Z Cup
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Začínat v Baníku pro mě byla obrovská čest, vzpomíná jeho bývalý brankář Luděk Mikloško

Stabilita, trpělivost a návrat úspěchů. To je přání ke 100 letům Baníku Ostrava od bývalého fotbalového brankáře Luďka Mikloška, který v klubu začínal.

20:14

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Před týdnem 16:05

Juniorskou kariéru jsem nemohl zakončit lépe než medailí před domácím publikem, říká judista Adam Kopecký

Česká výprava získala na juniorském mistrovství Evropy v judu zásluhou Adama Kopeckého bronzovou medaili. Ten získal před měsícem bronz i na mistrovství světa juniorů a za měsíc jede na seniorské mistrovství světa do Taškentu. „Obu medailí si vážím hrozně moc. Medaile ze světa je asi o malinký krůček víc, ale tím, že Evropa byla doma, tak to byla krásná třešnička na dortu. Bylo to povznášející,” říká ve sportovním pořadu Z Cup na Rádiu ZET judista Adam Kopecký. 

Před 2 týdny 18:07

Chtěl bych, aby se naši judisté dostali do finálového bloku, říká šéftrenér juniorů Sedmidubský

Ve čtvrtek začne v Praze na Podvinném mlýně Mistrovství Evropy juniorů v judu. „Bude nás startovat 14 závodníků, ale samozřejmě konkurence je tak velká, že bych chtěl, aby se dva naši judisté dostali do finálového bloku. Aby se aspoň jednomu z nich podařilo získat medaili,” konstatuje šéftrenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

29. srpen 2022 19:52

Do Karlových Varů se sjedou závodníci usilující o body potřebné pro účast na olympijských hrách, říká ředitel závodu City Triathlon Vladimír Malý

O víkendu 9.-11. září se v Karlových Varech uskuteční světový pohár v triatlonu City Triathlon. „Všechny bych rád pozval na celý víkend, kde bude od každého něco. Od sportu mládeže přes dětské sportování či sportování handicapovaných až po nejlepší olympijský triatlon,” říká ředitel závodu Vladimír Malý. 

15. srpen 2022 18:00

Pavel Sluka: Ambice na medaile jsou, Špotáková je ve skvělé formě

,,Budu spokojený, když přivezeme 2 až 3 medaile, ale ambice jsou u každého jiné. Nikdy jsme ze světových soutěží nevozili medailí mnoho. Jestli to je poslední MS Barbory Špotákové uvidíme. Na tomto před 20 lety začínala,” říká šéftrenér atletické reprezentace Pavel Sluka. 

8. srpen 2022 19:14

Hana Matelová: Přála bych si medaily

,,V roli vlajkonošky jsem byla poprvé a prožívala jsem situaci ve velkém stresu. Nabídnutá pozice mě ale potěšila. Svůj rodný kraj mám ráda a ráda se do něj vracím”, popisuje své emoce z Olympiády mládeže stolní tenistka Hana Matelová.

1. srpen 2022 17:36

Leopold König o Sazka Tour: Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit

Na severu Moravy se tento týden pojede nejprestižnější cyklistický závod na domácí půdě - letošní třináctý ročník Sazka Tour. „Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým tam jsme, jsou bezkonkurenční. Máme z čeho vybírat, máme tam i zázemí velkých měst jako třeba Olomouc,” říká ředitel závodu Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

25. červenec 2022 20:11

Strach z vody jsem překonal zkušenostmi, přiznává stříbrný kanoista Rohan

Ve středu začne Mistrovství světa ve vodním slalomu v Augsburgu. Do Německa se šampionát vrací přesně 50 let od chvíle, kdy se konala olympijská premiéra tohoto sportu. Mezi favority některé z medailí se řadí olympijský vítěz Jiří Prskavec, stříbrný z Tokia Lukáš Rohan nebo loňská mistryně světa Tereza Fišerová. ,,Strach z vody jsem překonal zkušenostmi,” přiznává Lukáš Rohan. 

18. červenec 2022 18:44

Alexander Choupenitch: Zájem dětí o šerm se zvýšil, člověk se vždycky snaží dosáhnout nejvyšší mety

,,V září po Olympijských hrách bylo na náborech o několik dětí více než před rokem. Jsem optimista. Věřím, že nás v šermu čekají dobré časy. Mistrovství Evropy je pro nás vrchol, protože jsou proti nám velmi silní soupeři,” říká Alexander Choupenitch, bronzový šermíř z Letních olympijských her v Tokiu.

11. červenec 2022 20:41

Předseda Českého atletického svazu Varhaník: Letošní sezóna měla být dimenzovaná na mistrovství Evropy

„Jsem rád, že po covidu konečně máme hlavní sezónu ve standardním režimu. Nominovali se všichni až na výjimky. Pevně věřím, že i v té složité sezóně, kde jsou dva vrcholy a ne všichni upřednostnili mistrovství světa, budou výkony na hranici možností,” říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET.