Epizoda 289Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Zaplatili zájezd, svůj pokoj ale nedostali. Jak řešit problémy na dovolené

Článek Daniely Krásenské: Cestovní kanceláře letos hlásí rekordní zájem o zájezdy. Některé hotely ovšem prodávají více míst, než mají k dispozici, část hostů tak končí jinde, než měli v plánu.

07:02

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 302Dnes 08:26

Reportáž: Komunistický skanzen předběhl zbytek republiky

Reportáž Petra Holuba: Bývalé rudé hnízdo v zapadlých Sudetech se nečekaně stalo sídlem, které prosperuje víc než ostatní.

Epizoda 300Dnes 05:15

Komentář: Šéf špionů by měl skončit. Ale Rakušan na něj vsadil

Komentář Jana Lipolda. Pokud jsme ve válce, tím spíš musí v čele rozvědky stát nezpochybnitelná osoba. Takže někdo jiný než Petr Mlejnek.

Epizoda 299Včera 08:08

Čína najela na smírčí tón. Sjednoťme se a bude klid, navrhuje Tchaj-wanu

Článek Daniely Kučerové. V USA leží na stole návrh zákona, který by utužil vztahy s Tchaj-wanem, zároveň by však poprvé v historii narušil desetiletí fungování politiky jedné Číny. Mezitím Čína ostrovu nadhodila, že nejlepší bude sjednotit se po dobrém.

Epizoda 298Včera 05:50

Ještě můžeme pít vodu z kohoutku, děkují v obci „na suchu“

Reportáž Petra Švihla a Daniela Paláta. Nesmí napouštět bazény, nesmí mýt auta ani zalévat zahradu. V některých obcích i letos platí přísná pravidla pro nakládání s pitnou vodou.

Epizoda 298Včera 07:34

Jak srazit diktátora z trůnu? Recept není, ví už opozice

Článek Filipa Harzera. Dva roky po masových protestech proti Alexandru Lukašenkovi řeší běloruská exilová opozice, jak dál. Svjatlana Cichanouská představila přechodnou vládu.

Epizoda 298Včera 06:40

Jak na Babiše? Zatím jen billboardy. Na výlety za voliči není čas, říká Bartoš

Článek Michaely Rambouskové. Vládní strany z koalice Spolu rozjely billboardovou kampaň proti Andreji Babišovi. Přirovnávají ho v ní k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Epizoda 297Před dvěma dny 09:38

Na nádraží v Praze stále nocují Ukrajinci. Často řeší peníze na cestu domů

Reportáž Dominiky Kubištové. Uprchlíci spící na hlavním nádraží v Praze byli dlouho sledovaným tématem, během posledních dvou měsíců ale zájem opadl. Dvě organizace, které na místě stále pomáhají, přitom tvrdí, že situace „není pod kontrolou“.

Epizoda 296Před dvěma dny 09:00

Válka o Tchaj-wan zasáhne Evropu. Nejen ekonomicky

Článek Terezy Ulrychové. Kdyby napjaté čínsko-americké vztahy dále eskalovaly, mohly by ovlivnit celou Evropu. Obavy panují hlavně o ekonomiku, důležitou roli ovšem hrají i strategické cesty či symbolický význam, který Tchaj-wan má.

Epizoda 291Před dvěma dny 06:19

Kauza Dozimetr: Policie se ve spisu zajímá i o Pražské služby

Článek Ondřeje Koutníka. Policie v případu kolem pražského dopravního podniku hledala při raziích u podezřelých lidí důkazy související s řadou dalších osob a firem. Mezi nimi figurují i dva nejvýše postavení manažeři Pražských služeb.

Epizoda 296Před dvěma dny 14:39

Češi se kvůli zdražování chovají jako špačci. Ničí si zdraví a krátí život

Analýza Daniely Přádové. V Česku se odhaluje problém, který ovlivňuje zdraví i kvalitu života většiny lidí. A má potenciál zruinovat zdravotnické rozpočty mnohem víc než covid. Přesto před ním zavíráme oči.