Pochoutkový rok
14. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Zdražování zasahuje i do fenoménu grilování. Jaké maso nebo uzeniny zvolit?

Grilovat, nebo ne? To je kardinální otázka. Chuťové buňky nás přesvědčují, že rozhodně ano, ale lékaři varovně zvedají prst – při grilování vznikají karcinogenní látky a o ty nikdo nestojí. Jak tedy zdravotní riziko eliminovat nebo alespoň snížit?

02:57

Pochoutkový rok

Vydává: Český rozhlas

Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. Letošní ročník Pochoutkového roku odstartoval vaši oblíbenou soutěž tentokrát na sladko. Pochlubte se osvědčeným rodinným sladkým receptem a vyhrajte nové vybavení do kuchyně v celkové hodnotě 100 000 korun. Přihláška >>

Web

Před 2 týdny 08:23

Chuťově rozkošné a vláčné ořechové řezy tety Jarmilky upekla Alena Dušková z Lukavice

Malé dortíčky o velikosti vánočního cukroví vytvořila ze tří placek těsta, spousty vlašských ořechů a marmelády Alena Dušková z Lukavice u Letohradu ve východních Čechách. Nejlepší jsou odleželé třetí den. Zvláční a chutě z náplně prostoupí do těsta.

Před 2 týdny 27:06

Poslechněte si: Pochoutkový rok 11. 9. 2022

Další soutěžní recept na sladko: Ořechové řezy tety Jarmilky od Aleny Duškové. Jak udělat rovný korpus na dort radí Josef Maršálek. O historii Poličanu.

Před 2 týdny 01:22

Dokonalý dort závisí na rovně upečeném korpusu, připravte ho podle Josefa Maršálka

Na nejlepší dortový korpus na světě potřebujeme kvalitní recept a bez toho se nehneme. Dortové korpusy se většinou dělají ze šlehaných hmot, to znamená, že se šlehají celá vejce s cukrem anebo bílky. Do sněhu se potom přidává cukr.

Před 2 týdny 03:07

Nedostatek uheráku vedl k výrobě českého salámu Poličan. Oblíbená pochoutka bývala „podpultovkou“

Společnost Pejskar & spol., spol. s r.o. v Polici nad Metují se věnuje výrobě tradičních českých masných výrobků už od roku 1887. Právě tady se ve druhé polovině 70. let minulého století „narodila“ i chlouba Broumovska, Poličan, fermentovaný salám s „českou chutí“. Znárodněný podnik tehdy patřil pod Východočeský průmysl masný.

Před 3 týdny 08:20

Nejlepší tvarohový nákyp s jablky jaký znáte, upekla Alena Furová podle 45 let starého receptu

Za Alenou Furovou jsme dorazili do Havlíčkova Brodu. Upekli jsme si s ní lehký jablečný dezert s tvarohem a ořechy. Silná vrstva ořechovo-tvarohového sněhu hezky drží na jablečné vrstvě a díky citronu chutná neskutečně svěže.

Před 3 týdny 28:24

Poslechněte si: Pochoutkový rok 4. 9. 2022

Další soutěžní recept na sladko: Tvarohový nákyp s jablky od Aleny Furové. Jak udělat parádní linecké těsto radí Josef Maršálek. Švestky jsou k vidění už spíš jen v zahradách. Recept na švestkovou nutelu.

Před 3 týdny 01:42

Recept na parádní linecké těsto podle Josefa Maršálka

Linecké těsto patří mezi křehká těsta. Je oblíbené pro svou máslovou chuť. Je to jedno ze základních těsta, které můžeme použít jako základ pro nejrůznější koláče.

Před 3 týdny 04:28

Švestka je v ohrožení, zůstává už jen na zahradách. Víte, jak udělat švestkovou nutelu?

České švestky se těšily věhlasu po celé Evropě už na konci 15. století. Sazenice tohoto lahodného ovoce dovezl do českých zemí Karel IV. z Francie, jejich rozvoj ale nedávno omezila virová choroba, která zdecimovala tradiční domácí švestky.

28. srpen 2022 07:59

Návykový ořechový koláč Martiny Knorové z křehkého těsta je vláčný díky povidlům

Porota Pochoutkového roku vybrala do soutěže tentokrát rychlý koláč z křehkého lineckého těsta, který je potřený povidly a navrchu ozdoben ořechovým sněhem a mřížkami z těsta. Dá se jíst hned, ale ještě lepší je pár dní po uležení. Je to radost v ústech.

28. srpen 2022 01:20

Jak upéct dokonalý tažený závin, aby se nepotrhal, radí Josef Maršálek

Tažený závin je jeden z nejlevnějších zákusků na planetě, protože na těsto potřebujete pouze kvalitní mouku s vysokým podílem bílkovin, trošku soli a octa nebo citronové šťávy a vodu.