2. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Zelí a jeho využití v kuchyni

Jak se zelím nakládali naši předkové a jak ho můžete upravit moderně? Odpovědi dává ve svém pořadu Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka.

34:10

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Před šesti dny 37:19

Kuchařské cestování po Evropě

Recept na dezert russé, vzpomínky na malinké bábovičky, papričky plněné rybou a bramborami a další kuchařskou inspiraci z cest nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

Před týdnem 37:14

Francouzská gastronomická inspirace

Saláty, palačinky, prasečí nožička v rosolu, ganache. O gastronomické zážitky a inspiraci z pobytu ve Francii se ve svém Kuchařském čarování podělí kulinář Petr Stupka.

Před 2 týdny 33:41

Dobroty z jahod a tipy pro grilování

Jahodový tartar, jahody se šlehačkou, osvěžující polévka a další inspirace pro využití prvního letního ovoce. K tomu upozornění na grilovací nešvary. K poslechu Kuchařského čarování zve kulinář Petr Stupka.

Před 3 týdny 33:34

Odpovědi na kulinářské a kuchařské dotazy posluchačů

Poradnu pro posluchače otevřel tentokrát ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka. Velkým tématem bylo grilování a podělil se také o sedmero nápadů, co vařit.

24. květen 2022 35:04

Ohlédnutí za chřestovými slavnostmi a tipy pro domácí grilování

Chřest a grilování. Dvě témata, která patří k přelomu jara a léta, si vybral pro své Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka. Nabízí opět porci inspirace a receptů pro vaše vaření.

17. květen 2022 31:47

Chřestové Kuchařské čarování

Asparagus je tentokrát tématem rozhlasové inspirace kulináře Petra Stupky. Připomene, že chřest je zdravý, vysvětlí, jak ho připravit před vařením, a doporučí své osvědčené recepty.

10. květen 2022 29:04

Gastronomické kreace z mletého masa a chřestu

Zaručené recepty a fígle kulináře Petra Stupky na pochutiny z mletého masa. Připravte si ho na gril nebo jako fašírku, která má různé využití. To vše doplní tipy na jídla s chřestem.

4. květen 2022 33:27

Očistné a omlazující účinky mladých výhonků chřestu znali už naši prapředkové

V Kuchařském čarování budeme kombinovat různé druhy salátů. Něco jiného je ale vánoční bramborový salát, který je nutné nechat nejlépe do druhého dne uležet. Jsou ale naopak saláty, které se například v restauracích, nebo i domácnostech míchají a připravují až na stole před zraky stolovníků. To vše kvůli čerstvosti.

27. duben 2022 28:19

Koláč Santiago se proslavil svatojakubskými poutěmi do Santiaga de Compostela

Kuchyně jihozápadní Evropy, aneb ohlédnutí Petra Stupky za nedávnou návštěvou Barcelony.

19. duben 2022 26:45

Vajíčkové Kuchařské čarování

Vejce patří na stůl denně, říká kulinář Petr Stupka. Existuje celá řada možností, jak je upravit. Některé ze způsobů připomene ve svém Kuchařském čarování.