Zprávy pro Pardubický kraj
1. listopad 2023

Poslechněte si podcast: Z Holic na D35 se jezdí bez zákrut a bezpečněji, ŘSD narovnalo silnici I/36

Mezi Holicemi a Časy na Pardubicku už nemusí řidiči jezdit přes nebezpečné esíčko v Horních Ředicích. Nehodový úsek nahradila nová širší a přehlednější silnice za 200 milionů korun, kterou v úterý zprovoznili silničáři. Přeložka narovnává dosavadní trasu a právě Horním Ředicím se úplně vyhýbá. A klíčová je i pro lepší napojení regionu na dálnici D35.

02:07

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 02:58

Konec trolejbusů na třídě Míru. Pardubice kvůli polámané dlažbě zakážou vjezd MHD

Na třídě Míru v Pardubicích přestane od neděle jezdit městská hromadná doprava. Linky se přesunou do Sukovy ulice. Důvodem je zhoršování stavu nákupní třídy, která je rozkývaná a polámaná. Nákupní třídu město celkově opravovalo před deseti lety za evropské dotace.

Včera 02:20

Pardubický Grand v lednu zavírá. Majitel dá obchodnímu centru nový lesk

Pardubický Grand čeká rozsáhlá rekonstrukce za 300 milionů korun. Kvůli ní zůstane podstatná část obchodního centra od ledna příštího roku uzavřená. Převážná většina obchodníků tak dostala výpověď.

Včera 02:44

Ryanair bude z Pardubic létat do španělské Girony, chartery poletí do Černé Hory i Kalábrie

V příštím roce bude z pardubického letiště létat pravidelná linka do Girony v Katalánsku, leží asi 100 kilometrů od Barcelony. Lety bude provozovat irský dopravce Ryanair, který z Pardubic už léta do španělského Alicante.

Včera 03:02

Pardubický kraj plánuje další parkovací místa u nemocnic v Pardubicích a Chrudimi

Vedení Pardubického kraje se snaží alespoň částečně zmírnit nedostatek parkovacích míst u krajské nemocnice v Pardubicích. Další stání by mohla vniknout směrem k železniční trati. Hejtmanství také již mnoho let mluví o výstavbě parkovacího domu u nemocnice, zatím ale v plánech nepokročilo.

Před třemi dny 01:56

Stánek dostanete zadarmo, ale nesmíte zavřít. Chrudim mění podobu vánočních trhů

Letošní vánoční trhy v Chrudimi vypadají jinak. Radnice chce centrum města oživit, změnilo se proto místo i podoba stánků. Pravidla nastavila tak, aby si lidé našli cestu do centra na horký čaj nebo pro drobný dárek. A prodejce motivuje tak, že nemusí platit běžný nájem.

Před čtyřmi dny 00:20

Inspekce vyčíslila škodu při srážce dvou nákladních vlaků v České Třebové na 150 milionů korun

V České Třebová na Orlickoústecku se v neděli ráno před 6.00 srazily dva nákladní vlaky. Škody se odhadují na minimálně 150 milionů korun.

Před šesti dny 03:55

V nemocnicích Pardubického kraje je omezený režim. Plný provoz nejdřív po víkendu

Společnosti Nemocnice Pardubického kraje zatím neodvolala ohlášený omezený režim. I po včerejším jednání premiéra Petra Fialy (ODS) se zástupci lékařů platí, že víc než třetina nemocničních lékařů nebude sloužit přesčasy. Dál platí snížení počtu operací a přednost akutních zákroků a onkologické péče.

Před týdnem 02:22

V Chrudimi začnou měřit rychlost. Radary by měly být v provozu od příštího roku

Několik let a několik změn. Měření rychlosti se v Chrudimi nechystalo úplně jednoduše. Teď už je ale jasné, že si město radary pořídí. A kontroly by mohly začít vlastně už za pár týdnů.

Před týdnem 02:56

V Pardubicích je asi 400 bezdomovců. V zimě je pravidelně kontrolují strážníci

Teploty v noci klesly pod nulu, v Pardubicích bylo skoro -7 °C. Pro lidi bez domova to může znamenat i riziko umrznutí, hlavně pokud jsou pod vlivem alkoholu. Na druhou stranu jsou ale bezdomovci na zimu relativně zvyklí, mnozí navíc bydlí ve stanech nebo provizorních přístřešcích.

Před týdnem 03:02

Koupili si ruinu a postavili hrad. Rabštejn se daří majitelům obnovit

Na hrádku Rabštejn u Chrudimi se podařilo vrátit čas. Před několika lety zříceninu odkoupili soukromí vlastníci. A postupně se jim podařilo hrad obnovit.