Zálety Aleny Zárybnické
27. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Hematolog Tomáš Kozák vyměnil velkou pracovnu za malý kamrlík

Jeho profesí je hematologie, jeho láskou jsou hory. K napsání první knihy ho přiměl Arnošt Lustig. Mým hostem je profesor Tomáš Kozák, přednosta hematologické kliniky III. Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

24:49

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Dnes 28:27

Záchranář Marek Dvořák: Nesmyslů je v seriálech celá řada. Lidé je chtějí i při ostrých výjezdech

Doktor Marek Dvořák se narodil v Pardubicích. Absolvoval 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, pak nastoupil na internu Pardubické nemocnice. Atestaci má z všeobecného praktického lékařství a taky z urgentní medicíny. Pracuje nejen na urgentním příjmu v motolské nemocnici, ale hlavně u letecké i pozemní zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové. Mezi nebem a pacientem – tak se jmenuje knižní rozhovor, který s ním vedl Martin Moravec.

Před týdnem 23:39

Z perliček jde udělat i skútr, ale zákazníci jsou konzervativní, říká sklář zapsaný v UNESCO

Dnes budeme mluvit o tradici, která funguje v Poniklé v Podkrkonoší už od roku 1902. Marek Kulhavý je majitel firmy, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet stále živou výrobu foukaných skleněných perel a vánočních ozdob. Jsou jediní na světě.

Před 2 týdny 24:55

První otázku si připravuju jako poslední, směje se moderátor Daniel Stach

Jeho profesí je nejen kladení otázek, ale také hledání odpovědí. V roce 2023 obdržel stříbrnou medaili předsedy Senátu - za schopnost nadchnout a jednoduše předat složité. Daniel Stach, kdysi objev roku v anketě Týtý, historicky nejmladší držitel medaile Vojtěch Náprstka a dnes držitel Novinářské křepelky či Ceny Ferdinanda Peroutky.

Před 3 týdny 27:04

Ředitel národního parku: Krkonoše neznají ošklivé počasí, je tu krásně vždycky

1. listopadu bylo otevřeno Muzeum Krkonoš – Návštěvnické centrum Správy Krkonošského národního parku ve vrchlabském klášteře augustiniánů, jedná se o největší expozici o Krkonoších na světě. Mým hostitelem je ředitel Krkonošského národního parku doktor Robin Böhnisch, držitel ceny Josefa Vavrouška za výjimečný počin v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje.

5. listopad 2023 26:36

Hraběnka Kolowrat Krakowská: Jediný titul, na který jsem pyšná, je doktorka

Věrně a stále, takové je rodové heslo pánů z Kolowrat. Bezezbytku a věrně se ho snaží po generace plnit. Co všechno to obnáší? Jak náročné v dnešní době zpravovat rodový majetek? Jak vlastně obyčejný život šlechticů v Česku vypadá? Mým hostem je Andrea Kolowrat Krakowská. Se svým mužem spravují a vlastní zámek v Rychnově nad Kněžnou a také Černíkovice.

29. říjen 2023 29:06

Plánování je pro mě největší zoufalství, směje se herečka Jana Paulová

Jana Paulová vystudovala DAMU. Začínala v Semaforu, hrála v Hudebním divadle v Karlíně, dnes například v Kalichu. Oblíbená je v seriálech. Do portfolia její herecké kariéry patří i Troškovy Kameňáky, i když jak přiznává, tuhle roli vzala jen proto, aby měla práci, a vůbec nevěřila v divácký úspěch filmů.

22. říjen 2023 25:42

Jiří Kejval: Francouzi udělají vše, aby olympiáda v Paříži byla lepší než v Londýně

Bývalý špičkový veslař, mnohonásobný mistr republiky, na olympiádu v Barceloně neodjel jen proto, že mu onemocněl parťák. Jako podnikatel dokázal se spolužákem vytvořit firmu, která expandovala do zahraničí. Stal se 100. členem Mezinárodního olympijského výboru a 11 let je předsedou toho českého. Mým hostem je Jiří Kejval.

15. říjen 2023 24:38

Hrajeme lépe a hůř vypadáme, směje se Márdi z Vypsané fixy

Zpěvák, kytarista, textař frontman kapely Vypsaná fixa Michal Mareda Márdi se narodil v Čáslavi, jeho písničky zazněly třeba ve filmech Václav, Čtyři slunce nebo Bába z ledu. Je autorem hymny mistroství světa v hokejbalu, které se konalo v roce 2017 v Pardubicích. Za rok 2022 byla Vypsaná fixa nominována na cenu Anděl nejen v kategorii kapela roku, kterou vyhrála, ale také v kategorii album roku za desku Kusy radosti.

8. říjen 2023 27:54

Od Karla jsem vycvičená na větu: Bude to tak a tak, směje se Hana Heřmánková

Svého času byla nejmladší televizní hlasatelkou. Právě končila gymnázium, když vyhrála konkurz v Československé televizi. V roce 1992 získala TýTý jako nejpopulárnější hlasatelka. Zahrála si ve filmu Cena medu nebo Černá punčocha. Její sestra Dana Vávrová je nezapomenutelná Leontýnka z filmu Ať žijí duchové. Hostem je televizní hlasatelka a moderátorka, dlouhou dobu manažerka Divadla Bez zábradlí. Devět let jsme spolu moderovaly magazín Sama doma.

1. říjen 2023 27:02

Čapkův Zahradníkův rok je pro mě Písmo svaté, přiznává zahradník František Hlubocký

Mým hostem je muž, který musí věřit v zítřek, protože jak praví jeden známý citát: „Pěstovat zahradu znamená věřit v zítřek.“ Zahradník František Hlubocký se věnuje květinářství a zahradnictví více než 40 let.