Zálety Aleny Zárybnické
16. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Když klientka přijde pro kalhoty a odnese si celý šatník, tak je to bomba

Ilona Donátová v oděvnictví podniká 30 let. Jako malá holka chtěla ale vyhrát olympiádu a nakročeno měla skvěle. Byla juniorskou Mistryní světa v běhu na tři kilometry. Vystudovala ekonomku a pak textilní chemii. První produkty jejího ateliéru byly svetříky, které sama pletla.

25:45

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Dnes 26:14

Lyžař Jiří Beran: Na Jizerskou padesátku jsem se vždycky rád vracel

Přesně za týden se běží 56. ročník Jizerské padesátky. Legendární závod, kde se potkávají profíci a hobby běžci. Jeho nejslavnějším účastníkem je dnešní host. V 80. letech byl fantomem Jizerské padesátky. Závod vyhrál jako jediný 5x a proslavil se tím, že jezdil zásadně bez rukavic a s ledvinkou kolem pasu. Jiří Beran je povoláním lesník, ale hlavně je to vynikající sportovec, který se účastnil dvou mistrovství světa a dvou olympijských her.

Před týdnem 25:40

Osmdesátileté plíce někdy fungují lépe, než ty od dvacetiletého dárce, říká profesor Lischke

Nebývá to ve studiu zvykem, ale tohoto hosta jsem se ptala, jestli si nechce nechat při rozhovoru zapnutý mobilní telefon, aby nás mohlo kdykoliv přerušit jeho vyzvánění. Kdyby bylo třeba, aby se profesor Robert Lischke vrátil do motolské nemocnice a spolu se svým týmem zachránili dalšího pacienta, který potřebuje transplantovat plíce. Je to tak už 25 let.

Před 2 týdny 28:33

Manžel mi imponuje, ale někdy je úplně příšerný, směje se herečka Martha Issová

Svou první roli, princeznu v pohádce, dodnes nemá ráda. Ovšem propracovala se k nádherným úlohám a k poctivému herectví. Třikrát byla nominována na Českého lva, naposledy za Danu Zátopkovou.

Před 3 týdny 30:03

Humor je základem vztahu, směje se Daniela Písařovicová

V květnu to budou dva roky od okamžiku, kdy po 16 letech opustila Českou televizi a odešla do DVTV. Málem byla muzikálovou zpěvačkou, ale nakonec se rozhodla pro vysokou školu ekonomickou. I tak jste ji mohli vidět na prknech vinohradského divadla vedle Dagmar Havlové a Tomáše Töpfera. Hostem je moderátorka a novinářka Daniela Písařovicová.

8. leden 2023 29:35

Jindřich Šídlo: Tykám si jen s třemi politiky

V 35 letech dostal Cenu Ferdinanda Peroutky, v roce 2012 získal novinářskou cenu za komentář v Hospodářských novinách s titulkem Kam Petr Nečas v neděli určitě nepojede, i když by měl. Když mu bylo padesát, říkal, že si pamatuje dobu, kdy se Zemanem byla sranda. A poslední politik, ke kterému cítil kladný hluboký vztah, byl Václav Havel. Novinář, redaktor, politický komentátor a moderátor Jindřich Šídlo.

31. prosinec 2022 26:34

Člověk musí s pokorou přijmout svoji velikost, říká farář Marek Orko Vácha

Marek Orko Vácha je římskokatolickým knězem, teologem a přírodovědcem. Pochází z Brna, vystudoval molekulární biologii a genetiku na Přírodovědecké fakultě v Brně, teologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a v Bruselu.

25. prosinec 2022 24:14

Režisér Jiří Strach: Vánoční náladu si ponechme po celý rok

První film, který režíroval, vstoupil do kin v roce 2005 a rok na to se stal nejsledovanějším filmem při své televizní premiéře. Když deset let poté natočil pokračování, byla jeho pohádka zase na prvním místě statistik sledovanosti.

18. prosinec 2022 28:22

Největší strach v emigraci? Byl z veverky, vzpomíná novinářka Lída Rakušanová

Její hlas nám pomáhal přežít normalizaci. Poslouchali jsme ji na vlnách Svobodné Evropy. Z exilu domů se mohla vrátit až po listopadu 1989. Od té doby žije střídavě v Německu a na chalupě v Bavorsku či v Praze. Je členkou Asociace evropských novinářů a taky autorkou dvou knih.

11. prosinec 2022 22:12

Vzpomínky a Ameriku? Třeba Madeleine Albrightová v županu a natáčkách

Petra Flanderková vystudovala fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy a rok pak studovala žurnalistiku v Dánsku a v Holandsku. Tam se začala věnovat politice a psala do Studentských listů. V České televizi je od roku 1993 a v roce 1999 se stala první zpravodajkou České televize ve Spojených státech. V zahraniční redakci je dodnes, pracuje jako editorka.

4. prosinec 2022 23:55

Do školy mě vozili na motorce a s pekařem, vzpomíná náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr

Tentokrát Zálety nevysíláme ze studia, ale ze Špindlerova Mlýna. Ústředí Horské služby tu poznáte snadno, nejen podle znaku, který tu visí, ale třeba i podle vyskládaných kůlů, které slouží pro tyčové značení horských cest. Před vstupem je od podzimu 2016 kámen, který připomíná Otokara Štětku, muže, který se v roce 1953 stal prvním náčelníkem Horské služby Krkonoše.