Vybrali jsme pro vás
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Za sebou má 3 olympiády, před sebou možná poslední sezónu. Skikrosařka Nikol Kučerová hledá motivaci

Je jí 33 let, bydlí v Benešově u Semil a třikrát startovala na zimních olympijských hrách. Další už asi Nikol Kučerová nepřidá. Naznačila, že nadcházející sezóna by pro ni mohla být poslední. Rozhovor s ní natáčel Pavel Petr.

09:17

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 09:51

Závodník Petr Najman hlásí návrat. Po operaci zlomeniny ruky

Motocyklový jezdec Petr Najman chystá návrat na okruhy. Po těžkém pádu z úvodu sezóny ve Finsku.

Před čtyřmi dny 04:57

Pouliční koledy, tak bych to nazval, popisuje adventní hru DFXŠ herec a autor hudebního aranžmá

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy uvede v premiéře novou autorskou vánoční hru Komedie o narození Páně. Zájemci mohou představení shlédnout jen do konce prosince, pak si na něj budou muset rok počkat.

Před šesti dny 02:31

Z branky jsem sledoval, jak posunují, lokomotiva jezdila až k naší zahradě, vzpomíná Jan Luštinec

Emeritní ředitel jilemnického muzea Jan Luštinec, úspěšný autor a držitel Pocty hejtmana Libereckého kraje 2022, s kolektivem dokončil novou knížku věnovanou lokálce Martinice – Jilemnice – Rokytnice. O unikátní železnici se čtenáři dozví i dosud nepublikované informace.

Před týdnem 02:09

TULka pořádala soutěž pro žáky a studenty z několika krajů. Nej 3D model byl z Mnichova Hradiště

Soutěž o nejlepší technický výukový model zhotovený 3D tiskem uspořádala strojní fakulta liberecké technické univerzity. Do finále se probojovalo osm týmů ze středních a vyšších odborných škol.

Před týdnem 02:30

Betlém na Skřivánčí stezce v Jablonci už má přes 40 postav. Autor je vyřezává motorovou pilou

Řezbář Tomáš Gärtner už vyrobil jedenáct dřevěných betlémů. Ve svém ateliéru v jablonecké Skřivánčí stezce je motorovou pilou vyřezává od roku 2010.

Před týdnem 02:30

Výroba mýdla je návyková, dejte si pozor, propadnete té vášni, směje se paní Mirka

Přírodní suroviny, fantazie a splněný sen jsou hlavní ingredience, které při výrobě mýdel používá Miroslava Priščáková z Liberce. Mýdla jí tak učarovala, že opustila jistotu stálého zaměstnání a založila Mirčinu mýdlárnu.

Před týdnem 02:51

Plazmový reaktor, který z odpadu vyrobí energii. Sám jí spotřebuje jen čtvrtinu

Firma z Dubé uvedla na trh reaktor pro plazmové zplynování odpadů. Jde o bezemisní technologii, která umí těžko recyklovatelné materiály proměnit na užitečné látky. Třeba palivo pro výrobu energie.

Před 2 týdny 02:30

Mučil primář Pluhař řeholníky? Napoví výstava v semilském muzeu

Padesátá léta patří mezi temné stránky naší novodobé historie a platí to i o Semilech. V tamní nemocnici bylo tehdy jedno oddělení vyčleněno pro akci K, v rámci které tam byli internováni řeholníci a údajně i mučeni. Jejich osudy odkrývá nová výstava Pojizerského muzea a galerie v Semilech.

Před 2 týdny 02:17

Nestává se, že by místo u chalupy Václava Havla na Hrádečku bylo o 17. listopadu delší čas opuštěné

Lidé v Česku si připomínají události 17. listopadu let 1939 a 1989, Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Na bývalého prezidenta Václava Havla, jednu z klíčových osobností sametové revoluce podzimu 1989, se každoročně vzpomíná také u jeho chalupy na Hrádečku na Trutnovsku.

Před 2 týdny 02:29

Chodí tam, odkud jiní utíkají. A musí mít řádnou fyzičku. Kolik váží výstroj hasičů při zásahu?

Zasahují u požárů, dopravních nehod, povodní. Není proto divu, že profesionální i dobrovolní hasiči musí mít kvalitní výstroj, která je chrání. Ale také něco váží, a tak je vlastně omezuje.