Host Českého rozhlasu Ostrava
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Žije tancem a má blízko k dětem. Lenka Krčová je oceňovanou choreografkou

Lenka Krčová žije od malička tancem. A taky má blízko k dětem, kterými je neustále obklopena, protože s nimi pracuje v tanečním studiu Radost a Impulz Bohumín. Vybudovali společně soubor, který patří ke světové špičce.

21:17

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 20:38

O radosti z hudby, společného hraní i nadšení z učení. Setkání s Alžbětou Kolářovou

Alžběta Kolářová vystudovala hru na housle a violu. Teď sama s nadšením učí na Lidové konzervatoři, kde založili komorní orchestr. Rozhovor je o společném hraní, radosti z hudby i o koncertě ke stému výročí narození Ilji Hurníka.

Před pěti dny 21:57

Pozvání na den otevřených dveří u meteorologů. Setkání s Romanem Volným

Vypravíme se do Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. Meteorolog Roman Volný nám představí prostory, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné, a mohou si je prohlédnout jen výjimečně, například během Dne otevřených dveří. Ten letošní připadá na sobotu 25. března. Na co všechno se můžete těšit?

Před týdnem 21:14

Jozef Škarda. Kromě toho, že je patologem, je taky vědcem a kazatelem

Jozef Škarda je vedoucím Ústavu klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky FN Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity, ale také vědcem a kazatelem. Jak se tyto světy pojí?

Před týdnem 21:18

Nikdy není pozdě na nové začátky. Setkání s Irenou Cedivodovou

Irena Cedivodová celý život pečuje o zvířata, především o koně. Na čas se jich vzdala poté, co se vdala, ale nakonec se k nim opět vrátila. Uslyšíte o tom, jak ji koně postavili v době nemoci znovu na nohy a že nikdy není pozdě na nové začátky.

Před 2 týdny 20:33

Na pohybu a lehce i na bolesti jsme závislí, říká tanečnice Nataša Novotná

Nataša Novotná se věnuje tanečnímu divadlu. Poté, co klasický tanec vystudovala v Ostravě, sklízela úspěchy i ve světě. Spolupracovala se slavnými choreografy, včetně Jiřího Kyliána.

Před 2 týdny 21:07

Uplynulý rok očima sbormistra NDM Jurije Galatenka. Na Ukrajině má stále rodinu a přátele

Sbormistr opery Národního divadla moravskoslezského Jurij Galatenko pochází z Kyjeva, kde má stále přátele a rodinu. V našem vysílání jsme se s ním setkali před rokem, krátce před válkou na Ukrajině.

Před 2 týdny 21:26

Roman Posolda a Libuše Petrová. Projekt Kola pro Afriku pomáhá už deset let

Kola pro Afriku. Za projektem, který pomáhá školákům v Gambii, stojí Roman Posolda. Koordinátorkou je Libuše Petrová.

Před 3 týdny 21:13

O vzdělání a vedení k samostatnosti, procesu zplnoletnění. Setkání s Beatou Hersanovou

Beata Hersanová je fotografka a designérka, a taky matka, která své dcery vedla ke vzdělání a samostatnosti natolik, že začaly podnikat už v teenegerovském věku. Musely kvůli tomu projít mimo jiné procesem zplnoletnění, což v Česku není úplně obvyklé. I o tom bude povídání s Beatou a její dcerou Patricií.

Před 3 týdny 24:26

Desetiletá klavíristka sklízí úspěchy na soutěžích i koncertech po celém světě

Zázračné dítě? Talent od Boha, a nebo hodiny cvičení? Co stojí za úspěchem desetileté klavíristky Magdalény Kovářové? Zeptáme se nejen jí, ale i její maminky Kateřiny. Mladá klavíristka sklízí úspěchy na soutěžích i koncertech po celém světě, její talent rozvíjí profesorka Libuše Vondráčková, matka světově známého pianisty.