Rozhlasový sloupek
10. červen 2023

Poslechněte si podcast: Zdeněk Dryšl: Svátky

Věděli jste, že existuje Mezinárodní den tchýní a nebo svátek žvýkaček, sandálů a třeba i švihlé chůze? Který z významných dnů je nejabsurdnější? Poslechněte si rozhlasový sloupek Zdeňka Dryšla, který se zabýval i myšlenkou, některý z oficiálních svátků zrušit.

03:49

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před čtyřmi dny 03:03

Zdeněk Dryšl: 60+

Je pochopitelné, že člověk i v pokročilejším věku chce žít plnohodnotný život. A to pro mnoho z nás znamená také řídit auto, i když je vám třeba 80. Jaký vlastně je senior za volantem?

Před čtyřmi dny 02:09

Markéta Hejkalová: Laskavě se uklidni

Každý z nás má velkou moc vylepšit někomu život. O to víc, že k tomu stačí drobnost, která je zadarmo. Autorka dnešního sloupku, spisovatelka Markéta Hejkalová, si myslí, že dobré slovo dokáže divy.

Před týdnem 03:16

Zdeněk Dryšl: Psí víra

Přemýšleli jste někdy o tom, co se honí hlavou vašeho psa? Vnímá pes city stejně jako člověk? A kam až sahá jeho víra? Otázka pro Zdeňka Dryšla a jeho rozhlasový sloupek.

Před týdnem 02:10

Markéta Hejkalová: Řád, chaos a přátelé

Řídit si svůj vlastní čas je složité. To jste možná poznali během kovidové pandemie a období práce z domova. Jak si v tom občasném chaosu udělat řád, nad tím se zamýšlí spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 2 týdny 02:51

Zdeněk Dryšl: Divák

Po prázdninách se do práce vracejí také divadelní herci. Budou mít pro koho hrát? I nad tím se v rozhlasovém sloupku zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 2 týdny 03:11

Zdeněk Dryšl: Kafe, pivo

Je zdravější káva nebo pivo? Co myslíte? A je vůbec v těchto nápojích něco zdravého? Jde o často diskutované téma. V rozhlasovém sloupku se nad ním zamýšlí Zdeněk Dryšl.

Před 2 týdny 02:23

Markéta Hejkalová: Recitační soutěž

Měl by být život jen požitek nebo také tvrdá práce a starosti? Tuto řečnickou otázku si položila i spisovatelka Markéta Hejkalová.

Před 2 týdny 03:03

Zdeněk Dryšl: Slunečnice

Pro samé starosti bychom neměli zapomenout se občas kochat. Třeba krásou květin. Herec Zdeněk Dryšl se v rozhlasovém sloupku klaní viditelné i skryté kráse slunečnic.

20. srpen 2023 02:59

Petr Hladík: Vzrušení

Dá se něčím nahradit vzrušení z hazardní hry? Nad tím se zamyslel Petr Hladík.

19. srpen 2023 02:19

Markéta Hejkalová: Divný kalendář

Stává se vám, že si plánujete něco na příští týden, měsíc, přemýšlíte nad tím a úplně zapomenete žít tím, co zrovna je? Tak přesně o tom bude dnešní rozhlasový sloupek.