- Podcasty
- Zálety Aleny Zárybnické
Poslechněte si podcast: Do rolí princů už jsem skoro přezrál, směje se herec Marek Adamczyk
Marek Adamczyk se narodil v Praze. Herectví má v genech, prarodiče z tatínkovy strany se seznámili za totálního nasazení v Německu, dědeček byl Polák a babička Češka. Dědeček z maminčiny strany byl dramaturg, působil v Národním divadle nebo v Divadle Za branou. Tatínek byl na DAMU a v Divadelním ústavu se seznámil s Markovou maminkou.
Zálety Aleny Zárybnické
To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!
Daniela Drtinová: Myslím, že manipulaci a lež rozpoznám
Když ji posloucháte v DVTV jak vede rozhovory, máte pocit, že byly zodpovězeny ty nejdůležitější otázky. Když si přečtete její dva roky starou knihu, která se jmenuje Jako bych žila dva životy, napadá vás za každou větou tisíc otázek, na které byste chtěli znát odpověď.
Hlasujte v anketě Podcast roku pro Zálety Aleny Zárybnické
Už řadu let nabízíme ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice pořad Zálety Aleny Zárybnické.
Na Havlovu amnestii nebyla společnost připravená, myslí si ex-kriminalista Mareš
Kdysi elitní vyšetřovatel pražské mordparty, dnes civilní zaměstnanec Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. Josef Mareš se podílel nebo je přímo autorem projektů, jako jsou Případy 1. oddělení, cyklus Devadesátky, minisérie Docent a třeba taky výstava o komunistické perzekuci hokejistů v 50. letech.
U nás je jedno, jestli jste zedník, nebo generální ředitel, říká boudař z Brádlerek Petr Bárta
Patří k nejstarším boudám v Krkonoších. První zmínka je z roku 1637. Leží v nadmořské výšce 1156 metrů nad Špindlerovým mlýnem, asi kilometr vzdušnou čarou od hlavního krkonošského hřebene. Z něj se sem dostanete po modré turistické značce, od Petrovky nebo Martinovky.
Horolezec Honza Trávníček: Doufám, že důchod strávím v Nepálu
Šestkrát stál na vrcholu osmitisícovky, je spoluzakladatelem první české hospody a kulturního centra v Nepálu. Organizuje sportovní závody, spravuje horolezeckou stěnu, byl manažerem hudební skupiny. A krom jiného nesdílí šovinistické názory, že holky do hor nepatří.
Před každými Brankami čtvrt hodiny pracuju na své šprechmašině, směje se Petr Vichnar
Ačkoliv jeho profese zůstává stále stejná a pětačtyřicet let je zaměstnancem jedné firmy, troufám si tvrdit, že jeho práce je pestrá jako málokterá jiná. Napínavá, plná emocí a přitom objektivní a přesná. Několikanásobný držitel Ceny TýTý Petr Vichnar je dnes hostem Záletů.
Tři měsíce strávené na Ještědu mi daly nadhled nad životem, vzpomíná režisér Ondříček
Šeptej, Samotáři, Jedna ruka netleská, Grandhotel, Ve stínu, Dukla 61 a nově taky Zátopek. Co film, to legenda. Třeba jen z pohledu Českých lvů, celkem 14 nominací, z toho 6 proměněných a 2 Ceny české filmové akademie.
Na dabingu mě baví, že tam můžu přijít rovnou od plotny, směje se Berenika Kohoutová
Zpívala v Dismanově rozhlasovém dětském souboru, zahrála si Barunku v muzikálu Babička, když jí bylo osm let. Vydala dvě desky, hrála v Soukromých pastech či Trapných padesátkách. Herečku a zpěvačku Bereniku Kohoutovou můžete ve Viole nebo ve Studiu Dva.
Petra Špalková: Byla bych špatný detektiv, nesnáším pohled na krev
Jako nikdy, Bába z ledu a Krajina ve stínu. Tři filmy, za které herečka Petra Špalková získala Českého lva. Má Thálii, Cenu Alfréda Radoka i Cenu české filmové kritiky.
Lepší čas než při závodě se na tréninku zaběhnout nedá, tvrdí Zuzana Hejnová
Na začátku letošního roku jsem si na instagramu atletky Zuzany Hejnové přečetla: Celý život mi říkali, že je důležité nepřepálit začátek a že rozhodující je až desátá překážka. To, co platí na ovále, dá se použít i v životě. Atletka roku 2019, dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek a bronzová medailistka z olympiády v Londýně.