15. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Hranice Barbory Seemanové jsem ještě nepoznala, říká její trenérka Petra Škábová

Plavecká trenérka Petra Škábová vede šest reprezentantů. Největší hvězdou její tréninkové skupiny je mistryně Evropy a olympijská finalistka Barbora Seemanová. „Snažím se o to, aby všichni měli stejnou pozornost a aby výsledky byly dobré u všech,“ říká Škábová.

19:37

Z Cup

Vydává: Rádio Z

Sportovní magazín rádia Z. Poslouchejte každé pondělí.

Web

Před týdnem 20:48

Leopold König k Závodu míru: S pořadateli vybíráme to nejtěžší, co nám hory nabízejí

„Podmínky si nemůžeme vynachválit. Kopce, kvůli kterým v Jeseníku převážně jsme, jsou absolutně bez jakékoliv konkurence. S pořadateli vybíráme to nejtěžší, co nám hory nabízejí. Snažíme se to udělat pestré, protože divácky asi není nic zajímavějšího než vidět jezdce v nejtěžších kopcích u nás,“ popisuje Závod míru silniční cyklista Leopold König, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

Před 2 týdny 16:42

Václav Varaďa k titulu: Dojalo mě to, je neskutečné to urvat třikrát po sobě

„Je to neskutečné. Je to krásné završení pětiletky, kterou jsem u Ocelářů strávil. Hrozně moc si toho vážím a budu na to dlouho vzpomínat. Udělali jsme maximum,“ říká trenér hokejového týmu Oceláři Třinec Václav Varaďa k mistrovskému hattricku v české extralize. A právě Varaďa byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

Před 3 týdny 17:55

Lukáš Rosol: Tenis se strašně posunul, je jedno, zda hrajete se 150. nebo 50. hráčem světa

„Když jsem dříve byl třeba 30. nebo 40. na světě a hrál s hráčem z osmé desítky, tak jsem při zápase mohl zkoušet cokoliv. Chodit na síť, hrát jen druhý servis a pořád jsem vyhrával. Teď je to strašně vyrovnané, všichni jsou atletičtější a všichni už umí servírovat. Každý set je o dvou třech míčích, ať už je to 150. nebo 50. hráč světa,“ říká tenista Lukáš Rosol. Ten byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

11. duben 2022 19:19

Cyklista Štybar: S celým týmem ještě doháníme tréninkové manko

Cyklisty brzy čeká závod označovaný jako peklo severu. „Už během prvních sto kilometrů Paříž–Roubaix se rozhoduje o tom, jaká skupinka odjede. V televizi to není ani vidět, ale pro nás je prvních sto kilometrů dost stresujících. Kostkové úseky nejsou v závodě tak těžké, závod se odehrává už před nimi. Musíte být vepředu, musíte se tam probojovat. Stojí to velké úsilí, a to je to, proč vám dochází síly v závěru,“ říká cyklista Zdeněk Štybar ve sportovním magazínu Z Cup Rádia Z.

4. duben 2022 18:34

Markéta Davidová udělala ve střelbě ohromný pokrok, má všechno před sebou, myslí si Ondřej Moravec

„Klíč k úspěchu je být nejstabilnější ve střelbě. Markétě Davidové to nevyšlo letos co se běžecké formy týče, ale myslím, že je natolik veliký talent, že má vše před sebou. Určitě má předpoklady na to, aby byla hvězdou. Věřím, že to jednou přijde,“ říká bývalý reprezentant v biatlonu Ondřej Moravec, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

28. březen 2022 20:21

Schick by týmu dodal sebevědomí, není ale dobré, když je družstvo závislé na jednom hráči, říká Filípek z deníku Sport

„Faul Brabce na Lindelöfa? Velice záleží na aktuálním výkladu pravidel a na instrukcích, které mají rozhodčí. Pokud bychom to vzali striktně, museli jsme všichni vidět, že Brabec měl ruce v zátylku švédského stopera. Bylo to viditelné. V jiných zápasech si ale umím představit, že by to rozhodčí nepískl, pokud by nepanoval jednotný metr. Důležité ale je, že Brabec poté sám přiznal, že to faul byl,“ popisuje situaci zápasu Česka se Švédskem vedoucí reportér deníku Sport Štěpán Filípek, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup.

21. březen 2022 19:53

Krasobruslení se stále posouvá, jak kdyby nemělo žádné limity, říká Eliška Březinová

„Za poslední čtyři roky se krasobruslení zvedlo. Obdivuji holky, které v podstatě už ve 12 nebo 13 letech skáčou čtverné skoky. Já pomalu ve 13 letech ani nevěděla, co je trojná kombinace. Je úžasné, kam se ten sport posouvá, jak kdyby krasobruslení nemělo žádné limity,“ popisuje posun krasobruslení Eliška Březinová, která byla hostem sportovního magazínu Z Cup Rádia Z.

14. březen 2022 17:49

Olympiáda pro mě byla závěrečným hřebíkem do rakve, říká Polášek ke konci kariéry

„Definitivní zlom přišel po olympiádě, kde jsem po čtyřech letech snažení nemohl vůbec závodit. Tam mě to zlomilo, už jsem věděl, že dál pokračovat nebudu. Celou dobu pandemie jsem se nákaze vyhýbal, jak nejvíce jsem mohl. Před odletem do Pekingu jsem byl pětkrát testován na koronavirus negativně, příletový test byl ale pozitivní,“ popisuje Polášek moment, kdy se definitivně rozhodl ukončit kariéru ve 24 letech. Bývalý skokan na lyžích Viktor Polášek byl hostem magazínu Z Cup na Rádiu Z.

7. březen 2022 19:20

Byl by Fin Kari Jalonen správným trenérem pro českou hokejovou reprezentaci?

„U nás v Česku už není moc kde brát, navíc trenér ze zahraničí tu není ovlivněný těmi malými spory, který český hokej provází. Kari Jalonen žil svými problémy a neřešil český hokej na denní bázi, to by mohla být výhoda. Navíc je úspěšným trenérem, mohlo by to přinést úspěchy i do českého národního týmu,“ říká k situaci ohledně trenéra hokejové reprezentace redaktor deníku Sport Ondřej Kuchař, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.

28. únor 2022 19:30

Bývalý fotbalový útočník Kuka: Je těžké myslet v dnešní době na fotbal a úspěchy

Fotbalisté Slavie zvítězili v odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy nad Fenerbahce Istanbul 3:2 a stvrdili tak postup do osmifinále. „Když jsem ve čtvrtek po zápase viděl pocity ukrajinských hráčů a tu podporu v hledišti, tak je těžké mluvit o fotbalu. Ale samozřejmě to nezpochybňuje výkon Slavie a zasloužený postup,“ říká ke konfliktu na Ukrajině bývalý fotbalový útočník Pavel Kuka, který byl hostem sportovního magazínu Z Cup na Rádiu Z.