13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Živě od vás: Letecká podívaná v Hodkovicích nad Mohelkou

Na letišti v Hodkovicích nad Mohelkou předvádí až do 16. července 2022 své letecké umění mladí piloti na větroních, a to v rámci Plachtařského mistrovství České republiky juniorů.

17:49

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Dnes 17:39

Host: Mgr. Jiří Křížek, ředitel Severočeského muzea v Liberci

Téma: Novinky v muzeu. Nejdelší skleněný žebřík na světě, plánovaná revitalizace parku, která budí emoce, nebo výstava o památnících, a pietních místech, která díky svému modernímu pojetí zaujmou snad každého kolemjdoucího, a někdy vzbudí pořádný rozruch. Nejenom o tom si budeme povídat hodinu před polednem s ředitelem muzea Jiřím Křížkem.

Včera 15:08

Host: Dušan Birka, finanční poradce

Téma: Jak naložit s hypotékou. Rostoucí ceny a vysoká inflace může kohokoliv, kdo má hypotéku, dostat do situace, kdy se mu v bankovním registru objevil negativní záznam spojený s opožděnými splátkami hypotéky či žádostí o dočasný odklad splátek s tím, že se zároveň blíží konec fixace úrokové sazby jeho hypotéky. A právě na tuto často situaci a východisko se zaměříme hodinu před polednem s finančním poradcem Dušanem Birkou.

Před dvěma dny 12:25

V zákulisí ZOO Liberec s Českým rozhlasem Liberec hodinu před polednem

Málokomu se poštěstí pohlédnout do kuchyně pro zvířata, nebo do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Jak se uklízí v pavilonu opic, na co si musí dát pozor chovatelé dravců, a jak se pracuje se zvířecí psychologií, nejenom to se dozvíme od našich průvodců liberecké zoo.

Před třemi dny 16:40

Host: Ing. Irena Šedivá, nutriční poradkyně

Téma: Stravou k dlouhověkosti. Dožít se vysokého věku nejlépe v plném zdraví a spokojenosti touží každý. Kromě pohybu bychom se samozřejmě měli zamyslet nejen nad svým jídelníčkem, ale i nad zlozvyky, kterých se při konzumaci dopouštíme. A právě na toto téma se zaměříme s nutriční terapeutkou Irenou Šedivou hodinu před polednem.

Před třemi dny 17:01

Že má trávník žízeň, poznáte už v červenci, říká zahradnice. Co sázet, když není dost vláhy?

Liberec už několik let není „nočníkem Evropy“ a rostliny to dávají najevo. Zkušená zahradnice Věra Přibylová prozradila, jak poznat, že květiny nebo stromy mají stres ze sucha, a jak s tím bojovat.

Před týdnem 17:06

Host: Jaroslav Kočárek, profesionální potápěč

Téma: potápění na jeden nádech. Potápění je relativně bezpečný sport, při kterém je důležité dodržovat pravidla. A právě desatero bezpečného potápění v tuzemských a mořských vodách probereme se zkušeným potápěčem Jaroslavem Kočárkem, se kterým se budeme věnovat takzvanému freedivingu, nádechovému potápění.

Před týdnem 13:03

Host: Vladimír Páral - spisovatel

Téma: Severočeský spisovatel slaví 90 let. Tisíce čtenářů hltaly knihy Vladimíra Párala, nejerotičtějšího českého spisovatele. Desátého srpna oslaví 90 let. Vystudovaný inženýr nastoupil do svého prvního zaměstnání v Liberci, kde prožil i první velkou lásku. Dnes žije střídavě v Praze a v Mariánských Lázních. Čím ho lázeňské město "dostalo"? I o tom bude řeč v rozhovoru se spisovatelem, který do svých knih promítl místa, kde žil, včetně severních Čech.

Před týdnem 17:32

Host: Zdeněk Kupka, herec, režiser divadla F

X. Šaldy. Téma: Mezi rozhlasem a divadlem. Režijním debutem herce Zdeňka Kupky je černá komedie Strip Poker, která měla premiéru v dubnu v Malém divadle. Dozvíme se, jak se cítí v roli režiséra, nakolik je mu blízký černý humor a jak se cítí v roli moderátora v Českém rozhlase Liberec v pořadu Setkání u mikrofonu.

Před 2 týdny 14:52

Host: Jiří Bliml, ředitel Městských lesů Liberec

Téma: Kondice stromů. Jaký je stav stromů ve městě pod Ještědem a jeho okolí, co jim nejvíce škodí, jakým způsobem a jak často se kontrolují, nejenom to hodinu před polednem probereme s Jiřím Blimlem, ředitelem Městských lesů Liberec.

Před 2 týdny 16:24

Český rozhlas Liberec na prázdninách v příměstském táboře, kde vaří děti

Prázdniny jsou v plném proudu, a tak hodinu před polednem zavítáme s ČRo Liberec do příměstského letního tábora pro děti v Liberci, kde pod dohledem Evy Kundrátové, výživové poradkyně objevují kouzlo vaření, pečení, tvoření, ochutnávání a testování.