Buchty
5. duben 2023

Poslechněte si podcast: Život po pětatřicítce je fajn –⁠ člověk už ví, co mu v bufetu života chutná

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly publicistu Matěje Schneidera, ze kterého toho moc nevylámaly, ale popovídaly si s ním o Izraeli a mašinkách.

45:00

Buchty

Vydává: Český rozhlas

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

Web

Před čtyřmi dny 40:55

V Jižní Americe se na život nenadává, mohlo by to přinést neštěstí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly publicistku, spisovatelku a krajanskou učitelku Markétu Pilátovou, se kterou probraly, jak tepe život v jižní Americe a proč je tam tak populární gulášek.

Před pěti dny 34:00

Buchty čtou: Shopaholic Emma. Flaubertova Paní Bovaryová promarní život kvůli iluzím a cetkám

V pátém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Gustava Flauberta Paní Bovaryová a tím, proč černovlasá Emma takzvaně nefeelovala rutinu všedního dne.

Před týdnem 40:01

Učit cizince češtinu vyžaduje vynalézavost a lásku v srdci

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly Veroniku Jankulíkovou, která učí češtinu pro cizince a nebojí se o tom mluvit.

Před týdnem 37:01

Buchty čtou: Pochopit Kafku znamená luštit. Jak se neztrapnit na rande, když přijde řeč na Proměnu?

Ve čtvrtém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně přelouskal, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají doslova kultovním dílem Proměna Franze Kafky a tím, jestli se dá povídka skutečně posuzovat podle děje, nebo spíš dle toho, co je mezi řádky.

Před 2 týdny 45:49

Počítání kalorií je cesta do pekel. Tělo si pak řekne, že jídlo rovná se nebezpečí

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly praktickou lékařku Anetu Málkovou, která se zajímá o psychosomatiku a v minulosti se vypořádala s anorexií a bulimií.

Před 2 týdny 44:21

Buchty čtou: Erben by se asi Gendermanem nestal, Kytice vám ale řekne, že mít rodinu není peříčko

Ve třetím díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým dílem Karla Jaromíra Erbena Kytice a tím, jestli si z něj máme pamatovat víc než „sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť“.

Před 3 týdny 46:47

Dabing není v úpadku, jen stoupá a klesá jako bitcoin

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly dabéra Richarda Wágnera a popovídaly si s ním o tom, jestli je strefování se hlasem do cizích úst regulérní herecké odvětví a jestli není šikanován za své křestní jméno.

Před 3 týdny 40:20

Buchty čtou: Žárlivost a erotické dusno. Čtěte pozorně, Máchův Máj může být hluboký i sexy

Ve druhém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým dílem Karla Hynka Máchy Máj a tím, zda není zastaralé jak loňský sníh.

26. duben 2023 33:26

Tepláky dělají člověka, tepláky jsou základ

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly pracovnici v PR a DJku Ivetu Nebesářovou, se kterou ve studiu mlátily prázdnou slámu, protože si nezbedná hostka nepřipravila žádné téma.

25. duben 2023 31:23

Buchty čtou: Babička není naivka, v dnešním světě by mohla koučovat

V prvním díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají knihou Babička a tím, zda je toto dílo otřesné, či nikoliv.