Vojta Žižka
14. únor 2022

Poslechněte si podcast: Z Maringotky k 20 investičním bytům - IVANA BIRTOVÁ - Investiční podcast Vojta Žižka #6

👉 CELÁ EPIZODA HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka ~ ➡️ INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka ➡️ TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka ~ ➡️ Host Ivana Birtová Twitter https://twitter.com/IBirtova Linkedin https://www.linkedin.com/in/ivana-birtova/ Facebook https://www.facebook.com/ivana.birtova ~ ➡️ Odkazy Realitní shaker https://www.realitnishaker.cz/uvod https://www.facebook.com/investovani.do.nemovitosti https://www.youtube.com/c/RealitníShaker ~ ⚠️Disclaimer   Obsah audia není investičním poradenstvím, veškerá moje tvorba (videa, audia, statusy atd.) reprezentuje pouze moje osobní názory, či názory mých hostů a nejsou nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Toto audio nereprezentuje názory mého zaměstnavatele. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků. ⚠️Upozornění v lidské řeči Smysl tohoto audia je ukázat, že investování a finance jsou zábava. Se svými penězi buďte opatrní, ověřujte si informace z více zdrojů a mějte na paměti, že vždy když investujete, jedná se o vaše peníze a o vaše riziko. Rozhodně platí přísloví: dvakrát měř, jednou řež. Vzdělávejte se dlouhodobě, a pokud si nejste jistí, poraďte se s odborníkem. :)

01:40:15

Vojta Žižka

Vydává: Vojta Žižka

O investování, kryptoměnách a nemovitostech se zajímavými osobnostmi ze světa financí. www.youtube.com/c/VojtaZizka

Web

3. září 2023 45:29

Proč mu čeští miliardáři zvedají telefon? Zastupoval McDonald's či Lehman Brothers. - Radek Pokorný

Epizoda bude odemčena v neděli 10. 9. 👉 CELÁ EPIZODA (1h 51m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Radek Pokorný Jeden z nejvlivnějších českých advokátů a spoluzakladatel advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & partneři. Je úzce spjatý s českou politikou a byznysem, známý je také svými investicemi do startupů. 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu 00:32 Od pasáka ovcí k úspěšnému právníkovi 02:39 Konkurenční výhoda Radka Pokorného 04:59 Má Radek přístup k Českým miliardářům? 05:58 Komentáře k českým miliardářům 08:09 Zajímavé právnické případy 11:50 Jak Radkovi škodil Miloš Zeman 13:28 ČSOB vs Mrázek 14:16 Andrej Babiš 17:35 New Money - kdo to je? 20:20 Přístup Radka k předávání majetku 22:17 Proč Radek nevěří v budoucnost Česka 26:55 Téma ČEZ 28:29 Radkův podíl ve farmě rajčat 30:09 Názory na legalizaci konopí 33:05 Názory na mediální domy 36:28 Jak Radek investuje 42:39 - Přechod na Patreon 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/author/vojta-zizka/ 🔗 Odkazy 32:45 https://www.youtube.com/watch?v=3JQh-bCiUr8 🎥 Produkce 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerý obsah na mém profilu a kanálu včetně popisků či komentářů slouží výhradně ke studijním účelům. Obsah v žádném případě není investičním poradenstvím týkajícím se investičních nástrojů. Obsah není ani návrhem na uzavření smlouvy o poskytování investičního poradenství. Pokud je na tomto profilu zmíněn některý investiční nástroj nebo jiná investiční příležitost, neznamená to, že je pro Vás vhodný nebo že Vám osobně ho doporučuji. Rozhodnutí o investování a odpovědnost za jeho důsledky je na Vás. Investování s sebou vždy nese rizika, která mohou vyústit ke ztrátě části či všech vložených prostředků. Čím vyšší je potenciální výnos investice, tím vyšší je obvykle také riziko. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

20. srpen 2023 32:47

Jak poznat dobrého finančního poradce? Na co si dát pozor? „Nezávislých je málo“ říká Jiří Cimpel

