Epizoda 629. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Za první dabingový honorář vzal Kotek babičku do mekáče

Herec a dabér Vojta Kotek propůjčil český hlas Harry Potterovi, samotné filmy však viděl teprve před pár lety. Naopak pro režiséra Petra Sitára tato série zůstává srdcovou záležitostí.

44:17

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 28Před pěti dny 23:05

Svým hlasem prodává matrace a daboval sexsymbol devadesátek

Více než dvacet let dabuje herce Davida Duchovnyho, který byl z jedním největších sexsymbolů devadesátých let. Jeho hlas je notoricky známý z dokumentů i teleshoppingu. Herec a dabér Ladislav Cigánek je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 27Před 2 týdny 24:00

Jejím hlasem skřehotají krvinky i destičky. Lucie Vondráčková pro děti dabuje ráda

Zpěvačka, dabérka nebo také Al Lambertová a Meg Griffinová. Kromě těchto rolí si zahrála také krvinku nebo docentku Voseckou v seriálu Arabela. Řeč je o Lucii Vondráčkové, kterou si do pořadu V českém znění pozval Richard Wágner.

Epizoda 2614. červenec 2022 30:01

Hlas Vočka ze Simpsonových: Typická česká vlastnost je předposranost

Držitel Ceny Františka Filipovského, hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi nebo třeba mluvící medvěd Ted ve stejnojmenném filmu. To všechno je český herec a dabér Jan Vondráček, který je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2530. červen 2022 35:36

Mladé sestry Novákovy mají společnou vášeň, tatínka ale musely přesvědčovat

Sestry Adéla a Klára Novákovy začaly dabovat už v devíti letech. Kromě rodinného pouta spolu sdílí právě velikou vášeň k dabingu. Hlas Kláry Novákové můžete znát z animovaného filmu Ledové království a Adéla Nováková ho propůjčila postavě z filmu Barbie. Do podcastu V českém znění si sestry pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 2416. červen 2022 24:27

Milovník krevet z Forresta Gumpa animáky zrovna nemusí

Svůj hlas propůjčil Robertovi De Niro, Jeffovi Bridgesovi, Davidu Lynchovi, spojen je i s Bubbou z Forresta Gumpa. Několik let provázel postavu Hercula Poirota nebo Horatia Caina. Řeč je samozřejmě o Jaromíru Medunovi, který je dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V českém znění.

Epizoda 232. červen 2022 31:01

Věčně vysmátý herec je hlasem mnoha známých reklam, daboval od rána do večera

Herec a dabér Michal Holán patří bezesporu mezi českou dabingovou špičku. Kromě Kobry 11 nebo Šmoulů se stal dvorním dabérem mnoha českých reklam a svého času zvládl i 50 dabingů týdně. Tentokrát si ho do podcastu V českém znění pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 2219. květen 2022 34:37

Tři generace českých Spider-Manů se potkaly na jednom místě

Víte, co spojuje herce Jana Maxiána, Matouše Rumla a Adama Mišíka? Všichni propůjčili hlas legendárnímu Spider-Manovi. O dabingu postavy, která řadu lidí provází už od dětství, si společně povídali s dabérem Richardem Wágnerem (Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství) v pořadu V českém znění.

Epizoda 215. květen 2022 23:26

Mladí čeští herci si s aktuálním hitem Netflixu užili své, jediné slovo zkoušeli třicetkrát

Seriál Heartstopper (Srdcerváči) z dílny Netflixu se stal doslova přes noc celosvětovým hitem. Pokud seriál sledujete v češtině, pak vám jistě neunikly hlasy herců Jindřicha Žampy a Filipa Vlastníka, které si do pořadu V českém znění pozval dabér Richard Wágner

Epizoda 2021. duben 2022 35:07

Český profesor Snape drtil v ruce golfový míček, na výsledku je to znát

Profesor Snape, Kocour v botách nebo Iron Man. Ti všichni mluví na českých obrazovkách hlasem herce Aleše Procházky. Proč mu při ztvárnění přísného profesora Snapea režisér doporučil drtit v ruce golfový míček? A jak je možné, že během dabingu Toma Hankse první půl hodiny netušil, koho dabuje? Podívejte se na další epizodu pořadu V českém znění, nebo si ji poslechněte v audio verzi v přehrávači.

Epizoda 197. duben 2022 19:35

Tímto hlasem zpívaly princezny z pohádek vašeho dětství

Desítky dabingových rolí, primárně pěveckých. Ariel, Kráska a zvíře, Nala ze Lvího krále, Jenny z Forresta Gumpa. Všechny tyto role spojuje jedno: Zpívaly nebo mluvily hlasem Jany Mařasové. Jméno vám možná až tak povědomé není, hlas ale určitě ano. Propůjčila ho totiž všem významným hrdinkám od Disneyho v 90. letech.