Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Jedovaté rostliny. Pro kohou mohou být nebezpečné a které jsou vůbec nejjedovatější

V magazínu Zelené světy startuje seriál věnovaný jedovatým rostlinám. Dozvíte se, jestli mohou být nebezpečné pro zvířata, pro děti a které patří k těm vůbec nejjedovatějším. Kromě budou autoři také odpovídat na dotazy posluchačů. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

26:48

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Včera 25:09

Některé rostliny mohou být nebezpečné, i když je nejíme a nejsme neopatrní

Pasivně jedovaté rostliny jako například třemdava bílá jsou tématem magazínu Zelené světy. Člověk může po kontaktu s nimi přijít k újmě, i když rostliny nejí ani není jinak neopatrný. Dále se v pořadu bude mluvit o mykorhize neboli soužití hub s kořeny vyšších rostlin a uslyšíte i fejeton Mezi nebem a zemí a odpovědi na posluchačské dotazy.

Před týdnem 27:46

Některé pokojové rostliny jsou jedovaté, jiné zcela bezpečné a hodí se třeba do dětského pokoje

Autoři magazínu Zelené světy Hana Šoberová a Pavel Chlouba si tentokrát jako téma vybrali pokojové rostliny. Zaměří se na jedovaté druhy, ale zmíní i takové, které se hodí do dětského pokojíčku, jsou bezpečné i výchovné.

Před 3 týdny 37:00

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

31. prosinec 2021 25:04

Trendy ve světě rostlin a zahradničení pro rok 2022

Magazín pro milovníky zahradničení představí nové trendy pro rok 2022, bude řeč o živých vertikálních stěnách a uslyšíte fejeton o tom, jak pes řídí chod zahrady. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

24. prosinec 2021 22:04

Zajímavosti o mangu a sváteční fejeton Pavla Chlouby, v němž hlavní roli hraje hlávka zelí

Vánoční vydání magazínu Zelené světy pro milovníky zahradničení. Dozvíte se zajímavosti o mangu a zazní fejeton, v němž hlavní roli hraje hlávka zelí. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

17. prosinec 2021 22:57

Kouzelný svět retro rostlin

Rostlinám, které kdysi zdobily naše interiéry, je tentokrát věnovaný magazín Zelené světy. Vše navíc doplní nový fejeton zahradníka Pavla Chlouby, který vás zve k poslechu společně s moderátorkou Hanou Šoberovou.

10. prosinec 2021 23:25

Exkurze do světa jedovatých rostlin

Jedovatost je jeden z mechanismů na obranu přežití, který si vyvinuly některé rostliny. Do jejich světa nahlédněte s Hankou Šoberovou a Pavlem Chloubou.

3. prosinec 2021 26:54

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

26. listopad 2021 19:01

Co to je a jak funguje vermikompostér

V tomto dalším vydání pravidelných Zelených světů dojde nejen na technické vymoženosti, ale i na orchideje nebo jednu známou, přitom celkem kontroverzní rostlinu.