Epizoda bude veřejně dostupná 27. 8. 👉 CELÁ EPIZODA (1h 25m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Jiří Cimpel Je privátní investiční poradce a CEO poradenské firmy Cimpel & partneři, která spravuje majetek v hodnotě 1,1 miliardy korun a pracuje na honorovaném základě. 🕗 Časová osa 00:52 Býval Jirka tím "špatným investičním poradcem"? 02:23 Kdo jsou Jirkovi klienti 03:22 Jaký kapitál je potřeba k vytvoření renty 06:30 Co když se ozve klient bez kapitálu? 07:54 Proč Jirka doporučuje Portu? 10:07 Jak poznat dobrého a špatného finančního poradce 15:58 Provize vs. honorář 17:08 Je provizní systém vždy horší? 20:13 Kdo může být v Česku finanční poradce? 23:20 Co je to "nezávislý" finanční poradce 24:32 Na které produkty si dávat pozor? 🔗 Odkazy 00:44 https://twitter.com/VojtaZizka/status/1687135910469541888 06:49 https://cimpel.cz/e-shop/ 09:07 https://rozbiteprasatko.cz/epizoda54/ 🎥 Produkce 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerý obsah na mém profilu a kanálu včetně popisků či komentářů slouží výhradně ke studijním účelům. Obsah v žádném případě není investičním poradenstvím týkajícím se investičních nástrojů. Obsah není ani návrhem na uzavření smlouvy o poskytování investičního poradenství. Pokud je na tomto profilu zmíněn některý investiční nástroj nebo jiná investiční příležitost, neznamená to, že je pro Vás vhodný nebo že Vám osobně ho doporučuji. Rozhodnutí o investování a odpovědnost za jeho důsledky je na Vás. Investování s sebou vždy nese rizika, která mohou vyústit ke ztrátě části či všech vložených prostředků. Čím vyšší je potenciální výnos investice, tím vyšší je obvykle také riziko. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

23. červenec 2023 43:21

Jak začít investovat do hodinek? „Padělky se zlepšují. Rolex je jako Mercedes“ říká Jan Lidmaňský

👉 CELÁ EPIZODA (1h 47m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Jan Lidmaňský Publicista, sběratel, znalec, organizátor hodinářských akcí a výrazná osobnost hodinkového světa v českém i světovém měřítku. 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu 00:36 Jsou hodinky koníčkem jenom pro bohaté? 01:38 Jsou hodiny od značky Swatch investiční? 05:09 Co se děje na trhu s hodinkami 09:20 Proč se tolik lidí začalo zajímat o hodinky? 11:57 Může sběratel prodat své hodinky? 13:36 Co vlastně Honza dělá 14:25 Jak je to s pořadníky 16:12 Může obyčejný smrtelník koupit Rolex Daytona? 16:59 Vyplatí se investovat do Rolex Daytona? 17:11 Lze se k Rolex Daytona dostat i jinak než přes čekací listinu? 18:22 V čem spočívá hodnota hodinek? 19:06 Svatá trojice hodinek 22:57 Porovnání hodinek a aut 23:43 Proč hodinky "otevírají dveře" 25:05 Co Honza díky hodinkám zažil 29:12 Jak je to s padělky hodinek 30:26 Jde rozeznat padělek na první pohled? 32:56 Jsou některé značky přeceňované? 37:54 Kouká Honza na hodinky také z investiční stránky? 39:33 Vidí Honza svoje hodinky jako zajištění na důchod? 40:36 Ukázka investičních hodinek 🔗 Odkazy 09:53 https://youtu.be/z8VOmgsPJ4I 37:32 https://www.chrono24.com/magazine/the-10-most-famous-watches-of-all-time-p_107010/ 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/author/vojta-zizka/ 🎥 Produkce 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

2. červenec 2023 40:20

„Whisky za 150£ stojí za rok 1000. Investujte do absintu, může být brzy zakázán“ říká Martin Žufánek

