Pod Zlatou Lampou
3. duben 2023

Poslechněte si podcast: Zaujmou letošní Huawei pecky?

Huawei představil nálož novinek. Dočkali jsme se nových top modelů Huawei P60, P60 Pro, P60 Art nebo ohebného Huawei Mate X3. Nové jsou také hodinky Huawei Watch Ultimate se satelitní komunikací nebo tablet MatePad 11 2023 s matným displejem. Jaký na nás udělali všechny novinky dojem? Dokážou zaujmout?

45:16

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před dvěma dny 32:06

Podzim u Xiaomi - nové WearOS hodinky a 13T

Testujeme podzimní Xiaomi novinky. Máme tu nové chytré hodinky s WearOS s názvem Xiaomi Watch 2 Pro, které Přemek již stihnul otestovat a tak nám poví jeho dojmy. Ještě předtím ale Míra poví o jeho zkušenostech s Xiaomi 13T Pro, které má zase v ruce on.

Před týdnem 13:40

Ohebný telefon za 14 tisíc je realitou

Dneska to bude o dvou ohebných novinkách, o MediaTeku a o Facebooku. Honor chystá Honor V Purse do prodeje v Číně a sdělil nám specifikace a cenu. Ta je příznivá, v přepočtu kolem 18 tisíc, ale to není nejlevnější ohebný telefon v dnešní epizodě. Ten představilo Tecno a bude stát v Indii v přepočtu necelých 14 tisíc korun. Dále se pobavíme o jedničce v procesorech - MediaTeku a o novince na Facebooku.

Před 2 týdny 49:16

Nový iPhone 15 je tady, co si o něm myslíme?

Apple před týdnem představil nový iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Co na ně říkáme? Dnes si je podrobně rozebereme a povíme si, co všechno přináší. Jaké vylepšení dostal fotoaparát? Co si myslíme o přechodu na USB-C? Připojíte konečně USB-Cokoliv? A k čemu bude dobré akční tlačítko?

Před 3 týdny 43:23

Jaký byl největší veletrh elektroniky v Evropě?

Míra a Michal navštivili minulý týden největší veletrh elektroniky v Evropě - veletrh IFA v Berlíně. Dva dny jsme běhali po výstavišti, sbírali poznatky, točili videa, bavili se s mnoha firmami a o tom bude dnešní podcast. Povíme si, jaký veletrh byl, co nás zaujalo, jestli dává bez iPhonu veletrh smysl, jak funguje měření teploty na chytrých hodinkách nebo i o kovovém brčku.

4. září 2023 14:56

Ohebné novinky od Honoru, nejopravitelnější mobil a nové tarify

Největší veletrh elektroniky v Evropě - IFA - je v plném proudu a novinek je mnoho. Dnes si povíme o nových modelech od Honoru nebo Fairphone. Plné shrnutí veletrhu očekávejte ale až příští týden s Michalem. Dnes si ještě povíme o tom, že možná budeme mít Instagram a FB bez reklam, ale zadarmo to nebude nebo o nových neomezených tarifech od O2

28. srpen 2023 15:17

Nové studentské tarify a WhatsApp konečně s HD obrázky

Další pravidelné shrnutí novinek ze světa mobilů je tady. Dneska si povíme něco o nových neomezených studenstkých tarifech od Vodafonu. WhatsApp konečně umožňuje nahrávat fotky v HD kvalitě. Twitter/X má novou funkci, díky které si můžete na této síti najít práci. Nakonec bude řeč o spekulacích ohledně levného ohebného telefonu od Samsungu.

21. srpen 2023 51:35

Jak si užít virtuální realitu [host]

Dneska si povíme o našich zkušenostech s virtuální realitou a tentokrát to bude speciální s hostem. Dorazil Honza Frič, který se VR věnuje už leta a vyzkoušel mnoho headsetů. Krom toho ale virtuální realitu aktivně používá a tak se s námi podělí, co všechno se tam dá dělat. Povíme si také o HTC Vive XR Elite, který jsme nedávno oba testovali a samozřejmě nesmíme minout téma Apple Vision Pro.

14. srpen 2023 22:04

Jaký bude iPhone 15?

Dnešní epizoda bude o spekulacích ohledně chystaného iPhone 15, který má Apple představit už příští měsíc. V rámci série minipodcastu si tak probereme a shrneme, co zatím víme a co můžeme od iPhone 15 Pro a iPhone 15 očekávat. Mimo to zabrousíme také do vod Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9.

7. srpen 2023 48:08

Razr 40 Ultra vs. Galaxy Z Flip 5 - souboj véček, které je lepší?

Otestovali jsme Motorolu Razr 40 Ultra a Samsung Galaxy Z Flip 5. Oba se nám v redakci sešli najednou a tak jsme měli možnost si je pořádně porovnat. Přinášíme vám tak utkání těchto véček v nové epizodě podcastu s Michalem a Mírou. Tentokrát to bude nabité, necelých 50 minut porovnání nejen foťáků a konstrukce, ale povíme si i obecně o véčkách a ohebných telefonech.

31. červenec 2023 18:37

Zaujal nás nový Flip5 a Fold5?

Samsung představil minulou středu celkem sedm nových produktů. V dnešním minipodcastu si rozebereme, co tyto novinky přináší. Řeč tak bude o Flip5, Fold5 nebo o nových chytrých hodinkách Galaxy Watch6 či Watch6 Classic.