• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vysněný koncert! Police Symphony Orchestra připravil velkolepou benefiční akci na letišti u Broumova

Na letišti v Martínkovicích u Broumova vyrostlo obří šapitó, kam se vejde téměř 2000 lidí. Police Symphony Orchestra tam připravuje podle svých slov největší benefiční akci v historii Královéhradeckého kraje. Představení budou ale poprvé úplně jiná než na co je publikum orchestru zvyklé. Tentokrát totiž mladí muzikanti nabídnou jak autorskou hudbu, tak i texty.

02:02

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 03:30

V Královéhradeckém kraji pokračují povolební vyjednávání. Jaká je situace na Trutnovsku a Hradecku?

V Jičíně nebo Trutnově už je o novém složení vedení města jasno. Jednání tam byla rychlá, trvala jen několik hodin od konce sčítání výsledků voleb. Naopak například ve Dvoře Králové nad Labem nebo v Chlumci nad Cidlinou se zatím na vládnoucí koalici místní uskupení nedomluvila. V krajském Hradci Králové se jednání mohou protáhnout na několik dnů, možná i týdnů.

Dnes 03:39

Povolební vyjednávání ve městech Královéhradeckého kraje. Jaká je situace na Náchodsku a Rychnovsku?

Po celém Česku pokračují vyjednávání po komunálních volbách. Někde už se nově zvolení zastupitelé domluvili a je tak jasno, kdo obec nebo město následující čtyři roky povede, jinde se o postech starostů, místostarostů nebo radních stále ještě jedná. Jaká je situace na Náchodsku a Rychnovsku sleduje reportér Václav Plecháček.

Dnes 02:35

Organizace Pferda, která zaměstnává klienty s mentálním a duševním onemocnění, se obává budoucnosti

Nezisková organizace Pferda z Náchoda a Rychnova nad Kněžnou se kvůli zdražování energií a potravin obává budoucnosti. V současné době zaměstnává 70 lidí s mentálním a duševním onemocněním, dalších 80 klientů pracuje ve službách. A právě oni mají jen malé šance uspět na běžném trhu práce.

Včera 03:44

V Hradci Králové by mohla vzniknout pětikoalice, v opozici by byly ANO a SPD

Volby do hradeckého zastupitelstva s náskokem ovládlo hnutí ANO. Své zastupitele tam bude mít celkem 7 uskupení. Některá už začala jednat o novém složení vedení města.

Před dvěma dny 02:12

Zajímavé historické pokrývky hlavy získalo od lidí do svých sbírek Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově téměř s každou výstavou obohacuje své sbírky o nové předměty. Jde o věci, které přinášejí lidé ze svých domovů jako něco, co už nepotřebují a třeba by jinak takový exponát skončil mezi odpadky. A to by podle muzejníků byla škoda.

Před dvěma dny 00:27

Skončily volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu. Začínají povolební koaliční vyjednávání

Volební místnosti po celé České republice se ve 14:00 hodin uzavřely. Teď začíná sčítání hlasů v komunálních a senátních volbách, které může volebním komisím trvat i několik hodin.

Před dvěma dny 02:03

Evropský týden mobility přiblížil lidem alternativní možnosti ekologické osobní dopravy po městě

Zkusit jízdu na elektrokole, otestovat si znalosti z bezpečnosti provozu na silnici nebo prozkoumat moderní vozy hromadné dopravy mohli lidé při Evropském týdnu mobility. Ten má podpořit udržitelné formy dopravy a snížit množství aut v centech měst. Do akce se zapojil i Hradec Králové.

Před třemi dny 00:26

Hradec Králové poslal další peníze na Ukrajinu, partnerskému Černihivu přispěje na opravu školky

Radnice v Hradci Králové odeslala další peníze na pomoc partnerskému ukrajinskému městu Černihiv. Tentokrát šlo o 300 tisíc korun. Peníze půjdou na opravu oken ve válkou poškozených mateřských školách.

Před třemi dny 00:22

Náchodská nemocnice očkuje proti koronaviru posilující dávkou zaměřenou na podvariantu BA.1

Oblastní nemocnice Náchod od pátku 23. září nabízí zájemcům očkování proti koronaviru posilující dávkou zaměřenou na subvariantu Omikron BA.1. Zájemci se můžou objednávat přes centrální registrační systém, přijít je ale možné i bez předchozí rezervace.

Před čtyřmi dny 02:14

V Česku přibývá dětí, kterým rodiče nejsou schopni zaplatit školní obědy. Stát navyšuje podporu

V České republice roste zájem o školní obědy zdarma. Stát pro rodiče ve složité životní situaci navyšuje podporu, nárůst zájemců o proplacení školních obědů pozorují zástupci neziskových organizací nebo jednotlivých škol.