👉 CELÁ EPIZODA (1h 49m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/nejlepsi-alkoholova-investice-absint-rika-zufanek-mozna-jsme-posledni-generace-kdy-je-povoleny/ [https://cc.cz/nejlepsi-alkoholova-investice-absint-rika-zufanek-mozna-jsme-posledni-generace-kdy-je-povoleny/] 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤Host Martin Žufánek Jeden ze spoluzakladatelů úspěšného rodinného lihovaru Žufánek s.r.o., v rámci kterého má na starosti především návrhy nových produktů a péči o ty stávající. Vymýšlí a ochutnává recepty, dohlíží na destilaci a je hlavní mediální tváří firmy. Mimo to je sběratelem investičního alkoholu, značkových hodinek a dalších uměleckých předmětů. 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu 00:36 Jakého úspěchu si Martin váží nejvíc 03:44 Na jaké problémy narazil při budování svého byznysu 05:10 Metanolová aféra 07:23 Selhal v metanolové aféře stát? 09:11 Kauza tichých vín 13:23 Kdo destiluje produkty Žufánek 14:46 Žufánek a marketing 17:16 První bar do kterého Žufánek prodal svůj alkohol 18:07 Vadí Martinovi překupníci investičního alkoholu? 20:17 Kauza zneužití jména Žufánek 22:45 Důležitost smyslu pro detail 26:06 Investování do alkoholu obecně 28:15 Do jakého alkoholu se vyplatí investovat 31:11 Zavádějící pojmenovávání tvrdého alkoholu 32:38 Investování do vína 34:04 Investování do absintu 37:47 Přechod na Patreon 🔗 Odkazy 32:39 Rozhovor s Miroslavem Motejlekem https://youtu.be/V98QnTBY0bY 35:47 Odkaz na Absinthe Mafia https://www.absinthemafia.com 🎥 Produkce 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

18. červen 2023 42:24

„Prodej bytů klesl na polovinu. Mohou být o 15 % levnější. “ říká 11. nejbohatší Čech Dušan Kunovský

👉 CELÁ EPIZODA (1h 41m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📈 Štosuj.cz | Automatický pravidelný nákup BTC https://stosuj.cz/?aff=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/ziskat-povoleni-na-bytovy-dum-trva-deset-let-rika-dusan-kunovsky-kdyz-to-bylo-sedm-slavil/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Dušan Kunovský Majitel největší tuzemské developerské společnosti Central Group. S majetkem přes 30 mld. Kč je také 11. nejbohatším Čechem. Jeho firma v současné době připravuje více jak 30 000 bytů po celé Praze. Twitter https://twitter.com/kunovskydusan YouTube https://www.youtube.com/@centralgroup1/ 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu 00:25 Jak se host dostal ke stavění bytů 02:13 Velikost bytového portfolia Central Group 03:51 První projekt Dušana Kunovského 04:39 Proč jsou nemovitosti v Praze tak drahé 09:32 Můžou investoři do nemovitostí za zdražování? 10:55 Je pomalá výstavba výhodná pro developery? 13:13 Využívá Dušan Kunovský svoji moc ke zlepšení situace? 16:39 Začaly už "slevy" na novostavbách? 19:04 Jak funguje levnější financování nabízené developerem? 20:17 Začnou se už letos snižovat úrokové sazby? 21:26 Nakolik musí klesnout cena hypotéky, aby došlo k oživení trhu3 23:18 Je bydlení v nájmu trendem budoucnosti? 24:41 Proč na západě převládá bydlení v nájmu 26:20 Jak bydlí Dušan Kunovský 27:06 Budou se uvolňovat kritéria pro získání hypotéky? (DTI / DSTI) 30:52 Švýcarský investor do Central Group 32:19 Proč je investice do nemovitosti tou nejbezpečnejší 36:13 Jak poznat kvalitní developerský projekt 🔗 Odkazy 05:26 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-reality-prazan-uz-musi-na-novy-byt-obetovat-pres-17-rocnich-platu-a-prodeje-klesaji-205927 09:34 https://youtu.be/AJmpIdXnOTM 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

4. červen 2023 50:30

Z bezdomovce k miliardovému byznysu. „Peníze mi nepřinesly nic špatného” říká pravý Czech Made Man

