Dopolední Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Výstava Tóny pro rodinu ukazuje léčivý vliv hudby

Květen je měsícem mateřství i rodiny. Výstava „Tóny pro rodinu“ se věnuje vlivu hudby a muzikoterapie v prenatálním i postnatálním období, a ukazuje hudbu nejen jako lék i prevenci, ale také jako základ pro rozvoj vztahu mezi matkou a dítětem.

03:21

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Dnes 03:19

U Pavla a Hany Senftových najdete ve stodole místo slámy elegantní veterány

Pavel Senft miluje už od dětství veterány a vždy snil o tom, že si alespoň jeden historický vůz pořídí. Dnes jich má několik a sám nebo se svou manželkou Hanou na veteránech i závodí. S oblibou se k vozům také stylově oblékají. Jako člen výboru Posázavského klubu historických vozidel Pavel Senft závody také spoluorganizuje. A právě zítra (v sobotu 3. 6.) opět pojede slavný závod Ondřejovský krpál.

Dnes 04:37

TIPY NA VÍKEND: Královský průvod jako Pouť císařovny Elišky na Berounsku a Pražský dopravní den dětí

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Včera 03:26

Řeznické sekery i vytrubující andílci. Pěší zónu v Kladně lemují zajímavě zdobené stavby

Před 100 lety bývala ulice T. G. Masaryka nejrušnějším místem v Kladně. Několikrát změnila jméno. Před rokem 1869 to bylo Rakovnické předměstí. Později ulice dostala název Dlouhá třída, potom Královská, nesla jméno prezidenta Masaryka i neutrální označení Hlavní třída. Za minulého režimu to bývala třída Československé armády.

Před dvěma dny 02:18

O hokejové kariéře snil Václav Pletka od malička. Musel jí hodně obětovat, ale dostal se až do NHL

Má hokejový titul s Plzní, zahrál si v národním týmu a také ve vysněné kanadsko-americké NHL, v dresu Philadelphie. Teď je Václav Pletka ve třiačtyřiceti letech jedním z trenérů extraligové Mladé Boleslavi. Tedy v klubu, ze kterého vyrazil do světa velkého hokeje. S Václavem Pletkou natáčel Pavel Petr.

Před třemi dny 03:00

Dámy z Buštěhradu nechtějí sedat v koutě. Buštěhradské Šťabajzny spolehlivě rozproudí každou zábavu

Když z oken zámku v Buštěhradu uslyšíte hudbu a výbuchy smíchu, znamená to jediné: Buštěhradské Šťabajzny právě chystají další taneční číslo. Důležité jsou pro ně nejen ladné pohyby, ale také přátelství a humor. Zábavné choreografie spolu pilují už 15 let.

Před čtyřmi dny 03:26

Štěpán Berný má ve Velkých Popovicích dílnu, které říká Továrna na zázraky

Dílničku jako na dlani, ovšem plnou strojů, od nejstarších po nejmodernější, má pod rodinným domem ve Velkých Popovicích Štěpán Berný. Upravuje a vyrábí tu speciální součásti závodních motorů pro historické automobily a motorky. Nebo pro letecké motory Walter.

Před týdnem 03:25

Augustin Uváčik má rád včely i výhledy. Střešní včelaření se proto stalo jeho vášní i koníčkem

Pan Augustin Uváčik pracuje v Praze pro finanční sektor. Vedle své profese finančníka ale jezdí po celém území České republiky jako mentor včelařství Českého svazu včelařů. Sám ale včelaří ve svém volném čase také. Ovšem velmi originálně. Byl totiž jedním z prvních, kdo u nás v roce 2010 začínal s tzv. střešním včelařením.

Před týdnem 07:33

TIPY NA VÍKEND: Výstava NATURA VIVA v Lysé nad Labem a oslavy 70. výročí LIAZu v Mnichově Hradišti

Užijte si víkend s našimi tipy na zajímavé akce.

Před týdnem 03:09

Vykouzlí ze skla květiny, papoušky i luskouny. Skleněné figurky manželů Urbanových jsou jako živé

Ve sklářské dílně v Hubálově na Mladoboleslavsku naproti sobě u kahanů sedí Eva a Karel Urbanovi. Paní Eva kdysi v Železném Brodě vystudovala obor skleněná figurka. Manžela, který má umělecké vlohy, figurky vyrábět naučila. A tak už přes 30 let oba kouzlí z olovnatého skla neskutečné věci.

Před týdnem 02:28

Ve dne se stará o antikvariát, v noci pracuje v recepci, aby ho zachránil. Místní mu založili sbírku

Šířit přečtené knížky bere majitel antikvariátu v pražských Holešovicích jako poslání. Aby svůj podnik zachránil, v noci si místo spánku přivydělává jako recepční. Na nájem jednoho z nejsvéráznějších obchodů v Praze to přesto nestačilo, a tak se teď lidé začali na jeho záchranu skládat. S Jiřím Novákem natáčel reportér Tomáš Maleček.