Zprávy pro Liberecký kraj
1. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Začala platit povinnost zimní výbavy aut ve vyznačených úsecích. V Libereckém kraji je jich 18

Od 1. listopadu musí mít řidiči vyměněné letní pneumatiky za zimní. Povinnost platí v Libereckém kraji především na silnicích 2. a 3. třídy, které označuje speciální dopravní značka.

02:31

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 00:57

Areál vyhořelých Slunečních lázní u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou na sezonu opravený nebude

Na místě vyhořelých Slunečních lázní u jablonecké přehrady Mšeno bude na léto 2023 připravené jen provizorní zázemí. O případné výstavbě nového objektu bude vedení radnice teprve jednat.

Včera 02:54

Liberecká univerzita plánuje část spotřeby elektřiny pokrýt solární energií, kterou sama vyrobí

První střecha kampusu liberecké technické univerzity je už připravená pro osazení solárními panely. Na dalších budovách to škola plánuje. V budoucnu chce totiž fotovoltaiku více využívat.

Včera 03:44

Od Nového roku zdraží na severu Čech pitná voda. O kolik a proč vodárenská společnost zdražuje

Obyvatelé části Libereckého kraje zaplatí v roce 2023 víc za vodu. Její zdražování připravuje Severočeská vodárenská společnost. Na podrobnosti jsme se zeptali jejího mluvčího Mária Böhmeho.

Před dvěma dny 02:00

O adventu se liberecké školní zahradnictví červená vánočními hvězdami. Pěstují je už od časného léta

Školní zahradnictví Střední odborné školy v Liberci je jedním z mála míst v Česku, kde pěstují vánoční hvězdy - rostliny původem z Jižní Ameriky s typickým červenými listy. S jejich pěstováním začínají ve škole už v červenci.

Před dvěma dny 02:51

Některá města v Libereckém kraji hledají členy do okrskových volebních komisí pro prezidentské volby

V lednu 2023 budou lidé v celém Česku vybírat nového prezidenta. A zájemci se už teď v některých městech mohou hlásit do okrskových volebních komisí.

Před čtyřmi dny 02:12

Tři, dva, jedna... odpočítávali lidé u liberecké radnice. Vánoční strom už svítí

Po dvouleté odmlce mohli včera lidé v Liberci sledovat slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí u radnice. Zájem byl tradičně velký a náměstí Dr. E. Beneše zcela plné.

Před pěti dny 01:00

Horská služba založila nadační fond na pomoc zraněným záchranářům

Fond bude podporovat profesionální i dobrovolné členy horské služby, kteří se můžou následkem zranění dostat do obtížné finanční situace.

Před pěti dny 02:44

Město Liberec začne jednat o možnosti získání pozemků a staveb lanovky na Ještěd od Českých drah

Zastupitelé města Liberce schválili záměr výkupu pozemků pod lanovkou a správních budov v Horním Hanychově od Českých drah. Lanovka je mimo provoz od konce října 2021. Po přetržení tažného lana spadla jedna ze dvou kabin na svah. Při nehodě zemřel průvodčí.

Před šesti dny 03:21

Plány liberecké radnice: Obnova lanovky na Ještěd, oprava bazénu i kultivace bývalého areálu LVT

Nové vedení města Liberce má hotové programové prohlášení na příští 4 roky. Koalice Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO, ODS a Pirátů si v něm vytyčila, na čem chce pracovat a čeho chce ve městě dosáhnout.

Před týdnem 01:06

V Jablonci nad Nisou instalovali odchytovou klec na přemnožené divočáky

Radnice v Jablonci nad Nisou koupila kvůli boji s přemnoženými divokými prasaty odchytovou klec. Cesta, na které je umístěná, je z obou stran uzavřená a vstup na ni je zakázaný.