👉 CELÁ EPIZODA (1h 40m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/author/vojta-zizka/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Zdeněk Kubík Český internetový podnikatel, který svou podnikatelskou dráhu nastartoval již v 90. letech prodejem knih a tiskovin v Praze. Dlouhá léta působil v Číně, odkud zbohatl na obchodu s doménami, na kterých vydělal stovky milionů korun. V současnosti stále podniká v internetovém prostředí a působí také jako filmový producent. Na motivy jeho životního příběhu byl natočen film Czech Made Man z roku 2011. 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu. 00:36 Je Czech Made Man podle skutečnosti? 02:00 Film, který inspiruje mnoho lidí 02:34 Kdo vlastní práva na film Czech Made Man 03:34 Zdeňkovy začátky - prodejce novin 05:06 Odchod do Německa 06:10 Zdeněk jako profesionální společník 08:24 Jak se Zdeněk dostal do Bohnic na psychiatrii 09:39 Sázení na dostihy a automobilová nehoda 12:12 Vyhýbání se výkonu trestu a nástup do vězení 13:14 Životní štěstěna 13:36 Pobyt ve vězení 15:27 Kolik má Zdeněk IQ a jak se to počítá 17:15 Byznys s falešnými jízdenkami na MHD 18:49 Podvody na DPH 21:12 Jak se Zdeněk dostal do Číny 21:44 Bílý kůň v Číně 23:30 Podnikání v Číně 25:37 První odchod z Číny a pokusy o návrat 27:35 Návrat do Číny a byznys s LED žárovkami 29:01 První výdělky reklamou na internetu 32:10 Byznys s doménami 37:08 Kolik vydělává byznys s doménami 40:03 Film vs. realita 40:39 Přinesly peníze něco negativního do života? 41:59 Kolik domén zaregistroval 44:46 Jaké zajímavé domény vlastní 47:39 Přechod na Patreon 🔗 Odkazy 02:33 https://youtu.be/Li_cH4nJrFQ 29:18 https://ledz.com/ 45:22 https://youtu.be/V98QnTBY0bY 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

22. květen 2023 59:14

Přišel o 3000 BTC. Jeho produkt používají miliony lidí. „Chystáme se na další bullrun 🚀“ říká Slush

👉 CELÁ EPIZODA (2h 20m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 👾 BTC Prague | Největší kryptoměnová konference v Evropě https://www.btcprague.com/cs/ 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📈 Štosuj.cz | Automatický pravidelný nákup BTC https://stosuj.cz/?aff=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/kdysi-koupil-ponozky-za-80-bitcoinu-a-3-000-jich-ztratil-nejde-to-brat-dnesni-optikou-rika-palatinus/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Marek Palatinus "Slush" Legenda českého kryptosvěta. Expert na kyberbezpečnost, tvůrce první komerčně úspěšné bitcoinové peněženky. Spoluzaložil SatoshiLabs, které dnes i vede. Pod skupinu patří nadějný startup Tropic Square, hardwarová peněženka Trezor a srovnávač směnáren a burz Invity. Twitter (ENG): https://twitter.com/slush Twitter (CZE): https://twitter.com/slushcz LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/marekpalatinus/ 🕗 Časová osa 00:00 Partner pořadu. 00:23 Martin Palatinus “Slush” - úspěšný podnikatel a zakladatel Trezoru. 01:24 Prodejnost krypto peněženek Trezor. 05:37 Jak Slush o 3000 bitcoinů přišel. 09:06 Jak vznikl Trezor. Počátky, překážky, financování atd. 16:25 Česko - kryptoměnová velmoc. 19:49 Bankovní systémy a začátky Slushe. 22:23 Dá se prolomit “hacknout” Trezor? 23:06 Bezpečnost hardwarových klíčů. 25:45 Saleem Rashid - velice mladý génius. 28:38 Proč byl SatoshiLabs zmražen účet? Neefektivní finanční systém. 33:54 Ovlivňuje cena bitcoinu byznys SatoshLabs? Čeká nás další bull run? 36:19 Vývoj ceny bitcoinu. 38:50 Ledger vs Trezor. 42:42 NFT a jak na ně nahlíží Slush. 44:16 Jak správně nakupovat bitcoin/kryptoměny. Pohled Slushe. 47:07 Palčivé otázky Aleše Vávry. 50:35 Hrozí reálné nebezpečí pro bitcoin? A z čeho plyne? 53:30 První ročník kryptoměnové konference. 57:18 Přechod na Patreon. 🔗 Odkazy Aktuální rozhovor s dalším spoluzakladatelem SatoshiLabs Pavolem "Stickem" Rusnákem na Stackuj Podcast 👇 https://www.youtube.com/watch?v=AyRRa-N7QYk 19:52 https://www.linkedin.com/in/marekpalatinus/ 22:11 https://www.youtube.com/watch?v=dT9y-KQbqi4&ab_channel=JoeGrand 26:45 https://satoshilabs.com/ ; https://trezor.io/ 46:19 https://www.youtube.com/watch?v=qr8JhwUiY5M&ab_channel=VojtaZizka 53:31 https://www.btcprague.com/cs/ 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

