Zprávy pro Pardubický kraj
Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Zimní střediska se připravují na sezónu a někde už začali zasněžovat

Podzimní počasí se pozvolna mění v zimní. V noci na mnoha místech teploty klesají pod bod mrazu a to je ideální situace pro provozovatele ski areálů, kteří tak mohou vyrábět technický sníh. Děla ale zatím spustili jen ve dvou největších střediscích v regionu.

02:33

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Před dvěma dny 02:03

Vánoční strom v Bruselu rozzáří ozdoby z Chrudimska

Oflenda. Osada na Chrudimsku se čtyřiceti obyvateli. Právě odtud vyrazí zvláštní konvoj přímo do centra Evropské unie – do Bruselu. Poveze speciálně navržené a vyrobené ozdoby pro vánoční strom umístěný v Evropském parlamentu.

Před třemi dny 01:48

Obyvatelé Chrudimi si za popelnice připlatí několik set korun

Poplatky za komunální odpad se v Chrudimi příští rok skokově zvýší. Zatímco letos lidé platili za osobu 600 korun za rok, v roce 2023 to bude 1000 korun. Úpravu vyhlášky budou ještě schvalovat zastupitelé. Předchozích deset let se částka nezvyšovala.

Před čtyřmi dny 02:18

Pardubice dokončují v Husově ulici opravu 60 bytů pro rodiny uprchlíků

Váleční uprchlíci z Ukrajiny, které město Pardubice na jaře nouzově ubytovalo na kolejích na Stavařově, se postupně stěhují do zrekonstruovaných bytů v Husově ulici. Bude tam 63 bytů, bydlet tam může až 165 Ukrajinců.

Před pěti dny 02:41

Plán na parkovací dům u Pardubické nemocnice opět ožívá. Kraj ani město na něj ale nemají

U krajské nemocnice v Pardubicích by mohl být parkovací dům. Na oživení tohoto už několikrát probíraného projektu se shodli zástupci magistrátu i hejtmanství. Dopravní situace kolem areálu nemocnice a v celé čtvrti Pardubičky je komplikovaná dlouhodobě.

Před šesti dny 01:49

Jídelna pro 900 dětí v Přelouči pořád nevaří. Opravy by měly pokračovat v prosinci

Přelouči se na druhý pokus podařilo vybrat firmu, která dotáhne do konce opravu centrální školní jídelny. Stavební práce stojí už od léta, s původním zhotovitelem totiž město rozvázalo smlouvu kvůli neplnění zakázky. Na podzim chtělo vybrat nového dodavatele, ale to napoprvé nevyšlo a radnice tendr opakovala. Děti z několika přeloučských škol stále chodí na obědy do náhradních prostor.

Před týdnem 01:52

Nese 300 tun a nehne se ani o centimetr. Stavbaři testovali most na D35 u Uherska

Už jen týdny zbývají do otevření další části dálnice D35 na Pardubicku. Před dokončením je skoro 15kilometrový úsek z Časů do Ostrova. Jeho součástí je i most nad nádražím v Uhersku, kde dálnice překonává hlavní železniční koridor. A právě na tento most dnes ráno najely kamiony s kamením k zatěžkávací zkoušce.

Před 2 týdny 02:58

V úterý skončí práce na trati Pardubice – Stéblová. Cesta do Hradce bude plynulejší

Na trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové budou od poloviny příštího týdne vlaky jezdit rychleji, plynuleji a bezpečněji. Po přibližně jednom a půl roce totiž skončí rozsáhlá modernizace trasy v úseku mezi pardubickými Rosicemi nad Labem a Stéblovou.

Před 2 týdny 02:00

Lékaři pro Chrudimskou nemocnici nejsou. Lůžková část interny je dál zavřená

Nejsou a nejspíš hned tak nebudou. Řeč je o lékařích, kteří by byli ochotní nastoupit do Chrudimské nemocnice. Nedostatek personálu tam znamenal uzavření části interny a ani po několika měsících to nevypadá, že by se problém podařilo vyřešit.

Před 2 týdny 02:49

Soud nařídil referendum o logistické hale v Opatovicích, vyhověl tak odpůrcům

Lidé v Opatovicích nad Labem půjdou v lednu k referendu o výstavbě průmyslové haly. Hlasování bude spojené s prvním kolem prezidentské volby. Rozhodl o tom krajský soud, který tak vyhověl odpůrcům developerského záměru. Ti se vyhlášení referenda kvůli hale domáhali už delší dobu před zářijovými komunálními volbami, sesbírali pro něj i dostatečný počet podpisů, opatovičtí zastupitelé ale návrh odmítli.