Host Dopoledne pod Ještědem
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Vysíláme živě z Divadla F

X. Šaldy v Liberci. Nahlédneme nejenom do zákulisí divadla, ale s ředitelkou divadla Lindou Hejlovou Keprtovou projdeme baletní, operní a činoherní scénou a necháme se pozvat na premiéry a další zajímavé akce, které si divadlo připravilo na novou sezonu.

15:43

Host Dopoledne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každé všední dopoledne po 11. hodině si do studia zveme zajímavé hosty a povídáme si s nimi o různých tématech.   

Web

Dnes 12:19

Julius Jankovič: Genealog

Téma: Po stopách rodu. Kdo by nechtěl znát svůj původ a dozvědět se zajímavé informace o svých předcích. Jak si můžeme sestavit svůj rodokmen nebo rodovou kroniku a kde hledat důležité informace. Nejenom to probereme hodinu před polednem s genealogem Juliusem Jankovičem.

Včera 17:09

Mgr. Vojtěch Grande: Vedoucí lékárny

Téma: Kombinace léků a doplňků stravy. Léčivé bylinky nebo potravinové doplňky se staly součástí naší životosprávy. Při nachlazení rádi sáhneme po bylinkovém čaji a důležitých vitamínech a minerálech, které pomáhají obnovit naší imunitu. Proč by měli být při jejich užívání opatrní lidé, kteří dlouhodobě užívají léky například na ředění krve, nejenom to probereme s vedoucím lékárny s Vojtěchem Grande.

Před dvěma dny 14:03

PhDr. Miloš Kadlec: ředitel ÚPS, kastelán zámku Sychrov

Téma: Podzim na hradech a zámcích. Letní sezona sice skončila, ale to neznamená, že se na hradech a zámcích v Libereckém kraji na začátku podzimního období nic neděje. Hodinu před polednem se s kastelánem zámku Sychrov poohlédneme za uplynulými letními měsíci a pozveme posluchače na zajímavé akce.

Před pěti dny 17:36

Pavel Kabelák, kadeřník

Téma: Vlasy v kondici. Všichni si přejeme mít kvalitní husté vlasy. Ne každému však příroda nadělila stejně. Se zkušeným kadeřníkem si povíme, jak můžeme díky vhodnému účesu zakrýt drobné nedostatky v podobě řídkého porostu, nebo koutů. Také se dozvíme, jaké jsou na začátku podzimu trendy v barvách a účesech jak dámských, tak pánských.

Před šesti dny 17:40

Michaela Valterová, knihovnice a certifikovaná trenérka paměti I

stupně. Téma: Trénujeme paměť. Občas to zažíváme všichni. Nemůžeme si vzpomenout na jméno známého herce, přemýšlíme, kam jsme dali klíče od domu, a cítíme se provinile, když zapomeneme na narozeniny drahé polovičky. Jak paměť funguje a jakým způsobem jí můžeme posilovat, nejenom to probereme hodinu před polednem s trenérkou paměti Michaelou Valterovou.

Před týdnem 19:31

Živé vysílání z Pražírny kávy v Liberci

Hodinu před polednem v živém vysílání budeme pražit a ochutnávat různé druhy kávy. Našim hostitelem a průvodcem světem kávy bude Ondřej Čermák, provozovatel Liberecké pražírny.

Před týdnem 17:35

Adéla Paulík Lichková, terapeutka adiktologické poradny

Téma: poslední sklenka. Alkoholismus je nemoc a tak se musí i léčit. S terapeutkou Adélou Lichkovou si připomeneme příznaky závislosti, rozdíly konzumace alkoholu mezi muži a ženami, dozvíme se, jaké jsou v současné době formy léčby a nakolik se daří vracet klienty do normálního života.

Před týdnem 17:21

Boleslav Pára, předseda Bicykle Club Liberec 1886. Petr Bareš, místopředseda Bicykle Club Liberec 1886. Téma: Projet se na velocipedu

První český spolek nadšenců velocipedů vznikl v roce 1880. O něco později velocipedy nahradil menší nástupce, takzvaný bezpečník, který se začal vyrábět ve velkých sériích. A právě těmto historickým šlapacím dopravním prostředkům propadli Boleslav Pára a Petr Bareš z Bicykle Clubu Liberec 1886. Hodinu před polednem se dozvíme, jak se taková kola ovládají, proč je problematické brždění a jaká další historická kola se podařilo zachovat v jejich původním stavu.

Před týdnem 15:45

MUDr. Radomír Minařík ze Spánkové laboratoře v Liberci, ve které se setkávají s různými poruchami spánku

Téma: Poruchy spánku a jejich léčba.

Před týdnem 12:57

Kateřina Radoušová, kožní lékařka

Téma: Inventura znamének. Alespoň jednou měsíčně by si lidé měli pozorně prohlédnout svou kůži. Týká se to zejména jedinců s výskytem pigmentových znamének. Host před polednem - kožní lékařka Kateřina Radoušová - nám připomene, v jakém případě bychom měli zpozornět a proč bychom se různých kožních výrůstků neměli zbavovat svépomocí.