První dotek Zdeňka Folprechta
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vždy jsem se snažil vymýšlet blbosti a v pravidlech hledat šedé zóny, směje se Folprecht

Jak je to s přezdívkami u ligových i reprezentačních hráčů? Šel bývalý ligový fotbalista vždy na děkovačku s fanoušky? Jak fotbalisty ovlivňuje chování fanoušků v kotli? Jaký čas výkopu utkání vyhovoval Folprechtovi? Souhlasí s plánovanými změnami, které už třeba fungují v nižších amatérských soutěžích v Nizozemsku? Vše se dozvíte v pořadu První dotek.

44:02

První dotek Zdeňka Folprechta

Vydává: Český rozhlas

Aktuální fotbalová témata z domácí i zahraniční scény probírá bývalý ligový hráč Zdeněk Folprecht, který v dresu Sparty Praha vybojoval titul a se Slovanem Liberec si zahrál Evropskou ligu. Užijte si unikátní fotbalovou sportovní talkshow.

Web

Před třemi dny 40:05

Z trenérů vzpomínám rád na Jindru Trpišovského a Camerona Toshacka, říká Folprecht

Jak by měl vypadat ideální trenér? Svědčil Folprechtovi spíše kouč "rapl" nebo "kliďas"? Na jakého šéfa střídačky vzpomíná bývalý ligový fotbalista nejraději? Proč Tomáš Řepka tak vynikal v hlavičkových soubojích? Vyrazil někdy trenér Trpišovský s hráči do baru? Proč se stále častěji řeší rozdíly mezi mužským a ženským fotbalem? Samozřejmě nechyběl kvíz ani tradiční Věřte nevěřte. Užijte si fotbalový pořad První dotek Zdeňka Folprechta.

Před 2 týdny 43:54

Nejemotivnější rozhovor jsem zažil asi po prohraném zápase s Marseille, vzpomíná Folprecht

Jaké otázky novinářů nesnášel při pozápasových rozhovorech Zdeněk Folprecht? Pamatuje si na první větší rozhovor? Zažil bývalý ligový hráč během kariéry vyloženě tlusté hráče? Je v každé fotbalové kabině váha? Jak se mu hrálo, když si krátce před zápasem dopřál fastfood? Hádají se hráči o vysněné číslo na dresu? Pořad První dotek lehce navnadí na sobotní šlágr mezi pražskou Slavií a Plzní.

Před 3 týdny 44:18

Folprecht: V puberťáckých letech jsem chtěl mít účes jako David Beckham. Tetování nepotřebuji

Do jaké situace se dostal fotbalista Adam Hloušek? Jaké problémy se nejčastěji týkají ligových hráčů? Řešil Folprecht během fotbalových zápasů a tréninků oblečení a celkový vzhled? Měla by se podle něj změnit odměna pro ligové rozhodčí? Jak lze vyřešit problematiku hraní rukou v pokutovém území? Plno ožehavých témat probírají moderátor David Nyč a Zdeněk Folprecht. Poslechněte si celý díl pořadu První dotek.

23. únor 2023 44:27

V Ďolíčku je zrádný sedmý schod při cestě z tunelu na hřiště, přibližuje nástrahy stadionů Folprecht

Další díl pořadu První dotek se důkladně věnuje zvláštnostem na tuzemských, ale i zahraničních stadionech, kde si zahrál Zdeněk Folprecht. Jak si fotbalový expert Radiožurnálu Sport užil zápas Ligy mistrů mezi Lipskem a Manchesterem City v roli diváka přímo na stadionu? Jak trávil během ligových působení dlouhé cesty v autobuse? Co vyloučení trenéři na tribuně? Poslechněte si celý díl fotbalového pořadu.

16. únor 2023 43:45

Na sezonu jsem potřeboval zhruba šest párů kopaček, říká Folprecht

Kolik kopaček na sezonu potřeboval Zdeněk Folprecht? Zažil na tréninku někdy opravdu ostrou šarvátku mezi spoluhráči? Baví se doma s manželkou o fotbale? Jak dopadlo Věřte nevěřte s posluchačem Tomášem? Uspěl fotbalový expert Radiožurnálu Sport v kvízu s kolegou ze sportovní redakce? To a mnohem víc zaznělo v aktuálním vydání pořadu První dotek.

9. únor 2023 49:08

Odjezd Hanouska do Čech naprosto chápu. Bezpečí rodiny je na prvním místě, říká Folprecht

Co všechno před zahájením fotbalového utkání kontrolují rozhodčí? Jaká je společná oblíbená vášeň fotbalistů mimo trávníky? Chodí fotbalisté opravdu tak často na kávu? Fotbalový expert Zdeněk Folprecht ve studiu Radiožurnálu Sport v pořadu První dotek dokonce zahrál na kytaru a rozpovídal se i o hudebním talentu ostatních fotbalistů. Hanouskovo návrat zpět do Čech chápe, sám má zkušenost se zemětřesením na Kypru. Připravujeme přepis celého rozhovoru.

2. únor 2023 47:12

Zdeněk Folprecht: Zápasy na zmrzlém trávníku byly horší než na blátě. Všechno mnohem víc bolelo

V dalším díle pořadu První dotek Zdeňka Folprechta přišla řeč na hru na zmrzlém trávníku, simulování, nadávky z tribuny, ale i na roli fotbalových agentů. Chtěl by někdy Folprecht zastávat funkci hráčského agenta? Na jaké kategorie dělí simulování ve fotbale? Jak maminka bývalého ligového fotbalisty vnímala nadávky na jejího syna? Užijte si celý díl.

26. leden 2023 41:37

Folprecht o výplatách: Reakci fotbalistů Příbrami chápu. Kdysi jsem organizoval stávku na Žižkově

Čtvrteční dopoledne na Radiožurnálu Sport patří fotbalu, nejinak tomu bylo i dnes. Moderátor David Nyč si s fotbalovým expertem Zdeňkem Folprechtem povídal o zahraničních posilách Sparty Prahy před startem jarní části Fortuna ligy, ale také o tom, co říká na stávku fotbalistů Příbrami. Kolik se ve Spartě platilo zápisné, když na Letnou přicházel Folprecht? Zažil v kabině někoho, kdo nechtěl platit stanovené pokuty? Poslechněte si další díl pořadu První dotek.

19. leden 2023 40:21

Folprecht: Vítězný pokřik je česká specialita. V zahraničí jsem nic takového nezažil

Komunikace mezi fotbalovými rozhodčími a hráči, děti jako maskoti a podavači míčů nebo přínos kanonýrů pro tým. To jsou hlavní témata pořadu První dotek Zdeňka Folprechta. Jak dopadl jeho kvíz s posluchačem Jiřím? Jaký vítězný pokřik přinesl Folprecht do kabiny Viktorie Žižkov? Pochválil někdy rozhodčího za dobře odpískaný zápas? To se dozvíte ve sportovní talkshow, která přináší fotbalové zajímavosti.