Zprávy pro Pardubický kraj
21. únor 2023

Poslechněte si podcast: Zkáza celého města. Psovod z Ústí popisuje obrovskou ničivou sílu přírody v Turecku

Po ničivém zemětřesení v Turecku pomáhali s hledáním zavalených lidí i záchranáři z českého USAR týmu. Byl mezi nimi i orlickoústecký hasič David Hynek se svým sedmiletým ohařem Darrenem.

02:09

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 02:10

Češi se ve sbírce skládají na raketomet pro Ukrajinu, stroj připravují v Poličce

Raketomet RM-70 nazvaný Přemysl bude předán na Ukrajinu během několika týdnů. Ve sbírce Dárek pro Putina se na něj vybralo již 30 milionů korun. Součástí dodávky bude i 365 raket, řekl ve čtvrtek Martin Ondráček z iniciativy Dárek pro Putina.

Dnes 02:27

D35 z Vysokého Mýta do Ostrova má stavební povolení. Silničáři chtějí stavět příští rok

Ministerstvo dopravy dalo zelenou výstavbě další části budoucí dálnice D35 z východních Čech na Moravu. Vydalo stavební povolení pro sedm kilometrů dlouhý úsek Ostrov - Vysoké Mýto. Ten by měl do tří let navázat na už zprovozněných 30 kilometrů autostrády z Opatovic nad Labem do obce Ostrov.

Včera 02:12

V pardubické MHD budou kamery, zvýší bezpečnost a poslouží jako důkaz

Ve všech vozech městské hromadné dopravy v Pardubicích budou přibližně do konce roku kamery. Budou monitorovat případné incidenty a sloužit jako důkazní materiál. Mohou působit i preventivně.

Včera 02:24

Chrudim by mohla koupit zavřený hotel Bohemia, majitelé chtějí 40 milionů

Kauza chrudimského Hotelu Bohemia by mohla mít překvapivé řešení. Budova je uzavřená přes deset let. Rekonstrukci tehdy přerušil policejní zásah a další roky se táhnul soudní spor. Současní vlastníci se teď obrátili na město s nabídkou, ať si hotel koupí. Požadovaná cena je ale skoro padesát milionů korun.

Před dvěma dny 03:03

Červené cihly, ubytování pro umělce, otevřeno do náměstí. Galerie v mlýnech má obrysy

Pardubické galeristy čeká velká výzva. Z tradičního výstavního bílého prostoru městskou galerii GAMPA přestěhují mezi stěny z červených cihel. Galerie se už v létě přemístí z Příhrádku do nové budovy v areálu pardubických Automatických mlýnů.

Před třemi dny 01:57

Zrušte povinné domácí úkoly, žádá petice. To nejde, tvrdí ředitelka základky

Někteří rodiče a učitelé mají problém s tím, že školy zadávají dětem povinné domácí úkoly. Proto se chtějí pokusit léta zavedenou praxi změnit. V Pardubicích kvůli tomu nedávno vznikla i petice, do teď ji podepsalo asi 1400 lidí. Její organizátoři tvrdí, že školy nemají právo vymáhat po dětech domácí úkoly, a dožadují se toho, aby byly pouze dobrovolné. Ministerstvo školství ale ani mnozí kantoři s tímto postojem nesouhlasí.

Před pěti dny 01:49

V Toulovcových Maštalích chystají stavbu další rozhledny

Tři rozhledny nestačí, chceme další. Svazek obcí Maštale připravuje stavbu další vyhlídkové věže. Mají vytipované místo i představu, jak by měla nová rozhledna vypadat. A od těch současných by se měla dost výrazně lišit.

Před šesti dny 02:49

Pardubice chtějí zlevnit stavbu parkovacího domu, možná ho zmenší

Pardubice zvažují, že zlevní stavbu parkovacího domu, která má být součástí terminálu Jih. Revizi projektu dělá město kvůli rostoucím cenám podruhé. Železobetonovou stavbu by mohla nahradit lehčí konstrukce.

Před týdnem 02:52

Pardubické komunitní centrum pro Ukrajince otevře nové prostory v dubnu

Komunitní centrum Kalyna, které poskytuje v Pardubicích pomoc Ukrajincům, dokončuje opravu svých nových prostor. První setkání klientů se tam uskuteční nejspíš po Velikonocích.

Před týdnem 01:55

Záchrana legendárních Botasek? Výroba by se mohla přesunout do Zlína

Botasky ve Skutči skončily, tradiční značka by ale mohla pokračovat jinde. Chce ji koupit jiná obuvnická firma - společnost Vasky ze Zlína. Spustila kvůli tomu kampaň, která má převzetí slavné značky umožnit.