Kolo na kolo
9. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Ze zákulisí: Po čem touží a co radí Tomáš Enge

S nejzkušenějším českým závodníkem exkluzivně: během neplánovaného čekání na restart GP Japonska v průběhu televizního přenosu na Sport2 došlo na exkluzivní podcast. Debata, která by možná nikdy nevznikla. Třeba o tom, jak moc Toma Engeho iritují otázky na F1, když má řadu (úspěšných) zkušeností mimo ni. Co všechno už vyzkoušel? A došlo i na jednu z fundamentálních otázek: jak objevit, a ověřit (aniž byste museli finančně vykrvácet), že je Vaše dítě dalším Lewisem Hamiltonem nebo Maxem Verstappenem?

42:31

Kolo na kolo

Vydává: Tom Richtr F1 a hosté

Podcast Kolo na Kolo! Komentátor formule 1 Tomáš Richtr se svými kolegy a hosty o všem důležitém, co se ve světě F1 právě děje. Speciálním pořadem je "InstaPokec" po skončení velké ceny F1

Web

Před čtyřmi dny 10:32

Extra kolo: Neúspěšní vzhlíží k Baku

Co přinesly uplynulé dny, to shrnuje 'Extra kolo'. Například dusno u Mercedesu, nezlomný optimismus u Ferrari, nervozitu u McLarenu, obdiv nad Aston Martinem, opatrné vyčkávání Red Bullu či návrat Jensona Buttona a Kimiho 'fucking finally' Räikkönena do závodů.

Před týdnem 46:21

InstaPokec z Bahrajnu: Sprcha pro Mercedes, Leclerc v problémech a odkud je DNA Astonu

Jaké závěry lze učinit po první velké ceně, jestli vůbec nějaké? Co po ledové sprše chystá Mercedes a jak dlouho mu to bude trvat? Proč je Leclerc v problémech už teď? A proč fandit, i kdyby to měla být sezona v dominantním podání Red Bullu? Kdy se začalo pracovat na tom, že letošní Aston Martin má DNA Red Bullu? A k tomu nejvýraznější příběhy víkendu v Bahrajnu. Pozávodní InstaPokec v nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo je tu!

Před 3 týdny 51:18

Kdo je na tom dobře, a kdo hůře, na začátku nové sezony formule 1

Jaké je rozložení sil, to je nejfrekventovanější otázkou těchto dní. Prostudovali jsme data, vyslechli si piloty, šéfy týmů, posbírali názory odborníků a zákulisní šeptandu, a dali dohromady nejucelenějších obrázek situace před startem nového ročníku formule 1!

Před 3 týdny 07:28

Extra kolo: Ohořelý Grosjeanův vůz na výstavě a vyšachovaný Stroll

Mimořádna výstava v Madridu stojí za vidění - ještě kdyby existovalo přímé letecké spojení! Probíhají námluvy mezi týmy a dodavateli motorů a Honda se rozmýšlí a rozmýšlí... Nešťastník Stroll nenastoupí do testů, ale stihne sezonu?! A na co se těšit v nejbližší budoucnosti? Týdenní souhrn v EXTRA KOLO Vaška Štěpánka!

17. únor 2023 07:58

Extra kolo: O kolik zrychlí černá na voze F1?

To nejzajímavější z dokonaného představení formulí pro letošní mistrovství světa F1. Černá je v módě. A víte proč? Nejde o estetiku. Jde o rychlost! Týdenní souhrn v epizodě Extra kolo. Ta láká na dvě novinky příští týden ;)

8. únor 2023 08:14

Extra kolo: Rozšíření týmů F1 a návrat Fordu

O formuli 1 je zájem, ale kolik nových týmů takový zájem přinese? Ford se vrací do F1. Manažerské vrtochy u Williamsu. Představila se Alfa Romeo. Vyprodaný 100. závod Le Mans. A na co se těšit příští týden? Vše podstatné v nejnovějším týdeníku EXTRA KOLO!

2. únor 2023 07:05

Extra kolo: Dvě zaměstnání Micka Schumachera a Haas potřetí ve stejné řece

Schumacher měl strach, jestli ve formuli 1 vydrží. Teď má dvě zaměstnání. Kolik stojí šampionát F1? Můžeme se dočkat návratu značky Ford? Haas potřetí ve stejné řece. A na co se těšit příští týden? Vašek Štapánek o všem podstatném a důležitém v novém pravidelném týdeníku EXTRA KOLO!

24. leden 2023 01:19:16

Se ženami o ženách ve formuli 1

Kdo kvalifikovanější by se měl vyjadřovat na téma "ženy ve vrocholovém motorsportu" než právě ony? V nejnovější epizodě podcastu Kolo na Kolo jsme přivítali zkušené a rychlé závodnice Gabrielu Jílkovou a Michaelu Dorčíkovou. Byla z toho hodně poutavá, otevřená a také velmi inspirativní debata. Obsah: 00:00 - Intro a představení 03:33 - Co říkáte na sérii iniciativ 'Žen do F1' 07:03 - Jsou speciální šampionáty pro ženy jejich separováním? 16:13 - Rovnost příležitostí mezi muži a ženami - Míša 19:48 - Rovnost příležitostí mezi muži a ženami - Gábi 22:00 - Kdybychom měli tu moc, co udělat jinak? 26:20 - Jak odhalit talent a jak jej podpořit 32:13 - Puberta jako jeden velký filtr 38:39 - Udělaly by Míša nebo Gábi něco jinak ve svých kariérách? 43:59 - Jiří Košta o předsudcích v motorsportu 48:03 - Tomáš Richtr v koncích - být někým vlivným, co byste mi poradili? 50:17 - Naražíte nebo naráželi jste na problémy související ryze s tím, že jste ženy? (Míša) 55:31 - Naražíte nebo naráželi jste na problémy související ryze s tím, že jste ženy? (Gábi) 58:35 - Rozdíly ve fyzické výbavě žen a mužů. Překážka, nebo předsudek? 1:02:48 - Kým bys měl být, abys ovlinil to, že už se nebude tvrdit, jak ženy nemají takové příležitosti jako muži 1:12:03 - Tomáš Richtr o zjištění, že během běžných pracovních pohovorů manažeři smýšlí o mužích a ženách jinak 1:14:00 - Na závěr poselství malým holkám a mladým děvčatům Poslední věta má být: "Mějte se krásně!" :-D

14. leden 2023 44:19

Bizarní překážky na cestě k 11. týmu F1

Protichůdné zájmy toho, zda mít ve formule 1 více týmů, zní jako neuvěřitelná báchorka. Ale je to opravdu tak! Pojďte s námi nahlédnout do tajů problematiky mít ve formuli 1 více než 10 týmů. Co to znamená pro nové uchazeče Cadillac či Porsche. A pojďme si povyprávět příběhy řady týmů, které si na snaze vstoupit do formule 1 (a uspět v ní) vylámaly zuby!

27. prosinec 2022 07:31

Když F1 závodila na konci prosince či na Nový rok

Byly časy, kdy formule 1 závodila na přelomu roku. Existují velké ceny, které se jely 28. či 29. prosince, nebo také 1. ledna. Objektivně to byla spíše výjimka: mohou za to 'pouze' velké ceny Argentiny a Jižní Afriky. Ale i když se pro rok 2023 plánuje 24 velkých cen, neexistuje šance, aby to překonalo co do počtu dní rekordní sezonu 1968, ačkoli se někdo snaží tvrdit opak! Přiblížíme také, jak rostl počet velkých cen v roce. A hlavně se budeme všichni společně těšit na další zážitky formule 1! Jedna vášeň = společný zážitek!