8. květen 2023 01:09:30

Překonává S&P 500 a spravuje přes 12 miliard korun. Pomáhá mu psychologie. - Mikuláš Splítek

👉 CELÁ EPIZODA (2h 11m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📈 Štosuj.cz | Automatický pravidelný nákup BTC https://stosuj.cz/?aff=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/banky-by-nemely-byt-jen-efektivni-rika-mikulas-splitek-maji-i-dalsi-funkce-treba-socialni-smir/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Host Mikuláš Splítek je portfolio manažerem fondů ve společnosti Erste Asset Management. Má na starosti akciový fond Stock Small Caps, který je zaměřený na menší firmy ze Severní Ameriky a západní Evropy. V současné době činí objem majetku pod správou fondu více než 12,5 mld. Kč a pochází od více než 77 tisíc investorů. Je také autorem knihy Stát se investorem. LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/mikul%C3%A1%C5%A1-spl%C3%ADtek-b559132a/ Web: https://www.csas.cz/cs/page/small-caps 🕗 Časová osa (00:00) Partner pořadu. (03:25) Je Mikuláš "alternativní týpek"? (01:38) Co Mikuláše motivovalo věnovat se investování (03:28) Co přesně Mikuláš dělá, a kolik spravuje peněz (04:36) Rozdíly mezi small caps firmami a velkými firmami (06:17) Využití znalostí psychologie při práci portfolio managera (07:17) Proč většina portfolio managerů hedge fondů nestudovala finance (08:51) Rozdíl mezi small caps a hedge fondem (11:46) Má existence bank ještě smysl? (17:26) Je stát špatný hospodář? (25:44) Je tržní prostředí vhodné pro všechny? (27:46) Bitcoin a tradiční banky - jedná se o protiklady? (32:50) Proč nemá Mikuláš rád pojištění (34:59) Proč algoritmus nikdy nenahradí investory (37:15) Je lepší aktivní nebo pasivní investování? (43:30) Proč lidé dávají přednost pasivně spravovaným fondům (46:33) Poplatky u podílových fondů (54:20) Jsou poplatky s nadvýnosu tou správnou cestou? (57:09) Proč jsou poplatky počítány procentuálně, a je to tak správně? (59:50) Rozdíly mezi benchmarky (01:01:57) Jak poznat dobrého portfolio managera (01:04:15) Jezení v restauracích vs. doma 🔗 Odkazy 11:42 https://mikulassplitek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=544787 22:46 https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/1032185-virtualni-mena-konecne-v-cesku-v-praze-vyrostl-prvni-bitcoinmat 26:01 https://www.youtube.com/watch?v=MMBclvY_EMA 26:17 https://youtu.be/2P-oEwsxZvw 34:43 https://youtu.be/cDlABNcJ75w 35:04 https://finmag.penize.cz/penize/434641-na-obranu-aktivniho-investora-aneb-proc-roboticke-rozhodovani-neni-spasou 51:20 https://youtu.be/rCcGZDi-hCs 59:58 http://skejwin.cz/ceske-akciove-fondy-sen-realita-a-diabetes-1-2/?fbclid=IwAR1drlEctQXzlYSaT1Uh9btchxDgqIgLHCpEIJ448L4aSLouU7rSAcslYPM 1:59:14 https://www.youtube.com/watch?v=xguam0TKMw8 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice 👨 Lukáš Hylský https://www.instagram.com/lukashylsky/ ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

