eCanis.cz
18. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Výstavní předvedení musíte mít „v malíčku“!

Souhlasíte, že výstavy psů jsou jednak moc krásným, ale také mnohdy doslova adrenalinovým zážitkem pro účastníky na obou stranách předváděcího vodítka? Asi se všichni shodneme na tom, že právě dokonalá nebo naopak nedokonalá prezentace psa se významnou měrou podílí na udělené známce a celkovém hodnocení. Jak se tedy předvést v co nejlepším světle? Na co dávat pozor? Čeho všeho si všímá rozhodčí? A kdy vůbec začít trénovat? To všechno jsou témata, která podrobně probíráme s mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů a spoluautorkou knížky „Vystavování je hra“ Míšou Čermákovou. Věříme, že si to užijete!

34:52

eCanis.cz

Vydává: eCanis

eCanis je moderní kynologický a navzájem provázaný internetový portál s řadou odborných článků, rozhovorů a seriálů z pejskařského prostředí. Naleznete u nás také databázi plemen, chovatelských stanic, podrobně zpracovaný výkladový kynologický slovník a kalendář akcí. Pravidlem je, že zveřejňujeme minimálně jeden nový článek denně. Provozujeme rovněž online přenosy z akcí. Obsah magazínu, registrace chovatelské stanice, základní inzerce apod. jsou pro všechny naše čtenáře ZDARMA!

Web

Před třemi dny 22:15

Jak na infekce močových cest

Věděli jste, že i psa mohou pořádně potrápit nejrůznější infekce močového ústrojí, a že jsou to poměrně bolestivé stavy? Jaké příznaky by nás tedy měly upozornit na to, že se právě v této oblasti něco děje, a že by bylo dobré vyrazit k veterináři a nechat udělat patřičná vyšetření? Co všechno obnáší léčba těchto obtíží, jak to dlouho trvá a lze doporučit nějakou prevenci? A zkusíte si tipnout, co se může stát, když pes sežere cíleně nebo i omylem na zahrádce žížalu? I když to tak na první pohled nevypadá, s tématem to úzce souvisí. Nakonec všechno se můžete dozvědět v tomto dílu našeho podcastu, který vede za redakci eCanis Michaela Weidnerová a jejím milým hostem je MVDr. Hana Prausová z pražského Labvetu. Přejeme všem příjemný poslech!

Před 2 týdny 24:29

Vše kolem hárání a krytí

Jste začínajícími nebo již zkušenými chovateli a zajímáte se tím pádem pochopitelně o reprodukci a vše, co je s tím spojené? Víte, jak přesně probíhá hárání, jak je to s první říjí a také s intervaly mezi jednotlivými periodami? Kdy fenka může nebo nemůže zabřeznout, jak správně určitě den „D“ a která vyšetření je šikovné nechat předem udělat? A slyšeli jste už někdy o odčervování v březosti a sami moc nevíte, co si o tom myslet a hlavně jak se v tomto ohledu zařídit? To všechno jsou otázky, které probírá Michaela Weidnerová z redakce kynologického magazínu eCanis s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet v tomto díle našeho společného podcastu.

1. leden 2023 42:26

Rozumíte svému psovi?

Přijde vám, že už jste tento název někde slyšeli? Ano, máte pravdu, protože na stránkách našeho kynologického magazínu www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] pravidelně vychází stejnojmenný seriál. A právě s jeho autorkou Míšou Drábkovou jsme natočili i tento díl podcastu. Společně si v něm povídáme o tom, jak moc může v partnerství člověka a jeho čtyřnohého parťáka pomoci kouč pro komunikaci se psy, co všechno obnáší jeho práce, jak jsou vzájemné porozumění a schopnost číst i nepatrné signály důležité pro pohodové a bezproblémové soužití obou dvou nebo na co si zejména dávat pozor. Dozvíte se rovněž, co všechno umí Míša vyřešit, jak probíhají osobní konzultace či víkendová setkání a lehce nahlédneme i do její knížky „Znaková řeč pro psy“. Určitě si tedy toto téma nenechte ujít! Vždyť co jiného si přát než aby nám to se psem po boku prostě klapalo?

25. prosinec 2022 24:52

Jak „přežít“ poslední den v roce?

Máte rádi bujaré silvestrovské oslavy nebo se raději se svou smečkou uklidíte někam stranou, kde to společně prostě „přežijete“? Každý má o ideálním trávení posledního dne v roce jiné představy. Jak ale zajistit pohodu a hlavně bezpečí pro svého psa, kdy je nejlepší venčit a má vůbec smysl nastavit speciální denní režim? A můžeme třeba svého čtyřnohého parťáka na tu kanonádu nějak předem připravit či případně podávat vhodné tišící preparáty? A jak se zachovat, když už se pes bojí? To všechno jsou jen některé otázky z těch, které pokládala Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis Bc. Vladimíře Tiché z veterinární laboratoře Labvet. Tento podcast vám však nabízí i trochu širší pohled na celou tuto problematiku. Přejeme příjemný poslech a do nového roku vkročte pravou nohou a samozřejmě také tou správnou packou!

