Pod Zlatou Lampou
8. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Záleží na procesoru v mobilu?

Jaké jsou dnes nejlepší procesory v mobilních telefonech? Jakým čipům se vyhnout a které naopak preferovat? Probrali jsme také situace u MediaTeku, který dnes už nabízí i skvělé čipy. Jaké jsou čipy Qualcommu a Samsungu? A nakonec zmíníme i Apple a jeho procesory.

28:30

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před třemi dny 48:51

Apple se otevírá

Apple se pomalu otevírá a přijímá standardy. Letos integroval USB-C do iPhonů, oznámil alternativní App Store a také podporu standardu RCS pro posílání zpráv. A o tom si dneska něco povíme. Dělá to Apple vůbec dobrovolně? A co si o tom myslíme? Tentokrát po delším době opět v plné sestavě ve třech - Míra, Michal a Přemek.

Před týdnem 18:02

iMessage na Android, co bude v iOS 18 a nové Vivo

Novinek ze světa mobilů neubývá. Tentokrát si povíme o nových modelech od Fairphone nebo od Viva. Dále pak bude řeč o iMessage na Androidu od společnosti Nothing, kde to nedopadlo úplně nejlépe. Nakonec zmíníme také první spekulace o tom, co se chystá v iOS 18.

Před 2 týdny 41:19

Pixel 8 není pro každého

Dnešní epizoda bude věnována Pixelu 8. Ten totiž Přemek otestoval a Míra si ho také měl možnost v rychlosti osahat. Jaký nový telefon od Googlu je? Pixel 8 není dokonalý, má ale svůj smysl. Je to spíše mobil pro fajnšmekry?

Před 3 týdny 16:47

Kdy dorazí S24? Jaký Android je nejpopulárnější?

Další okno novinek ze světa mobilů je tady. Dnes si nejprve povíme o zastoupení verzí Androidu v mobilech, dále pak bude řeč o chystané řadě Galaxy S24 a nezapomeneme ani na novinky představené Applem minulý týden. Povíme si ale také o novém způsobu nahlašování a blokování podvodných SMS nebo o tom, že Google odebírá z Androidu COVID-19 upozornění.

30. říjen 2023 33:00

Sociální sítě v rozvratu? X za peníze, Facebook maže

Falešná reklama, podvodné příspěvky nebo spamovací boti. To je dnes realita na sociálních sítích a o tom to dnes bude. Rozebereme si naše zkušenosti i z pohledu spravování našich sociální sítí a to nejen těch osobních. Probereme si jaké problémy trápí Facebook, TikTok, X (dříve Twitter) či Instagram. Povíme si ale také o alternativních sítích jako je Mastodon nebo Bluesky.

23. říjen 2023 14:12

Ohebný OnePlus, nová Apple Pencil a nový Xiaomi systém

Nová epizoda podcastu se čtyřmi novinkami je tady. Nejprve si povíme něco o novém ohebném telefonu OnePlus Open. Poté bude řeč o nové Apple Pencil s USB-C, kterou Apple minulý týden představil. Dále Přemek zmíní nové tarify Vodafonu a nakonec Míra přiblíží chystaný systém Xiaomi s názvem HyperOS, který nejspíš nahradí MIUI.

16. říjen 2023 35:07

Aktualizace Android vs. iOS

V novém dílu podcastu Pod Zlatou Lampou se moderátoři Přemek a Míra ponoří do fascinujícího světa aktualizací mobilních telefonů. Jak často nové aktualizace očekávat? Povíme si také, jak se liší aktualizace na Androidu a iOS. Připojte se k nám každý týden v pondělí a zůstaňte v obraze ohledně nejnovějších trendů v mobilní technologii!

9. říjen 2023 14:53

Pixel 8 nebo Galaxy S23 FE představeny, co si o nich myslíme?

Míra a Přemek se v nové epizodě našeho podcastu věnuje novým přírůstkům do světa mobilů od Googlu a Samsungu. Google minulý týden uvedl Pixel 8, Pixel 8 Pro nebo nové Google Watch 2 a Samsung zase třeba Galaxy S23 FE. Mimo to probereme nový Exynos pro top modely nebo rekordně dlouhé aktualizace pro Android telefon.

2. říjen 2023 32:06

Podzim u Xiaomi - nové WearOS hodinky a 13T

Testujeme podzimní Xiaomi novinky. Máme tu nové chytré hodinky s WearOS s názvem Xiaomi Watch 2 Pro, které Přemek již stihnul otestovat a tak nám poví jeho dojmy. Ještě předtím ale Míra poví o jeho zkušenostech s Xiaomi 13T Pro, které má zase v ruce on.

25. září 2023 13:40

Ohebný telefon za 14 tisíc je realitou

Dneska to bude o dvou ohebných novinkách, o MediaTeku a o Facebooku. Honor chystá Honor V Purse do prodeje v Číně a sdělil nám specifikace a cenu. Ta je příznivá, v přepočtu kolem 18 tisíc, ale to není nejlevnější ohebný telefon v dnešní epizodě. Ten představilo Tecno a bude stát v Indii v přepočtu necelých 14 tisíc korun. Dále se pobavíme o jedničce v procesorech - MediaTeku a o novince na Facebooku.