Z Cup
6. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Jakub Janda: Roman Koudelka je schopný vrátit se znovu do své formy, v létě jsme pro to udělali maximum

Českým skokanům na lyžích se na úvod sezóny nedaří. Zimní olympiáda v Pekingu přitom začne už za necelé dva měsíce. Novým trenérem reprezentace se na jaře stal Slovinec Vasja Bajc. Předseda skokanského úseku Svazu lyžařů a poslední český vítěz Světového poháru Jakub Janda věří, že se to brzy na výsledcích českých skokanů projeví.

19:02

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Před čtyřmi dny 18:15

Liga národů je podle mě zbytečná soutěž, říká někdejší fotbalový reprezentant Němeček

„Liga národů je úplně zbytečné přehlcení zúčastněných, zejména fotbalistů. Kluci toho mají za celý ten náročný rok hodně a nestačí si ani odpočinout, ani doléčit zranění. Myslím, že je to vymyšlené jen z důvodu větší propagace či většího inkasa peněz pro UEFU, nedává mi to vůbec smysl,” míní host sportovního magazínu Z Cup a bývalý fotbalový reprezentant Václav Němeček. 

Před 2 týdny 16:05

Juniorskou kariéru jsem nemohl zakončit lépe než medailí před domácím publikem, říká judista Adam Kopecký

Česká výprava získala na juniorském mistrovství Evropy v judu zásluhou Adama Kopeckého bronzovou medaili. Ten získal před měsícem bronz i na mistrovství světa juniorů a za měsíc jede na seniorské mistrovství světa do Taškentu. „Obu medailí si vážím hrozně moc. Medaile ze světa je asi o malinký krůček víc, ale tím, že Evropa byla doma, tak to byla krásná třešnička na dortu. Bylo to povznášející,” říká ve sportovním pořadu Z Cup na Rádiu ZET judista Adam Kopecký. 

Před 3 týdny 18:07

Chtěl bych, aby se naši judisté dostali do finálového bloku, říká šéftrenér juniorů Sedmidubský

Ve čtvrtek začne v Praze na Podvinném mlýně Mistrovství Evropy juniorů v judu. „Bude nás startovat 14 závodníků, ale samozřejmě konkurence je tak velká, že bych chtěl, aby se dva naši judisté dostali do finálového bloku. Aby se aspoň jednomu z nich podařilo získat medaili,” konstatuje šéftrenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

5. září 2022 20:14

Začínat v Baníku pro mě byla obrovská čest, vzpomíná jeho bývalý brankář Luděk Mikloško

Stabilita, trpělivost a návrat úspěchů. To je přání ke 100 letům Baníku Ostrava od bývalého fotbalového brankáře Luďka Mikloška, který v klubu začínal.

29. srpen 2022 19:52

Do Karlových Varů se sjedou závodníci usilující o body potřebné pro účast na olympijských hrách, říká ředitel závodu City Triathlon Vladimír Malý

O víkendu 9.-11. září se v Karlových Varech uskuteční světový pohár v triatlonu City Triathlon. „Všechny bych rád pozval na celý víkend, kde bude od každého něco. Od sportu mládeže přes dětské sportování či sportování handicapovaných až po nejlepší olympijský triatlon,” říká ředitel závodu Vladimír Malý. 

15. srpen 2022 18:00

Pavel Sluka: Ambice na medaile jsou, Špotáková je ve skvělé formě

,,Budu spokojený, když přivezeme 2 až 3 medaile, ale ambice jsou u každého jiné. Nikdy jsme ze světových soutěží nevozili medailí mnoho. Jestli to je poslední MS Barbory Špotákové uvidíme. Na tomto před 20 lety začínala,” říká šéftrenér atletické reprezentace Pavel Sluka. 

8. srpen 2022 19:14

Hana Matelová: Přála bych si medaily

,,V roli vlajkonošky jsem byla poprvé a prožívala jsem situaci ve velkém stresu. Nabídnutá pozice mě ale potěšila. Svůj rodný kraj mám ráda a ráda se do něj vracím”, popisuje své emoce z Olympiády mládeže stolní tenistka Hana Matelová.

1. srpen 2022 17:36

Leopold König o Sazka Tour: Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit

Na severu Moravy se tento týden pojede nejprestižnější cyklistický závod na domácí půdě - letošní třináctý ročník Sazka Tour. „Podmínky v Jeseníkách a Beskydech si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým tam jsme, jsou bezkonkurenční. Máme z čeho vybírat, máme tam i zázemí velkých měst jako třeba Olomouc,” říká ředitel závodu Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu ZET. 

25. červenec 2022 20:11

Strach z vody jsem překonal zkušenostmi, přiznává stříbrný kanoista Rohan

Ve středu začne Mistrovství světa ve vodním slalomu v Augsburgu. Do Německa se šampionát vrací přesně 50 let od chvíle, kdy se konala olympijská premiéra tohoto sportu. Mezi favority některé z medailí se řadí olympijský vítěz Jiří Prskavec, stříbrný z Tokia Lukáš Rohan nebo loňská mistryně světa Tereza Fišerová. ,,Strach z vody jsem překonal zkušenostmi,” přiznává Lukáš Rohan. 

18. červenec 2022 18:44

Alexander Choupenitch: Zájem dětí o šerm se zvýšil, člověk se vždycky snaží dosáhnout nejvyšší mety

,,V září po Olympijských hrách bylo na náborech o několik dětí více než před rokem. Jsem optimista. Věřím, že nás v šermu čekají dobré časy. Mistrovství Evropy je pro nás vrchol, protože jsou proti nám velmi silní soupeři,” říká Alexander Choupenitch, bronzový šermíř z Letních olympijských her v Tokiu.