25. březen 2022

Poslechněte si podcast: Výsledky summitu v Bruselu, ubytovávání uprchlíků a tajné služby v době války

S jakými postřehy se vrátil náš zvláštní zpravodaj na Ukrajině ze separatistických oblastí na východě země? Proč ani po summitu není jednota, jak nastavit další sankce proti Moskvě? Jakou odezvu má v Česku platforma Pomáhej Ukrajině? Hrozí, že se uprchlíci stanou obětí působení mafiánských gangů? A co víme o aktivitách zpravodajských služeb ve válečném období? Poslechněte si celé speciální vyílání Radiožurnálu a Plusu k válce na Ukrajině.

49:34

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před 3 týdny 25:42

Požár v NP České Švýcarsko. Proč se nedaří dostat plameny pod kontrolu?

Hasiči a další záchranné složky se druhý den snaží dostat pod kontrolu lesní požár v okolí Hřenska. Zatím se to hlavně kvůli počasí nedaří. Kouř z místa požáru byl v úterý ráno kvůli silnému větru ze západu cítit na řadě míst v ČR. Jak se situace v Českém Švýcarsku vyvíjí a jaké má zatím požár následky? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu a regionálních stanic Českého rozhlasu.

21. červenec 2022 49:54

Evropa na prahu plynové krize. Jak jsme připraveni? Poslechněte si speciální vysílání

Moskva ve čtvrtek po plánované technické odstávce plynovodu Nord Stream 1 obnovila dodávky zemního plynu do Evropy. Na západ ho ovšem proudí méně než před odstávkou, jen asi 30 % kapacity plynovodu. Česko má momentálně zásobníky plné ze tří čtvrtin a už teď je jasné, že ani obnovení dodávek nebude pro zajištění zásob na zimu stačit. Evropská komise vyzvala státy, aby spotřebu plynu snížily o 15 %. Jaké kroky má stát v záloze, aby předešel nejhoršímu?

14. červenec 2022 49:54

Máme se bát nové vlny pandemie covidu? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu

Jak se vyvíjí a dál bude vyvíjet aktuální vlna pandemie? Jak je to v současné době s karanténami a izolacemi? A s jakými opatřeními mají počítat ti, kdo míří do zahraničí na dovolenou? Hosty speciálního vysílání věnovaného letní koronavirové situaci byli mimo jiné náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti), šéf ÚZIS Ladislav Dušek, biochemik Jan Kovanlinka nebo epidemiolog Petr Smejkal.

12. červenec 2022 29:09

Děti se ptají, tentokrát na české předsednictví EU. Poslechněte si čtvrtý díl podcastu

O českém předsednictví v Radě Evropské unie slyšel za posledních pár měsíců snad každý. Mluví se o tom v rádiu a v televizi, čteme o tom v novinách nebo na plakátech v tramvajích. Málokdo ale dokáže přesně říct, co role předsedající země obnáší, jaké povinnosti nebo výhody s sebou přináší a jakou funkci Rada v rámci Evropské unie plní. Malí redaktoři Radiožurnálu z Dismanova rozhlasového dětského souboru se rozhodli najít odpovědi.

1. červenec 2022 29:48

Startuje české předsednictví EU. Co všechno přinese následující půlrok?

Jak české předsednictví v praxi pocítí občané? Nakolik priority půlroční mise ovlivní válka na Ukrajině nebo rekordní ceny energií? A podaří se vládě a opozici sjednotit zahraničněpolitické cíle Česka? Tomáš Pavlíček se zeptá ministra Mikuláše Beka (STAN), eurokomisařky Věry Jourové (ANO) nebo europoslankyně Dity Charanzové (ANO). Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu ke startu českého předsednictví Radě evropské unie hned po hlavních zprávách ve 12 hodin.

24. červen 2022 51:14

Příběhy ležáckých rodin. Profil velitele výsadku Silver A Alfréda Bartoše. Hladěnovi z Pardubic

Poslechněte si první hodinu čtvrté rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z Památníku Ležáky.

20. červen 2022 25:31

Mišák, Kosák, Slepičák. O co jde v kauze Dozimetr a jak se k ní staví čeští politici

Na hnutí STAN dopadá kauza, která původně začala na pražském magistrátu. Jde o jednu z největších politických kauz za poslední roky, která má vliv až na nejvyšší patra politiky. Vycházejí najevo informace, které už například vedly k rezignaci ministra školství. Hnutí STAN chystá mimořádný sjezd. To vše se děje v době, kdy má Česká republika před sebou předsednictví EU. jak vážné následky by mohla kauza mít?

18. červen 2022 51:58

Smrt Gabčíka, Hrubého, Švarce a Valčíka. Popravy duchovních a další teror. Profily výsadkářů

Poslechněte si pátou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

18. červen 2022 52:20

Nacisté prorážejí vchod do krypty. Pomoc pravoslavných duchovních a jejich osud. Profily výsadkářů

Poslechněte si čtvrtou hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.

18. červen 2022 52:02

Nasazení hasičů do boje o kryptu. Osud Anny Letenské. Sokolský odboj. Profily výsadkářů

Poslechněte si třetí hodinu třetí rozhlasové zpravodajské rekonstrukce Operace Anthropoid, tentokrát z pražského Karlova náměstí a kostela sv. Cyrila a Metoděje.