Pod Zlatou Lampou
8. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Záleží na procesoru v mobilu?

Jaké jsou dnes nejlepší procesory v mobilních telefonech? Jakým čipům se vyhnout a které naopak preferovat? Probrali jsme také situace u MediaTeku, který dnes už nabízí i skvělé čipy. Jaké jsou čipy Qualcommu a Samsungu? A nakonec zmíníme i Apple a jeho procesory.

28:30

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Včera 16:56

Minipodcast - Ohebné novinky, 100 GB FUP a nebezpečí přes SMS

Dnešní pravidelné shrnutí toho nejzajímavějšího ze světa mobilů bude na vlně ohebných telefonů a operátorů. Nejprve si povíme o atraktivní Motorole Razr 40 a Razr 40 Ultra, což jsou právě nové ohebné véčka. Dále bude řeč o chystém véčku od Sony. T-Mobile zareagoval na 100GB tarif od O2 a připravil alternativu. Nakonec se podíváme na hrozbu v podobě nová vlny podvodných SMS zpráv, straší lidi s končící platností SIM karty.

Před týdnem 34:42

Když firmy slibují

Už mnohokrát se stalo, že firma představila produkt, ale ten se nikdy nedostal do prodeje. Podíváme se na ty, které nás dnes nejvíce mrzí. Řeč tak bude třeba o Apple AirPower, Microsoft Andromeda, Essential Phone 2 nebo o modulárním telefonu v rámci Project Ara. Probrali jsme toho ale ještě mnohem více.

Před 2 týdny 16:00

Minipodcast - HTC se vrací

Pravidelné shrnutí novinek z uplynulých dvou týdnů je tady. Dnes si nejprve povíme o návratu HTC, které nečekaně představilo dva nové model U23 a U23 Pro. Dále si řekneme něco o nových sluchátkach od Applu (Beats) a o spuštění českého Apple kanálu. Řeč bude též o využití mobilu jako autokamery přímo od Googlu nebo o oficiální aplikaci ChatGPT.

Před 3 týdny 31:58

Jak se Google pere s AI? Jaká byla Google I/O?

Dneska si probereme konferenci Google I/O, kde Google představil mnoho novinek. Celé se to točilo především kolem umělé inteligence (AI). Mimo to došlo k představení ohebného Pixel Fold, tabletu Pixel nebo levného Pixelu 7a. O tom všem si dnes také povíme.

8. květen 2023 12:53

Minipodcast - Apple a Google konečně spolupracují

Nový minipodcast nabitý novinkami ze světa mobilů je tady. Tentokrát tu máme dvě novinky, jak Apple a Google spolupracují. První se týká nového způsobu přihlašování, která je konečně dostupná a druhá pak sjednotí nalezení schovaného trackeru jako je třeba AirTag. Dále tu pak máme novinku o chystaném mobilu od Nothing a také zprávu o změně 100GB tarifu od O2.

1. květen 2023 32:26

Povedl se návrat Honoru? Jaký je nový Magic5 Pro?

Honor se vrací v plné parádě zpět s 5G a Google službami. Dokáže dnes stále zaujmout? Jak se jim povedlo osamostatnění od Huawei? Jaký je jejich nový top model Magic 5 Pro? Nejen na tyto otázky přinese odpověď nový díl podcastu Pod Zlatou Lampou od Dotekománie. Tentokrát jsme zase v plné sestavě Míra, Michal a Přemek.

24. duben 2023 13:27

Minipodcast - Galaxy S24 Ultra zřejmě přijde o jeden fotoaparát

Čtyři zajímavé novinky ze světa mobilů jsou tady. Nejprve si povíme o Galaxy S24 Ultra, kde Samsung nejspíše sjednotí teleobjektivy. Pak si řekneme něco o Twitteru a jeho delším tweetům. Intel se vrací k výrobě mobilních čipů. Na závěr si povíme o zastoupení verzí Androidu.

17. duben 2023 42:37

Jaké jsou dnes mobily střední třídy? Upoutá Galaxy A54 nebo Redmi Note 12 Pro?

Dnešní epizoda je věnována letošním mobilům střední třídy. Jaké pozitivní vlastnosti probublali z top modelů do této kategorie? Jak je na tom dnes třeba displej nebo reproduktory? A co fotoaparáty nebo nahrávání videa, jak toto zvládá střední třída? Povíme si také naše zkušenosti s Galaxy A54, Redmi Note 12 Pro a dalšími telefony s podobnou cenovkou.

10. duben 2023 15:41

Minipodcast - Apple asi konečně představí chytré brýle

Dnešní minipodcast bude jablečný. Povíme si spekulace o chytrých brýlích od Applu, které možná dorazí už letos v červnu. Stejně tak se nejspíš dočkáme nové přepracované verze watchOS 10. Poslední jablečná novinka zmiňuje FaceID pod displejem, které má být až u iPhone 17 Pro. Přemek podcast vyváží Google novinkou Nearby Share a také zmíní výrobce IQOO.

3. duben 2023 45:16

Zaujmou letošní Huawei pecky?

Huawei představil nálož novinek. Dočkali jsme se nových top modelů Huawei P60, P60 Pro, P60 Art nebo ohebného Huawei Mate X3. Nové jsou také hodinky Huawei Watch Ultimate se satelitní komunikací nebo tablet MatePad 11 2023 s matným displejem. Jaký na nás udělali všechny novinky dojem? Dokážou zaujmout?