23. duben 2023 55:52

Zná nejbohatší lidi a nebojí se o nich psát. „S miliardáři mluvím o Bitcoinu“ říká Miroslav Motejlek

👉 CELÁ EPIZODA (1h 49m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📈 Štosuj.cz | Automatický pravidelný nákup BTC https://stosuj.cz/?aff=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/kdyby-kretinsky-koupil-od-babise-mafru-500-lidi-by-dostalo-padaka-rika-publicista-motejlek/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Miroslav Motejlek Ekonomický publicista, jednatel a spolumajitel internetového projektu motejlekskocdopole.com, který je zaměřený na insiderské zpravodajství z českého a slovenského byznysu. Web je určen především pro registrované předplatitele. Web: https://www.motejlekskocdopole.com/ Twitter: https://twitter.com/MotejlekSkocdop 🕗 Časová osa (00:00:00) Partner pořadu. (00:00:22) Úvod Miroslava Motejlka. (00:00:53) Ohlasy a reakce na první podcast Miroslava Motejlka u Vojty Žižky. (00:02:05) Náš nový prezident Petr Pavel. (00:02:22) Energetická krize a výkup ČEZu. (00:04:25) Česká pošta. (00:05:54) Česká burza. (00:07:16) Česká zbrojovka kupuje Colt. (00:08:10) VŠE a agenti. Úroveň vysokých škol v ČR. (00:09:46) Jak Forbes zařadil Miroslava Motejlka do žebříčku Na vlastní pěst 2022. (00:10:37) Andrej Babiš a prodej MAFRY. (00:11:53) Jsou mediální domy v krizi? (00:12:36) Trendy nezávislých mediálních tvůrců ala Čestmír Strakatý, Insider atd. (00:15:22) Vznik Motejlekskocdopole.com (00:16:51) Kauza PPF. (00:21:35) Výsledek sázky o drahé víno. (00:22:47) Jan Bárta a podpora Petra Pavla. (00:25:50) Andrej Babiš jako kandidát na prezidenta atd. (00:27:29) Danuše Nerudová. (00:28:24) Jak spasit politiku a Andrej Babiš. (00:32:31) MAFRA. (00:33:57) Ivo Lukačovič. (00:36:48) Otevření vína Corton-Charlemagne Bonneau du Martray. (00:37:53) Investiční vína. (00:42:31) Rohlík.cz (00:44:50) Twisto. (00:45:13) Jan Bárta a Groupon. (00:47:31) Názor Miroslava Motejlka na ČNB. Úrokové sazby. (00:50:59) Bitcoin a kryptotalk. (00:53:16) Přechod na Patreon. 🔗 Odkazy 00:56 https://www.youtube.com/watch?v=3JQh-bCiUr8&t=1161s 09:55 https://forbes.cz/lists/m22-p/?slide=2 17:03 https://youtu.be/3JQh-bCiUr8 18:42 https://twitter.com/mlyvla/status/1577264140078370817 28:48 https://www.e15.cz/rozhovory/babise-jsem-popichoval-aby-sel-do-politiky-byl-to-fatalni-omyl-rika-publicista-motejlek-1361718 30:02 https://podcasty.seznam.cz/podcast/prohnili 44:45 https://www.youtube.com/watch?v=AkkOVVhpWI4&t=1s 56:12 https://youtu.be/3JQh-bCiUr8 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.

