Zprávy ze Zlínského kraje
11. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Žena ve Zlíně skončila po konzumaci cukety na jednotce intenzívní péče s otravou

Čtyřiapadesátiletá žena skončila po konzumaci hořké cukety s otravou toxinem cucurbitacinem na jednotce intenzívní péče v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Žena měla těžký průjem, otok sliznice žaludku, tlustého střeva a výrazné změny na játrech.

00:16

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 02:38

V Lidečku vyskočily z Čertových skal desítky čertů. Několik dní budou se svou družinou obcházet obec

První prosincový víkend se v Lidečku na Valašsku ozývalo hlasité zvonění kravských zvonců a rachot a dupot čertů. Začaly tradiční mikulášské obchůzky. Lidé tam budou budou potkávat čerty, Smrtku, Koníka nebo Mikuláše až do 6. prosince.

Před čtyřmi dny 02:31

Zlínský domov pro seniory Hvězda opouští první klient. Ostatní se mají přestěhovat do Vánoc

Ze zlínského domova pro seniory Hvězda se přestěhoval první klient. Zařízení totiž po rozhodnutí Zlínského kraje skončí ke konci roku registrace.

Před pěti dny 01:56

Zlín je opět přístupný i po Březnické ulici. Nová křižovatka pod zimním stadionem je hotová

Dopravě v centru Zlína by se mělo výrazně ulehčit. Od 30. listopadu 2023 je znovu průjezdná v obou směrech hlavní trasa na Uherské Hradiště, Březnická ulice přes novou křižovatku s ulicí Mostní.

Před týdnem 03:25

Nemocnice ve Zlínském kraji se chystají na protesty lékařů. Akutní péče by měla zůstat zachovaná

Přes tři stovky lékařů z nemocnic ve Zlínském kraji od začátku prosince přestanou sloužit přesčasové služby. Jak jejich krok ovlivní fungování zdravotnických zařízení?

Před týdnem 02:36

Záchranáři testují v horských oblastech na Vsetínsku jako první v Česku speciální sanitku

K pacientům v horských oblastech na Vsetínsku začala vyjíždět mobilní sanitka s CT přístrojem. Ta umožňuje zdravotníkům určit, zda má pacient cévní mozkovou příhodu a ihned nasadit potřebné léky.

Před týdnem 04:33

Do stávky škol se ve Zlínském kraji zapojí 37 z 99 krajských školských příspěvkových organizací

Do pondělní výstražné stávky se zapojí víc než polovina základních a středních škol v Česku, celkově to bude přibližně 2500 škol. Jak to bude vypadat ve Zlínském kraji?

Před týdnem 00:17

Cyklostezku mezi Uherským Hradištěm a Otrokovicemi přeruší u Napajedel stavba dálničního mostu

Stavba dalšího dílčího úseku dálnice D55 u Napajedel, mostu přes řeku Moravu, si vyžádá uzavírku cyklostezky mezi Napajedly a Otrokovicemi. Od 27. listopadu 2023 bude uzavřen průchod pod mostem pro cyklisty i chodce.

Před 2 týdny 03:17

Odkup části zámeckého parku městem se v Napajedlích komplikuje, majitel zámku stanovil nové podmínky

Město Napajedla chce od soukromého majitele koupit část zámeckého parku, aby se mohlo starat o svůj majetek, ke kterému už dlouhá léta nemá přístup. Prodej se ale komplikuje.

Před 2 týdny 01:58

Od prosince hrozí v nemocnicích ve Zlínském kraji omezení operací, ambulantní i pohotovostní péče

Stovky lékařů ve Zlínském kraji odmítají od prosince sloužit přesčasy. Pro nemocnice by to znamenalo omezení poskytované péče.

Před 3 týdny 02:45

Opravy dopravou velmi vytíženého mostu přes řeku Moravu v Uherském Hradišti se přibližují

Most přes řeku Moravu mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm podle silničářů nutně potřebuje opravu. Ředitelství silnic a dálnic už požádalo o stavební a územní řízení na jeho přestavbu.