Zálety Aleny Zárybnické
30. leden 2022

Poslechněte si podcast: Půjčil jsem si milion, abych zaplatil závodníky, vzpomíná plochodrážník Erban

Československo reprezentoval ve všech disciplínách závodu mistrovství světa na ploché dráze. Před pěti lety vstoupil do symbolické síně slávy pardubického sportu. Od loňska je taky čestným občanem Pardubic. O jeho životním osudu vzniká film. První klapka by měla padnout letos a natáčet se bude v Pardubicích.

26:54

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před dvěma dny 25:37

I z beznadějných případů se stali vynikající piloti, říká instruktor Maxmilián Politzer

Jako kluk se Maxmilián Politzer věnoval judu a stal se Mistrem ČSSR v dorostu a oporou ligového družstva Žiliny byl i za studií na Vysoké škole dopravní v Žilině. V Jičíně založil judistický oddíl a přivedl k tomuto sportu i svého syna. V judu má černý pásek, v pilotním zápisníku desítky typů letadel a tisíce nalétaných hodin. Je součástí instruktorského týmu DSA.

Před týdnem 26:21

Kdy trvat na odpovědi, a kdy už je to překřikování? Vážíme na miskách vah, říká Kroužková

Začínala jako píšící novinářka, pracovala v Českém rozhlase i na Frekvenci 1 a působila jako redaktorka na Primě. Největší část svého novinářského života ale strávila v České televizi. Dnes vysílá na zpravodajské ČT24, moderuje Studia ČT24 a pořad Interview. V médiích je třicet let.

Před 2 týdny 28:27

Pod stanem jsem býval i dvě stě dní v roce, rekapituluje cestovatel Jan Hocek

Hostem dalšího vydání Záletů je cestovatel, publicista a fotograf. Jan Hocek je autorem dálkových stezek Via Czechia, napsal několik knih a hned v té první, z roku 2005 popisuje nejhezčí túry světa.

Před 3 týdny 25:39

Světlana Witowská: Veřejnoprávnost neznamená, že nevidíme, neslyšíme a budeme hájit zlo

Právům, která vystudovala, se v praxi nikdy nevěnovala. Chtěla být soudkyní, státní zástupkyní, nebo policistkou – vyšetřovatelkou. Pracovala v Mladé frontě Dnes, v ČTK, v České televizi, moderovala hlavní zpravodajskou relaci na Primě, odkud se po pěti letech vrátila zase do veřejnoprávní televize.

4. září 2022 28:52

Alena Zárybnická: Koupu se jen v sebeobraně

Po prázdninové pauze přichází další premiérové díly Záletů Aleny Zárybnické. Ta bude ale tentokrát v roli hosta. Alenu zpovídal šéfredaktor Zdeněk Novák.

19. červen 2022 25:10

Je válka, řekla maminka. Pro povolání lékaře se profesor Beran rozhodl v roce 1968

Dlouhé roky pracoval v oblasti prevence, léčby a izolace extrémně nebezpečných nákaz. Věnoval se problematice těch zvlášť virulentních, jako je ebola, nebo antrax. Zabýval se klinickým vývojem očkovacích látek proti chřipce, lymské borelióze, klíšťové meningo-encefalitidě, tyfu a podobně.

12. červen 2022 29:04

Gočárová jsem i proto, že otec přestal platit alimenty, říká pravnučka architekta Gočára

Krev není voda a chci se přijmout taková, jaká jsem. S tím vším, co ve mně je. To říká žena, jejíž pradědeček z matčiny strany byl architekt Josef Gočár a z otcovy strany byli prarodiči spisovatelé Václav Řezáč a Ema Řezáčová.

5. červen 2022 29:10

Proč jsou Ležáky ty druhé? Na Lidicích si nacistické Německo udělalo PR

O Lidicích napsal dvě knihy, šestnáct let je čestným občanem této obce. Od roku 2020 je ředitelem Památníku Lidice, pod který spadá i památník Ležáky. Kromě toho vojenský publicista a historik Eduard Stehlík publikuje a pořádá výstavy. Byl hlavním odborným poradcem filmu Petra Nikolaeva Lidice.

29. květen 2022 26:29

Mám raději zvířata než lidi, přiznává herečka Kateřina Marie Fialová

Jestli o někom stoprocentně platí známé „Co tě nezabije, to tě posílí“, je to bezpochyby dnešní host. Oplývá talentem hudebním, pěveckým i hereckým. A taky tanečním. Je čtyřnásobnou mistryní světa a devítinásobnou mistryní České republiky ve stepu. Herečka Kateřina Marie Fialová.

22. květen 2022 24:34

Jana Peroutková o slzách v Událostech: Jsem prý ledová královna, ale v tu chvíli jsem se zlomila

Na ČT24 poprvé moderovala ve 24 letech. Od podzimu 2020 ji můžete vídat v Událostech, komentářích a v Událostech, tedy v hlavní zpravodajské relaci České televize. Když jí bylo 17, získala stříbrnou medaili na Mistrovství České republiky ve štafetě 4x400 metrů a kromě atletiky se věnovala i hasičskému sportu.