13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Vzduch v Mimoni nejvíc znečišťuje doprava a lokální topeniště

Kvalitu ovzduší v Mimoni nepříznivě ovlivňují lidé, kteří topí tuhými palivy a také doprava, která se soustředí v centru města. Ukázalo to společné měření kvality ovzduší a hluku libereckých hygieniků a pracovníků Státního zdravotního ústavu v Praze. Většina škodlivých látek ale stanovené limity nepřekročila.

03:10

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 03:05

V Českém Švýcarsku zůstává zhruba 100 hasičů, lidé v Hřensku začali uklízet

Pracovníci obce Hřensko se 15. srpna poprvé dostali do soutěsek řeky Kamenice. Budou tam uklízet následky ničivého požáru, který zachvátil Národní park České Švýcarsko 24. července. Situaci na místě sleduje redaktorka Daniela Pilařová.

Dnes 03:07

Některé suvenýry z dovolené mohou přijít draho. Za mušle i písek z pláže hrozí pokuta

Před cestou do zahraničí je dobré si jistit, co je povolené vyvézt a také dovážet. Čeho se mohou zákazy týkat, se právníka spotřebitelské organizace dTest Jiřího Zelenky zeptala redaktorka Barbora Kvapilová.

Dnes 02:21

Pětitisícový příspěvek na dítě. Kdo může požádat a jak žádost podat

Od 15. srpna 2022 mohou rodiny s příjmem do jednoho milionu korun ročně žádat o pětitisícový příspěvek na každé dítě. Jak zjistil redaktor Josef ženatý, některým rodinám to před začátkem školního roku velmi pomůže.

Včera 02:02

Frýdštejn má letos návštěvnické žně

Denní rekord 500 návštěvníků má v letošní sezoně zřícenina hradu Frýdštejn, jednoho ze tří hradů na Jablonecku. O některé památky je letos vyšší zájem než loni, přestože se zdražovalo vstupné.

Včera 01:42

Na Mezné bylo v sobotu poprvé po třech týdnech živo. Lidé evakuovaní kvůli požáru se vraceli domů

Na šest desítek lidí se v sobotu mohlo vrátit na Meznou a Mezní Louku, kde je večer přivítal starosta Hřenska Zdeněk Pánek. Do obcí, které zasáhl historicky největší lesní požár v Česku, mohli vstoupit jen na speciální povolenky. Pro turisty zůstává oblast dál uzavřená.

Před třemi dny 00:47

Státní zástupce obvinil šest lidí ze série otrav v nemocnici ve Frýdlantu

Šest zdravotníků čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Toho se podle státního zástupce měli dopustit na podzim 2018, když několika pacientům podali anestetikum v rozporu s příbalovým letákem. Devět lidí potom dostalo otravu krve.

Před čtyřmi dny 02:47

Evakuování obyvatelé obcí zasažených požárem v Českém Švýcarsku se od soboty můžou vracet domů

Hasiči předali správě národního parku České Švýcarsko další část hašeného území - a to včetně Mezné, Mezní Louky a části nad Hřenskem. Potvrdila to mluvčí hasičů Martina Götzová.

Před čtyřmi dny 02:06

Zájem o ubytování na libereckých kolejích je vyšší než v předchozích letech, navzdory zdražení

V Liberci výrazně vzrostl zájem o ubytování na vysokoškolských kolejích, a to přesto, že ve srovnání se začátkem předchozího akademického roku studenti v roce 2022 zaplatí za noc zhruba o 17 procent víc.

Před pěti dny 02:31

Město Liberec poprvé draží autovraky odtažené z ulic

Patnáct aut bez klíčků a dokladů draží liberecký magistrát 10. srpna od 9 hodin. Jde o vozy s propadlou technickou způsobilostí, které město nechalo odstranit z ulic, a majitelé se k nim nehlásí.

Před šesti dny 03:15

Volby 2022: Volič musí prokázat totožnost, je čas zkontrolovat platnost průkazů

Do komunálních voleb zbývá zhruba měsíc a půl. Při nich lidé ve volebních místnostech musí prokazovat svoji totožnost jedním z průkazů. Co když ale zjistí, že u průkazu končí platnost… Jak je to s výměnou, zjišťovaly naše redaktorky.