svým přítelem z Portugalska. Tomáš si užívá mamahotelu u rodičů. Linh je z toho smutná, protože slíbil, že bude přes svátky s ní. Vynahradí jí to ale pohodář Zdeněk tradiční vánoční hostinou se salátem a kaprem.

14. květen 2020 23:40

Zkouškový, díl #1: Chceš jít s náma na party?

Medik Tomáš se na party seznamuje s nejlepší kamarádkou své sestry Emy. Linh studuje stejně jako Ema ekonomku, ale mnohem víc by ji bavilo studium scenáristiky. Trochu se ale bojí, co by na to řekli její rodiče. Tomáše sice medicína tak úplně neštve, co ho ovšem nebaví vůbec, je neustálý tlak jeho otce, který je primář a kariéru doktora vlastně Tomášovi naplánoval on.