Rozhlasový sloupek
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Zdena Kolářová: Já chci bratříčka

Vyrůstala jsem jako jedináček a dost mě to štvalo. Obtěžovala jsem rodiče neustálými prosbami o napravení tohoto stavu, ale oni se k tomu vůbec neměli.

01:55

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Včera 02:34

Mirka Nezvalová: Kalamita

Sněží a sněží. Téhle víkendové skutečnosti si na jihu Čech snad nikdo nemohl nevšimnout. Super, že si lidé pomáhají, v Českých Budějovicích si v sobotu dopoledne z okna všímám, že k centru vyrážejí dobrovolníci s hrably a lopatami, aby pomohli. Fakt tleskám nadšení obětavců.

Před dvěma dny 01:37

Hana Hosnedlová: Facka pro čerta

O večeru, kdy chodí po domácnostech Mikuláš, většinou doprovázený andělem a čertem, jsem v Rozhlasovém sloupku psala a mluvila už několikrát. Ať už v souvislosti s vlastním dětstvím, s dětmi nebo vnoučaty. Tentokrát bych to vzala z jiné strany. Z pohledu čerta.

Před třemi dny 02:03

Mirka Nezvalová: Jiný kraj, jiný mrav

Moje babička Justýna měla snad pro každou situaci nějaké příhodné rčení. Na její moudra ráda vzpomínám, protože mám pocit, že je tak pořád vedle mě. A že těch situací člověku život nabízí nespočet.

Před šesti dny 02:26

Jiří Březina starší: Budějovické bloudění

K něčemu se vám přiznám. Žiju v Budějovicích přes třicet let, ale z jednoho pohledu jsem pořád náplava. Stále jsem nezvládl místní názvosloví a už si nedělám naději na zlepšení.

Před týdnem 02:05

Hana Hosnedlová: O sexu

Když si vzpomenu na své dětství a školní léta, tak o sexu se oficiálně téměř nemluvilo. V té době to bylo jaksi všeobecně tabu. Ve školních osnovách se sice objevilo pár kapitol o lidském těle, ale opravdu hodně skromných.

Před týdnem 02:30

Jan Flaška: Invaze Vánoc

Na začátku listopadu je na některých stromech ještě zelené listí, ale výlohy obchodů už ve vás vzbuzují pocit, jako byste se měli připravovat na expedici na severní pól. Ulice podlehnou invazi vánočních dekorací a obchodní centra se promění na scény ze sci-fi filmů.

Před týdnem 02:36

Jan Cempírek: Sloupek pro kamioňáky

Kamioňáci. Truckeři. Tiráci. Chlapi za volantem mnohatunových monster. Poslední dobou jsem se s nimi neplánovaně setkal hned třikrát.

Před týdnem 02:21

Mirka Nezvalová: Modelkou snadno a rychle

Odjakživa jsem se snažila pomáhat tam, kde to bylo potřeba. Takže když mi naše rozhlasová marketingová manažerka Anička před časem sdělila, že je třeba, abych se za studio stala jednou z dvanácti žen pro kalendář určený pro charitativní účely, neváhala jsem ani chvíli.

Před týdnem 02:21

Ivan Mls: Jiná slova

Mýlit se je lidské. Člověk se nikdy nepřestává učit. Ne, nebojte se, nemíním vás tady ukamenovávat nezpochybnitelnými životními pravdami, chtěl jsem tím jenom naznačit, o čem bude řeč.

Před 2 týdny 02:14

Pavel Kroneisl: Žena a bomba

Když jsme kdysi budovali náš domek u Lipna, dával jsem pozor na to, abychom nebyli odkázáni pouze na jeden druh energie. Tak máme kamna na dříví, pomocné elektrické přímotopy a sporák na propan butan.