26. září 2021

Poslechněte si podcast: Cestovatel a fotograf Kroužel: Někdy je lepší situaci nefotit a raději si ji prožít

Miluje astronomii a přírodní vědy. Rád si hraje s kamením, poznává lidi z jiných kultur a je závislý na endorfinu. Proto cestuje, běhá a jezdí na kole. Fotograf a redaktor webu Hedvábná stezka Michal Kroužel je hostem Záletů.

24:48

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před třemi dny 24:57

Daniela Drtinová: Myslím, že manipulaci a lež rozpoznám

Když ji posloucháte v DVTV jak vede rozhovory, máte pocit, že byly zodpovězeny ty nejdůležitější otázky. Když si přečtete její dva roky starou knihu, která se jmenuje Jako bych žila dva životy, napadá vás za každou větou tisíc otázek, na které byste chtěli znát odpověď.

Před čtyřmi dny 00:17

Hlasujte v anketě Podcast roku pro Zálety Aleny Zárybnické

Už řadu let nabízíme ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice pořad Zálety Aleny Zárybnické.

Před týdnem 26:44

Na Havlovu amnestii nebyla společnost připravená, myslí si ex-kriminalista Mareš

Kdysi elitní vyšetřovatel pražské mordparty, dnes civilní zaměstnanec Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. Josef Mareš se podílel nebo je přímo autorem projektů, jako jsou Případy 1. oddělení, cyklus Devadesátky, minisérie Docent a třeba taky výstava o komunistické perzekuci hokejistů v 50. letech.

Před 2 týdny 21:41

U nás je jedno, jestli jste zedník, nebo generální ředitel, říká boudař z Brádlerek Petr Bárta

Patří k nejstarším boudám v Krkonoších. První zmínka je z roku 1637. Leží v nadmořské výšce 1156 metrů nad Špindlerovým mlýnem, asi kilometr vzdušnou čarou od hlavního krkonošského hřebene. Z něj se sem dostanete po modré turistické značce, od Petrovky nebo Martinovky.

Před 3 týdny 24:40

Horolezec Honza Trávníček: Doufám, že důchod strávím v Nepálu

Šestkrát stál na vrcholu osmitisícovky, je spoluzakladatelem první české hospody a kulturního centra v Nepálu. Organizuje sportovní závody, spravuje horolezeckou stěnu, byl manažerem hudební skupiny. A krom jiného nesdílí šovinistické názory, že holky do hor nepatří.

17. duben 2022 25:29

Před každými Brankami čtvrt hodiny pracuju na své šprechmašině, směje se Petr Vichnar

Ačkoliv jeho profese zůstává stále stejná a pětačtyřicet let je zaměstnancem jedné firmy, troufám si tvrdit, že jeho práce je pestrá jako málokterá jiná. Napínavá, plná emocí a přitom objektivní a přesná. Několikanásobný držitel Ceny TýTý Petr Vichnar je dnes hostem Záletů.

10. duben 2022 20:43

Tři měsíce strávené na Ještědu mi daly nadhled nad životem, vzpomíná režisér Ondříček

Šeptej, Samotáři, Jedna ruka netleská, Grandhotel, Ve stínu, Dukla 61 a nově taky Zátopek. Co film, to legenda. Třeba jen z pohledu Českých lvů, celkem 14 nominací, z toho 6 proměněných a 2 Ceny české filmové akademie.

3. duben 2022 19:43

Na dabingu mě baví, že tam můžu přijít rovnou od plotny, směje se Berenika Kohoutová

Zpívala v Dismanově rozhlasovém dětském souboru, zahrála si Barunku v muzikálu Babička, když jí bylo osm let. Vydala dvě desky, hrála v Soukromých pastech či Trapných padesátkách. Herečku a zpěvačku Bereniku Kohoutovou můžete ve Viole nebo ve Studiu Dva.

25. březen 2022 30:13

Petra Špalková: Byla bych špatný detektiv, nesnáším pohled na krev

Jako nikdy, Bába z ledu a Krajina ve stínu. Tři filmy, za které herečka Petra Špalková získala Českého lva. Má Thálii, Cenu Alfréda Radoka i Cenu české filmové kritiky.

20. březen 2022 26:53

Lepší čas než při závodě se na tréninku zaběhnout nedá, tvrdí Zuzana Hejnová

Na začátku letošního roku jsem si na instagramu atletky Zuzany Hejnové přečetla: Celý život mi říkali, že je důležité nepřepálit začátek a že rozhodující je až desátá překážka. To, co platí na ovále, dá se použít i v životě. Atletka roku 2019, dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek a bronzová medailistka z olympiády v Londýně.