11. prosinec 2022 31:53

Vánoce – radost nebo starost?

Také se každým rokem moc a moc těšíte na vánoční svátky, ale už o trochu méně na veškeré přípravy a chaos, které mnohdy adventní čas provází? A napadlo vás někdy, že je v tomto období třeba přijmout i určitá nezbytná opatření v souvislosti se psy nebo i s dalšími zvířaty v domácnosti? Možná vás bude zajímat, co všechno se v té rychlosti může stát, co do psí misky v žádném případě nepatří, co je i vyloženě nebezpečné a hlavně jak se zachovat, když už k nějaké té „nehodě“ dojde. A jak vůbec poznáte, že se děje něco nestandardního? O tom všem hovoří Michaela Weidnerová z kynologického magazínu eCanis s Bc. Vladimírou Tichou z veterinární laboratoře Labvet. Věříme, že vám tyto informace přijdou vhod!

10. prosinec 2022 20:30

V souladu s přírodou – rozhovor s Katarinou Bukovini

Katarina Bukovini z obchůdku Ecopets, je člověkem, díky kterému, jak se říká, máme šanci na lepší zítřky... Nejenže se sama drží hesla: „Žiji v souladu s přírodou“, ale také podporuje české a slovenské výrobce. Pokud i vy máte podobné smýšlení, pak se vám následující povídání bude jistě moc líbit. A pokud ne, určitě se dozvíte něco nového a možná na spoustu věcí změníte svůj názor. Webové stránky Ecopets: https://www.ecopets.cz [https://www.ecopets.cz/] Facebook Ecopets: https://www.facebook.com/ecopets.cz/ [https://www.facebook.com/ecopets.cz/] Instagram Ecopets: https://www.instagram.com/ecopetsproduct/ [https://www.instagram.com/ecopetsproduct/] ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ [https://www.instagram.com/ecanis_media/] ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html [https://www.ecanis.cz/shop.html] ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis [https://www.facebook.com/psicasopis] ⊱WEB: www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/]

4. prosinec 2022 13:52

Krása, která lahodí oku každého pejskaře!

Máme zde první podcast, který spadá do našeho Adventního kalendáře. Pro pravidelné čtenáře našeho magazínu není představení sympatické a energické výtvarnice nic nového. Nové je ale její představení v podobě podcastu, který právě přinášíme. Její díla jsou už mezi pejskaři také celkem rozšířená. Ostatně jsou tak originální a nádherná, že srdce každého člověka okamžitě zaplesá. Ono vyrobit krásnou věc, která lahodí oku, nedokáže úplně každý, ovšem ateliér CZ ARTS Romany Nagyové toto rozhodně splňuje. Pojďme tedy společně nahlédnout „pod ruce“ této šikovné dámě, něco více se dozvědět o její práci a samozřejmě si prohlédnout i některé její výtvory. Webové stránky CZArts: https://portretovani.webnode.cz https://www.facebook.com/czarts.cz ✿ Náš INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ecanis_media/ [https://www.instagram.com/ecanis_media/] ✿ Náš E-SHOP a MERCH: https://www.ecanis.cz/shop.html [https://www.ecanis.cz/shop.html] ⊱Facebook: https://www.facebook.com/psicasopis [https://www.facebook.com/psicasopis] ⊱WEB: www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] ⊱Pinterest

4. prosinec 2022 49:40

Jak to chodí na výstavách?

Dokážete se bez problému orientovat ve výstavním prostředí, máte dobře „zmáknuté“ příslušné řády a předpisy a rozumíte speciální terminologii, kterou běžně používá rozhodčí i ostatní vystavovatelé? Nebo jste naprostými začátečníky, ale měli byste chuť to také zkusit, jen nevíte, co čeho jdete, co vás na místě čeká a jak to celkově chodí? Pro vás pro všechny jsme natočili podcast s mezinárodní rozhodčí pro posuzování exteriéru psů a spoluautorkou knížky „Vystavování je hra“ Míšou Čermákovou, ve kterém rozebíráme vše důležité okolo výstav. Přejeme příjemný poslech!

27. listopad 2022 31:41

Už jste četli eCanis?

Navštívili už jste někdy stránku www.ecanis.cz [http://www.ecanis.cz/] nebo o největším internetovém kynologickém magazínu eCanis slyšíte úplně poprvé? Možná vás bude zajímat, že v časopisu můžete virtuálně listovat ve více než sto různých rubrikách, které mapují život napříč kynologickým děním a na své si přijdou jak úplní začátečníci, tak i ti zkušenější pejskaři. A nemusíte jenom číst, můžete například sledovat i online reportáže z akcí nebo pravidelně poslouchat zajímavé podcasty. A to vše zdarma! O tom jak se dělá takový magazín, čím se liší od tištěné konkurence a proč se fajn takové medium pravidelně sledovat, se dozvíte z úst šéfredaktorky Ivety Panýrkové a její zástupkyně Michaely Weidnerové, které zpovídá Bc. Vladimíra Tichá z veterinární laboratoře Labvet. Přejeme příjemný poslech a hezký den!