Na cestách s Petrem Voldánem
28. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Z kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové do celého světa! Petr Voldán a Jaroslav Pokorný vzpomínají

To byla cesta, kterou společně podnikli Petr Voldán a Jaroslav Pokorný při příležitosti Dne s Českým rozhlasem Hradec Králové. A připomněli si spolu s věrnými posluchači 100 let rozhlasového vysílání u nás.

27:08

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před pěti dny 34:01

Cestovatelský kufřík Petra Voldána! Vietnamem do Dračí zátoky, na rýžové terasy i do hadí restaurace

Je tu opět poslední pondělí v měsíci a proto listopadové pokračování pořadu “Na cestách s Petrem Voldánem” jako veřejná nahrávka v Kavárně Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zajímavosti o Vietnamu přilákaly neobyčejně mnoho zájemců, kteří zaplnili kavárnu do posledního místečka.

Před týdnem 35:11

Letem světem nejen za milovanou kávou s mistrem republiky v soutěži kavárníků Jaroslavem Slámečkou

Do Kostariky, Nikaraguy, ale také do Irska a dalších destinací se vydáme s mužem, který se zamiloval do kávy. A do hlubin kavárenského světa se prý noří, jako závodní potápěč. Jak ale uslyšíte, při cestách do dalekých regionů - například do Jižní Ameriky - poznává život tamních farmářů, jejich prostředí, kulturu. Včetně toho, jak si vedou v tak exotických podmínkách i přátelé z Čech, kteří, jako on, zasvětili život kávě.

Před 2 týdny 35:32

Na cestách s Petrem Voldánem a s herečkou Barborou Kodetovou nejen do New Yorku, Irska nebo Anglie

Ale také do Itálie a dalších destinací, včetně řady míst doma - východní Čechy nevyjímaje. Navíc má naše společné rozhlasové "cestování" i zastávky, spojené s koncerty Báry Kodetové. Nejnovější pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" se zrodilo v přátelském prostředí kavárny Petrof Café v Hradci Králové a tradičně ho "okořenily" předměty z mého cestovatelského kufříku.

Před 3 týdny 35:47

Na cestách s Petrem Voldánem. K vrakům lodí až na dno moří s hlubinným potápěčem Jindřichem Böhmem

Potápěl se k vraku trajektu Estonia, má rád panenské vraky a vysvětlí nám, které to jsou, noří se do hlubin moří nikoli z touhy po dobrodružství, ale za příběhy, které ale hledá i v archivech. Pod vodou i filmuje, v čemž mu prý často “překážejí” vodní živočichové. Občas měl ve vodních hlubinách i trable.

30. říjen 2023 31:59

Cestovatelský kufřík Petra Voldána zavítal do domova čaje aneb po Sečuánu za gastronomií i pandami

Opět jsme u posledního pondělí v měsíci a proto je tu další pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem". Už tradičně vzniklo jako veřejná nahrávka v Kavárně Muzea východních Čech v Hradci Králové. Jsme rádi, že i tentokrát přišlo hodně zájemců o perličky z jedné z provincií veliké Číny - i tak pro nás ale počtem obyvatel a rozlohou neuvěřitelného Sečuánu.

23. říjen 2023 33:40

Z Hořic až do mraků s architektkou Evou Le Peutrec, která už po celém světě navrhla 25 mrakodrapů

Eva Le Peutrec je dalším hostem cestovatelské talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” a budeme se opravdu dost často na rozhlasových vlnách vznášet hodně vysoko. Staveb, které se “drápou” skutečně až do mraků - mrakodrapů - je už po světě nepočítaně. Ale mezi architektkami to zase až tak častá specializace není.

16. říjen 2023 32:11

Čekání na bílou smrt aneb Za žraloky s potápěčem, spisovatelem a producentem Stevem Lichtagem

Steve Lichtag, rodným jménem Zdeněk Loveček, ač má za sebou účinkování ve snad patnácti filmech (mj. Holky z porcelánu), je paradoxně mnohem známější jako potápěč mezi žraloky. Jako první se ponořil bez ochranné klece k velkému bílému žralokovi, ale je podepsaný také pod dokumentem o Miloslavu Stinglovi a dalšími snímky.

9. říjen 2023 35:09

Cesta „nejen“ do pravěku! Na člunu expedice Monoxylon IV. plujeme z ostrova Samos až na Peloponés

Z ostrova Samos na Peloponés s expedicí Monoxylon IV. Docent Radomír Tichý není hostem pořadu Na cestách poprvé. A asi ani naposledy. Protože jím iniciované plavby, které mají experimentální formou ověřovat životní cesty dávných obyvatel ostrovů a pevniny v regionu Středozemního moře jsou natolik zajímavé, že projekt Monoxylon IV asi nebude zdaleka poslední.

2. říjen 2023 28:14

Na cestách a také v galerii i ateliéru aneb Umění na kolejích se slovenským výtvarníkem Lukou Brase

Ne vždy se povede najít dočista unikátní téma, které posune pořad Na cestách do neobvyklého prostředí. Tentokrát to ale vyšlo - o cestách po světě a také unikátním projektu "Umění na kolejích" si povídáme se světově respektovaným slovenským výtvarníkem Lukou Brase přímo ve speciálním vagonu v expresu Bratislava - Košice.

18. září 2023 35:57

Ze školního kabinetu až na vrcholky And za tamní „královnou“ s Ivo Králíčkem a Petrem Voldánem

Doslova tak putujeme v dalším pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A to s Ivo Králíčkem, který na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové vyučuje biologii i matematiku a působí i na Katedře biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.