Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Zemřeli, aby Rovensko přežilo. Město v Českém ráji si připomnělo hrdiny z druhé světové války

V Rovensku pod Troskami v Českém ráji se v sobotu 14. ledna uskutečnila vzpomínková akce k 80. výročí smrti parašutistů Františka Závorky a Lubomíra Jasínka ze skupiny Antimony. Na místě byla i naše reportérka.

02:53

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 00:59

Nový dopravce v Jablonci nad Nisou má stále problémy, nejezdí dva ze čtyř minibusů

Start nového dopravce ČSAD Slaný v Jablonci nad Nisou provází potíže. Zahájení provozu ve středu 1. února 2023 zkomplikovalo intenzivní sněžení a problémy s technikou, potom vypověděly službu dva ze čtyř minibusů.

Dnes 01:46

S Horskou službou v Krkonoších: Jak trénují čekatelé

Noví dobrovolní členové Horské služby se v extrémních podmínkách školili v Krkonoších. Trénovali záchranu lyžaře na sjezdovce a také hledali lidi zahrabané pod lavinou. Byla se za nimi podívat redaktorka Johana Tománková.

Včera 03:39

Krajský soud začal projednávat případ znásilnění a zneužití 7 dětí. Obžalovaný část viny přiznal

U Krajského soudu v Liberci začalo 7. února 2023 projednávání případu znásilnění a zneužití sedmi dětí. Podle obžaloby se zločinu dopustil 32letý muž z Liberce, který působil také jako předseda spolku Děti ráje železnice. Spolek pro děti pořádal letní tábory a kroužky. V případě odsouzení mu hrozí pět až 12 let vězení. K některým činům se přiznal. Jednání sledovala redaktorka Eva Malá.

Včera 02:17

V České Lípě je za parkování možné platit kartou, ceny parkovného zůstávají

Od 7. února 2023 se v České Lípě změnil systém placení parkovného. Oproti dosavadnímu přinesl i několik novinek.

Před dvěma dny 02:25

Jizerské hory obsadí účastníci legendární Jizerské 50. S jakými omezeními počítat

Ve čtvrtek 9. února 2023 začíná 56. ročník Jizerské padesátky. Tisíce lyžařů zaplní Jizerské hory; turisté proto musí až do neděle 12. února počítat s omezeními. Shrnula je redaktorka Johana Tománková.

Před dvěma dny 02:02

Rozvoj obce Kunratice u Cvikova blokuje nedostatek vody

Obce v Libereckém kraji by rády rozšířily až o desítky rodinných domů. Brání tomu ale nedostatečná kapacita různých sítí. Některým obcím na Českolipsku například chybí dostatečně kapacitní zdroje vody.

Před dvěma dny 02:10

Výstava plakátů v libereckém Naivním divadle připomíná založení Studia Ypsilon

Legendární Studio Ypsilon vzniklo v tehdejším Severočeském loutkovém divadle v Liberci před 60 lety. Ve stejné budově, tedy v Naivním divadle, je k vidění výstava, která se tomuto výročí věnuje.

Před třemi dny 00:20

Policie pátrá po muži z Lázní Libverda, který je podezřelý ze zastřelení ženy

Kriminalisté pátrají po dvaačtyřicetiletém ozbrojeném Petru K. z Lázní Libverda na Liberecku. Je podezřelý, že v sobotu v jednom z pražských hotelů zastřelil ženu.

Před čtyřmi dny 00:15

Řádění vichřice se stalo osudným jednomu z hříbat koně převalského v zoo. Nejvíc zásahů hlásí hasiči

Vítr v sobotu v Česku lámal stromy a způsobil poruchy dodávek elektřiny. Komplikoval také provoz na silnicích a železničních tratích.

Před čtyřmi dny 00:35

Vichřice řádila i v liberecké zoologické zahradě, popadané stromy zastavily dopravu

Popadané stromy a větve v Zoologické zahradě v Liberci jsou následkem páteční vichřice. Zoo je dnes kvůli odstraňování škod pro návštěvníky zavřená.