3. září 2020

Poslechněte si podcast: Zdeněk Haník, místopředseda Českého olympijského výboru: Vrcholový sport není v určitých momentech nic pěkného. Je odlidštěný a je to víc obchod než sport.

Co by se stalo, kdyby koronavirus zničil vrcholový sport a začal nanovo? Otázka, na kterou odpovídá Zdeněk Haník, bývalý český volejbalový reprezentant a trenér národních družstev Česka a Rakouska, od roku 2016 místopředseda Českého olympijského výboru. “Vrcholový sport není v určitých momentech nic pěkného. Je odlidštěný a je to víc obchod než sport. I když to lidi baví, je otázka, jestli by nebylo zajímavé, kdyby sport začal znovu od nuly a nebyly v tom tak velké peníze. Vždyť někdo vydělává to, co celý český sport dohromady a někdo vydělává milion korun denně. Je otázka, jestli by se sport očistil, kdyby začal znovu od začátku.” 

17:50

Interview rádia Z

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

Včera 17:44

Marta Kubišová: Politickou situaci se stále snažím sledovat

„Někdy se mi zdá, že je to podobné jako výslechy, které jsem zažívala, když jsem byla mluvčí Charty 77. Pozvou si někoho do červeného křesla a vymáhají po něm odpověď za každou cenu. To se mi zdá hodně podobné socialistickým zvykům,” komentuje aktuální situaci v politice Marta Kubišová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET. 

Včera 19:53

Na popularitě florbalu u nás má určitě vliv obliba hokeje, říká florbalistka Jana Christianová

„Jsme hokejový a fotbalový národ. Tím, že je florbal poměrně dostupný sport, kdy vám už od dětské kategorie stačí hokejka a boty a nemusíte kupovat drahé vybavení, spousta rodičů dává děti na florbal. Je to taková v uvozovkách levnější alternativa, ale stal se z toho fenomén,” myslí si reprezentační florbalová brankářka Jana Christianová, která byla hostem Sportovního interview Jana Hlocha na Rádiu ZET. 

Před týdnem 19:10

Inkontinence není limitovaná věkem, říká gynekoložka Kamila Nouzová

Stresová inkontinence je jeden ze stavů, který limituje až padesát procent žen různých věkových kategorií. „Není to limitováno věkem, ale více postižené jsou ženy vyšších věkových kategorií,” říká gynekoložka Kamila Nouzová, která byla hostem Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET. „Podle současných statistických údajů trápí stresová inkontinence asi padesát procent žen.” 

Před týdnem 17:40

Basketbalový trenér Michal Ježdík: Západní kultura vnímá sport jako průmysl

„Po úspěších jsme trochu usnuli na vavřínech, českému sportu nepomohl ani rozpad Československa,” říká host Sportovního interview na Rádiu ZET, bývalý basketbalový reprezentant, nynější trenér Michal Ježdík. 

Před 2 týdny 16:09

Kultura je pro lidi a o lidech, říká promotérka Tůmová

,,Existují interpreti, ze kterých se podlamují kolena i mně. Tři koncerty s Imagine Dragons byl pro mě nejsilnější splněný zážitek. Jejich produkce fungovala úžasně,” svěřuje se promotérka Martina Tůmová, která byla hostem Interview Hany Vítkové. 

Před 2 týdny 19:20

Vzala jsem situaci do svých rukou, říká házenkářka Jeřábková

,,Víkend, kdy jsme vyhrály Ligu mistryň, je nejlepším v mé kariéře. Něco tak velkého mě potkalo poprvé. Norové byli veselí, pili totiž za lepší peníze,” popisuje vítězné chvíle česká hráčka norského klubu Vipers Kristiansand, Markéta Jeřábková. 

Před 3 týdny 20:35

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Laurenčíková: Uprchlíky jsme dokázali dobře přivítat

„Pokud hodnotíme situaci v České republice, můžeme mluvit o tom, že jsme tu velkou vlnu uprchlíků z Ukrajiny dokázali dobře přivítat a nastavit taková opatření, aby tady našli náhradní domov, který opravdu potřebují,” říká host Interview Hany Vítkové, vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Laurenčíková. 

Před 3 týdny 20:37

K vodnímu slalomu mě přivedl táta, říká Tereza Fišerová

„Tátovi se ten sport hrozně líbil. Jeho sestra dřív pádlovala,” říká host Sportovního interview na Rádiu ZET Tereza Fišerová. S vodním slalomem začala v osmi letech. „Základy mě učil taťka, ale on nikdy nepádloval a ani nevěděl, jak se to dělá, tak jsem to po půl roce vzdala. Na dva roky jsem šla hrát fotbal za kluky v jedné vesnici kousek od Roudnice,” vzpomíná Fišerová. 

3. červen 2022 17:51

Některé lidské příběhy nenarvete do paragrafů, říká mediátorka Eva Decroix

„Mediace je okamžik a následně proces, kdy si dvě strany sporu sednou ke stolu a mým úkolem je pokusit se, aby se na chvilku poslouchaly a pokusily se navzájem pochopit,” říká host Interview Hany Vítkové na Rádiu ZET, mediátorka a poslankyně za ODS Eva Decroix. 

3. červen 2022 20:14

Sport je odrazem celé společnosti, myslí si bývalý ragbista Martin Kafka

„Ve sportu to funguje stejně špatně a stejně dobře jako kdekoli jinde,” říká host Sportovního interview Rádia ZET Martin Kafka.