Pod Zlatou Lampou
10. duben 2022

Poslechněte si podcast: Xiaomi 12 má stále jednu podstatnou nevýhodu

Xiaomi představilo své novinky na konci minulého roku, ale až nyní se k nám na trh dostaly modely série Xiaomi 12. Dnes se podíváme na základní mobil Xiaomi 12, který se snaží nalákat na relativně příznivou cenu na top model. Sice specifikace jasně ukazují, že je zde vše na výborné úrovni, ale přesto zde chybí jedna vlastnost.

25:24

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před šesti dny 15:42

Minipodcast - Ohebný Pixel a Apple novinky

Další díl minipodcastu se čtyřmi zajímavými novinky je tady. Míra tentokrát sdělí dvě zajímavosti ze světa Applu - nový systém doručování bezpečnostních aktualizací pro iOS a integraci iCloud fotek do Windows aplikace Fotky. Přemek pak tradičně poví něco z Android světa - ohebný Pixel od Googlu v přípravě a pak také o novém procesoru od Qualcommu.

Před týdnem 32:56

Chytrá domácnost aneb nový řád?

Dneska to bude o chytré domácnosti. Povíme si nejprve naše první dojmy z inovované chytré domácnosti od IKEA a o její nové bráně Dirigera, kterou testujeme. Pak bude řeč o Google Home. Probereme, jak funguje, jaké jsou možnosti automatizace a povíme si naše zkušenosti.

Před 2 týdny 16:22

Minipodcast - Mobil s objektivem a iPhone bez tlačítek?

Další díl minipodcastu, ve kterém si shrneme zajímavé novinky z poslední doby je tady. Dnes bude řeč o ukončení jedné Google služby, dále o zcela novém standardu Matter pro chytrou domácnost, který vám nejspíše brzy usnadní připojení třeba chytré žárovky. Povíme si také o mobilu s objektivem od Xiaomi a nakonec zmíníme spekulaci o iPhone bez fyzických tlačítek.

Před 3 týdny 40:58

Co si myslíme o nových iPadech?

Probrali jsme nové iPady. Dává smysl iPad 10.generace? Proč není tak levný? Proč má USB-C a podporuje starou Apple Pencil? A co je vlastně nového u iPadu Pro M2?

24. říjen 2022 15:34

Minipodcast - iPhone 14 Plus se moc neprodává a další novinky

Další díl minipodcastu se čtyřmi novinkami je tady. Dnes si povíme o tom, jak se nový iPhone 14 Plus špatně prodává a také zmíníme chystaný iPhone SE 4. Přemek nám pak poví o nově vydaném Androidu 13 Go a také o jedné pozitivně negativní změně na YouTube.

17. říjen 2022 23:08

Nový král střední třídy smartphonů?

Pobavíme se o novém modelu, který má šanci zaujmout ve střední třídě. Je to nová Motorola Edge30 Neo, kterou jsme oba testovali a tak se podělíme o naše zkušenosti a povíme si, proč si myslíme, že to bude možná nový král střední třídy.

10. říjen 2022 20:52

Minipodcast - pozor na O2 mPlatby a novinky od Googlu a Huawei

Po týdnu si v rámci minipodcastu shrneme aktuální novinky ze světa technologií. Dnes to bude nabité. Přemek popíše kauzu s O2 mPlatby a proč si na ně dát pozor, Míra zase zmíní nové modely Huawei pro ČR. Dále Přemek představí pozitivní novinky o USB-C v EU a nakonec si povíme o novinkách od Googlu - Pixel Watch a Pixel 7 a 7 Pro.

3. říjen 2022 28:16

T Phone od T-Mobile. Zaděláno na úspěch?

T-Mobile představil vlastní mobily s názvem T Phone. Mají kvůli tomu zaděláno na úspěch? Probereme si celkově problematiku proč si operátoři vyrábí vlastní telefony a jak to s nimi v minulosti dopadlo u Vodafonu.

26. září 2022 12:15

Minipodcast - mobilní herní novinky

Dnešní díl minipodcastu, kde si pravidelně shrneme podle nás to nejzajímavější z poslední doby, je tady. Přemek dnes představí dvě mobilní herní novinky týkající se nového Asus ROG telefony a zajímavého počinu od Logitechu. Míra představí novinku ve střední třídě od Viva a také spekulaci ohledně mini Pixelu.

19. září 2022 31:17

Zcela nový iPhone 14 Pro, nebo ne?

Shrneme si letošní první podzimní nálož Apple novinek. Podíváme se na zoubek novém iPhone 14 Pro, který si už Michal osahal a tak nám sdělí jeho dojmy. Popovídáme si ale také o tom, jak se nám líbí nové modely Apple Watch nebo co říkáme na úplně nové AirPods Pro.