9. duben 2023 58:42

V pokeru vyhrál 200 milionů korun. „Krachující banky jsou reklamou na Bitcoin,“ říká Martin Kabrhel

👉 CELÁ EPIZODA (1h 52m) HTTPS://WWW.PATREON.COM/VOJTAZIZKA 👈 💛 Na Patreonu zjistíte, kam investují mí hosté, získáte nové rozhovory s předstihem, exkluzivní epizody nebo audio dříve než na Spotify. 💙 Partnerem pořadu je Wolt - 👇 10x50 Kč pro nové uživatele https://get.wolt.com/VOJTAZIZKA | Promo kód: VOJTAZIZKA 🤝 Partneři | Finanční služby, které rád využívám 📊 Portu | Začněte jednoduše s pasivním investováním - 300 Kč pro nově zaregistrované https://www.portu.cz/vojta300 📈 Anycoin | Tady nakupuju krypto https://www.anycoin.cz/?ref=vojtazizka 📈 Štosuj.cz | Automatický pravidelný nákup BTC https://stosuj.cz/?aff=vojtazizka 📖 Článek na CzechCrunch: https://cc.cz/ze-jsme-vydelali-penize-to-jeste-neznamena-ze-jsme-pracovali-spravne-rika-matematik-kabrhel/ 👀 Kde mě sledovat? 📱 INSTAGRAM http://instagram.com/VojtaZizka 📱 TWITTER https://twitter.com/VojtaZizka 📱 TikTok https://www.tiktok.com/@vojtazizka 👾 DISCORD https://discord.gg/GVZ5A4648f 🌐 WEB https://www.vojtazizka.cz/ 🔉 Spotify https://spoti.fi/3I0sLXM 🔉 Apple Podcasts https://apple.co/3HZM0Ao 👤 Martin Kabrhel Instagram: https://www.instagram.com/martinkabrhel/ Twitter: https://twitter.com/martinkabrhell 🕗 Časová osa (00:00:00) Partner pořadu. (00:00:17) Práce pro Martina Kabrhela. (00:05:01) Jaká pohádková postava je Martin Kabrhel? (00:06:43) Důdovy Martinovy kontroverzity. (00:07:38) Tajný kryptoprojekt. (00:10:28) Xixoio. (00:11:52) Krypto situace. (00:12:31) Bitcoin maxi. Je to dobrý nápad. (00:18:23) Názory Martina Kabrhela a další kryptoměny. (00:19:20) Krypto talk. (00:20:35) Bankovní krize a jak ovlivní krypto. (00:24:35) Self awareness. (00:25:18) Martinova spolupráce s Karlem Janečkem a RSJ. (00:27:27) Činnorodost. (00:29:53) Informační doba. (00:33:16) Na co je Martin největší expert? (00:35:21) Lidé a možnosti volby. Jak správně zahrát pomyslné životem rozdané karty? (00:36:27) Na čem Martin vydělává nejvíc peněz? (00:37:32) Pravděpodobnost ve sportu a podstata firmy Ematiq. (00:39:47) Ematiq a výdělky na sázkách. (00:40:40) Proč Martin nesází jako jednotlivec. (00:42:23) Podvodníci a proč sázkové tipy z reklam nefungují? (00:44:10) Teorie her a další knižní doporučení. (00:48:49) Monty hall pravděpodobnostní hádanka. (00:51:20) Nikdo nemůže cokoliv. A proč je takové myšlení nebezpečné. (00:54:23) Nábor do Ematiqu - skvělá příležitost. (00:56:19) Přechod na Patreon. 🔗 Odkazy 03:27 https://cc.cz/author/vojta-zizka/ 25:22 https://www.patreon.com/posts/75458154 29:56 https://www.youtube.com/watch?v=lYtHJi3SpeQ&t=1031s 37:04 https://www.ematiq.com/ 48:51 https://www.youtube.com/watch?v=4Lb-6rxZxx 53:24 https://www.ematiq.com/ 54:29 https://www.ematiq.com/career#we-are-looking-for 01:11:33 https://www.youtube.com/watch?v=AkkOVVhpWI4 🎥 Produkce 👩‍🦰 Marcela Drobná https://www.instagram.com/animacina/ 👨 Martin Janeš https://www.instagram.com/themartinjanes/ 👨 Jiří Hořice https://www.linkedin.com/in/JiriHorice ⚠️ Disclaimer Veškerá má tvorba slouží pouze ke studijním účelům. Není investičním poradenstvím, doporučením a také není nabídkou či výzvou k nákupu či prodeji finančních nástrojů. Mějte na paměti, že při investování či spekulaci s finančními instrumenty, hrozí ztráta části či všech finančních prostředků.