Zálety Aleny Zárybnické
27. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Hematolog Tomáš Kozák vyměnil velkou pracovnu za malý kamrlík

Jeho profesí je hematologie, jeho láskou jsou hory. K napsání první knihy ho přiměl Arnošt Lustig. Mým hostem je profesor Tomáš Kozák, přednosta hematologické kliniky III. Lékařské fakulty a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

24:49

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před šesti dny 29:38

Milan Cais: Moje současná inspirace? Pískání v uších

Za měsíc a den oslaví 35. narozeniny kapela, kterou založili dva kamarádi na základní škole. Znali se ovšem už od mateřské školy. Dnes o kapele Tata Bojs vzniká celovečerní film. Naším hostem je Milan Cais, frontman kapely Tata Bojs a taky výtvarník a moderátor v Českém rozhlase.

Před týdnem 28:01

Zpravodaj Martin Dorazín: První pocit, když to začalo? Že se Putin zbláznil

Byl při tom, když začala válka na Ukrajině. Předtím byl zpravodajem v Polsku, na Balkáně, v Libyi, v Moskvě i na Slovensku. Je čerstvým držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky. Toto prestižní ocenění obdržel v únoru roku 2023 za mimořádnou zpravodajskou práci nejen v krizových oblastech. Hostem Záletů je Martin Dorazín, od ledna tohoto roku stálý zpravodaj Českého rozhlasu na Ukrajině. Mluvíme spolu na dálku.

Před 2 týdny 26:02

Rozhlas má hezčí obrázky než televize, směje se moderátor Jan Pokorný

18. května uplyne 100 let od zahájení pravidelného rozhlasového vysílání. Připomenout si technologie i důležité okamžiky naší historie, u které rozhlas byl a často hrál velmi důležitou roli, můžete v Národním technickém muzeu na výstavě, která se jmenuje „100 let je jen začátek“. Když jsem přemýšlela, kdo je pro mě rozhlasák, byla volba jasná. Mým hostem je tak novinář a moderátor Jan Pokorný.

Před 3 týdny 23:58

Kameraman Janoušek: Objevitelé solné jeskyně v Iránu šli několik kilometrů nazí

Točil doma i v zahraničí s nejlepšími reportéry zpravodajství a dokumentaristiky. Byl v Afghánistánu a Iráku, válku v Perském zálivu točil z paluby americké letadlové lodi a při balkánském konfliktu pracoval v Srbsku, Kosovu a Makedonii. U mikrofonu je kameraman, fotograf a speleolog Evžen Janoušek.

30. duben 2023 27:39

Nejdříve bych se vám kouknul mezi lopatky, vzkazuje Aleně Zárybnické fyzioterapeut Rychnovský

Každá bolest má svou příčinu. Pokud stůně duše, stůně i tělo. Důležité jsou i emoce. Jak se zbavit bolesti v těle a předcházet jí. Hostem je fyzioterapeut Tomáš Rychnovský, který se specializuje na léčbu a prevenci pohybového systému.

23. duben 2023 27:19

Nechtěla jsem vyvraždit celé město, směje se autorka detektivek Kristýna Trpková

Stvůra, Vesnice a Vetřelec – trilogie detektivek s Laurou Linhartovou. Už ta první získala Cenu Jiřího Marka. Spisovatelka Kristýna Trpková začala psát na rodičovské dovolené, když čekala na narození třetího potomka. Je jí 26 let a stala se tak nejmladší držitelkou zmíněného ocenění.

16. duben 2023 23:47

Lyžování je jedním z nejkomplikovanějších sportů, říká sjezdařská legenda Bohumír Zeman

První český sjezdař, který stál na stupních vítězů na Světovém poháru, zářil už jako junior. Jeho slavné vítězství v kombinaci v Kitzbühlu v roce 1981 připomíná kabinka lanovky s číslem 35, která v duchu tradice nese jeho jméno. Hostem je tentokrát Bohumír Zeman, nejen bývalý sjezdař, ale také trenér lichtenštejnské reprezentace či starosta Špindlerova Mlýna, kde vyrůstal.

9. duben 2023 28:11

Pokusy na mém těle si budu pamatovat do konce života, směje se Vladimír Kořen

Za svou práci získal v roce 2006 ocenění Česká hlava. Do České televize nastoupil jako publicista a moderátor specializující se na vědu a přírodu před 28 lety. Hostem je Vladimír Kořen. Dnes učitel v Říčanech na základní škole, předtím 10 let starosta Říčan.

2. duben 2023 29:08

Pokládám nepříjemné otázky. To ale neznamená, že jsem nepříjemný i v životě

Mluvit budu s mužem, jehož profesí je kladení otázek. Bezmála 20 let působí v Českém rozhlase. Od roku 1999 spolupracuje s Českou televizí. Televizní zpravodajství veřejné služby vyučuje na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Novinář a pedagog Jakub Železný.

26. březen 2023 23:55

Celá ta léta bych si dal ještě jednou, říká tajemník Karla Gotta Jan Adam

33 let strávil po boku Karla Gotta a mluví o nich jako o nejkrásnějším úseku svého života. K dispozici mu byl 24 hodin denně. V roce 2016 se jejich cesty rozešly, ale zůstali přáteli. Jan Adam se ze skalního fanouška stal tajemníkem největší pěvecké hvězdy v Čechách a splnil si tak svůj dětský sen.