2 x 2
9. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Zdražování energií a krize ekonomiky s výrobcem automobilů Juříčkem

Hostem Petra Šimůnka je majitel a šéf společnosti Brano Group Pavel Juříček. Největší ryze český výrobce automobilů prozradí, jak prožívá současnou krizi a jak se vyrovnává se zdražováním energií. A jak proběhne předávání společnosti mladší generaci?

25:01

2 x 2

Vydává: Český rozhlas

Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes, se ptá českých podnikatelů na jejich úspěchy i pády. 

Web

Před šesti dny 26:58

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek

Ve 2x2 o tom bude mluvit Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka ve společnosti ELTON hodinářská, která vyrábí legendární hodinky PRIM. Ptá  se Petr Šimůnek.

Před šesti dny 24:33

Ikonickým Primkám už rok velí žena

Jak si v krizi vede ikonická značka českého výrobce hodinek popisuje v pořadu Petra Šimůnka Renata Červenáková Nývltová, generální ředitelka společnosti Elton hodinářská a.s., která vyrábí legendární hodinky Prim. Generální ředitelkou se stala v lednu loňského roku.

Před týdnem 24:51

Jeden z našich největších developerů Sekyra si představuje město budoucnosti

Staví v Praze nové čtvrti, které prý jednou budou plné žen. Jak si představuje město budoucnosti? A kolik to bude stát? Moderátor Petr Šimůnek se ptá Luďka Sekyry, majitele jednoho z největších developerů Sekyra Group.

Před 2 týdny 24:53

Ze zdražování energií už máme někdy mozky v havarijním stavu, říká majitel textilní firmy Hlavatý

Český průmysl aktuálně nejvíce ohrožují vysoké ceny energií. Tvrdí to šéf a majitel královehradecké Juty Jiří Hlavatý. Petr Šimůnek se ho ptá i na jeho plány.

27. srpen 2022 24:54

Měli bychom stále vystupovat ze své komfortní zóny, říká zakladatelka Zásilkovny Kijonková

Pandemie koronaviru nebývale nahrála růstu české e-commerce, inflace a znovuotevření kamenných prodejen ale nákupy přes internet znovu trochu utlumila. Petr Šimůnek se zeptá Simony Kijonkové, zakladatelky logisticko-technologického holdingu Packeta, pod který patří česká Zásilkovna.

13. srpen 2022 24:29

Úspěch kvalitních pamlsků v rukou nastupující podnikatelské generace

Dvojice mladých českých podnikatelů dokázala uspět v byznyse se sladkostmi. Majitel Grizly.cz Dominik Píchal a majitel čokoládovny Janek Václav Durďák dostali pozvání do pořadu 2x2 Petra Šimůnka.

6. srpen 2022 23:37

Pocit svobody je pro mě důležitější než miliardy dolarů, říká zakladatel Y Soft Muchna

Úspěšné české technologické firmy investují své zisky nejen do vlastního růstu, ale i do společensky prospěšných firem. I proto dostali jejich zakladatelé Václav Muchna majitel startupu Soft Y a Jan Bárta z Pale Fire Capital pozvání do 2x2 s Petrem Šimůnkem.

30. červenec 2022 24:30

Za to, jak podnik funguje, může vždy jeho vlastník, říká zakladatel globální firmy Linet Frolík

Linet a Jablotron jsou v Česku synonymem pro úspěšné a férové společnosti. Jejich zakladatelé Zbyněk Frolík a Dalibor Dědek v 2 x 2 s Petrem Šimůnkem popsali recept na úspěch.

23. červenec 2022 24:28

Jakou cestou kráčí český byznys? Poslechněte si rozhovory s „malým Baťou“ a podnikatelem Wichterlem

Václavu Staňkovi je třiadvacet let a jeho Vaskám šest. Obuvnickou firmu založil v osmnácti, trochu z rebelie proti vlastnímu otci, který také vyráběl boty, ale jinak. Vasky jsou ze Zlína, i proto se Staňkovi přezdívá „malý Baťa“. Jeho firma roste o stovky procent ročně a podniká už nejenom s botami, ale taky s nábytkem a batohy. Splní cíle, který sám sobě stanovil? Jak se mu jako mladému podnikateli funguje v prostředí manažerů o generaci až dvě starších? Ptá se Petr Šimůnek.

16. červenec 2022 24:22

Reknihy a druhý život pro knížky

Posílá knihy dál. Jmenuje se Tadeáš Kula a založil čtenářskou platformu Reknihy. Přečtené knihy, které jejich majitelé už nechtějí nechat ležet v knihovně, tak mají šanci najít nového čtenáře. Člena výběru magazínu Forbes třicet pod třicet se ptá Petr Šimůnek.