NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Jan Lipavský: Česko by se mělo podílet na posilování východních jednotek NATO

Česká republika by se měla podílet na nasazení nových vojenských jednotek NATO v zemích východního křídla Aliance. Uprostřed trvajícího napětí kolem hrozby ruské invaze na Ukrajinu to ve čtvrtek prohlásil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Šéf české diplomacie v Bruselu jednal s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

11:55

Výrok týdne

Vydává: Český rozhlas

Zajímá vás, co se skrývá za výroky politiků?

Web

Před týdnem 13:15

Petr Fiala: Povinné očkování nebude

Povinné očkování proti covidu-19 se v Česku zatím zavádět nebude. Vláda ve středu zrušila vyhlášku, která by vakcinaci nařizovala vybraným profesím a lidem nad 60 let.

Před 2 týdny 11:06

Andrej Babiš: Můžete se spolehnout, že budeme konstruktivní opozice

Pětikoaliční vláda Petra Fialy (ODS) získala ve čtvrtek důvěru sněmovny. Před hlasováním v rekordně dlouhého jednání promluvil mimo jiné lídr opozice, bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Zdůraznil, že sice má na některé představy nového kabinetu jiný názor, ale v každém případě hodlá podporovat všechny věci, které jsou pozitivní pro lidi, pro firmy a pro Českou republiku.

Před 3 týdny 12:06

Vlastimil Válek: Nechte se co nejrychleji očkovat. Abyste neměli závažný průběh a nezemřeli

Na středeční tiskové konferenci vlády premiér Petr Fiala (ODS) oznámil, že se od úterý izolace nakažených koronavirem i karanténa jejich kontaktů zkrátí ze 14 na pět dní. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) pak veřejnost informoval, že všichni zaměstnanci budou od 17. ledna testováni dvakrát týdně antigenními testy.

10. prosinec 2021 10:41

Joe Biden: Pokud Rusko Ukrajinu napadne, přijdou dosud nebývalé sankce

Americký prezident Joe Biden vyloučil možnost, že by USA vyslaly vojáky na obranu Ukrajiny, protože země není členem NATO. V úterním rozhovoru se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem ale státníka varoval před dosud nevídaně tvrdými ekonomickými sankcemi v případě ruské agrese vůči Ukrajině.

26. listopad 2021 13:15

Andrej Babiš: Musíme zavést povinné očkování 60+, možná už i 50+

Premiér v demisi Andrej Babiš na čtvrteční tiskové konferenci po jednání vlády, kde bylo oznámeno vyhlášení nouzového stavu, mluvil také o nutnosti povinného očkování.

19. listopad 2021 11:43

Miloš Zeman: Budu tak tolerantní, že své veto vztáhnu jen k jediné osobě, ale přes to nepojede vlak

Prezident Miloš Zeman se ve středu v rozhovoru pro televizi NOVA vyjádřil k sestavování nové vlády. Mluvil o personálním obsazení jednotlivých resortů, jak mu jej předložil designovaný premiér Petr Fiala z ODS.

12. listopad 2021 12:30

Alena Schillerová: Kandidatura Havlíčka na šéfa sněmovny je přípustná a zdravá

Předsedkyně poslaneckého klubu ANO a ministryně financí v demisi Alena Schillerová na sebe tento týden v Poslanecké sněmovně upozornila obhajobou kandidatury na předsedu sněmovny u svého stranického kolegy a vicepremiéra Karla Havlíčka. I přes výhrady legislativců ji totiž nazvala zdravou.

29. říjen 2021 12:29

Andrej Babiš: Moc bych si přál, aby na sebe politici pohlíželi jako na soupeře, ne jako na nepřátele

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek u příležitosti 103. výročí vzniku Československa pronesl projev, v němž zaznělo: „Moc bych si přál, aby na sebe politici pohlíželi jako na soupeře, nikoliv jako na nepřátele. Aby lidé začali jiným názorům naslouchat, ne je shazovat, a aby se naše společnost začala vyrovnávat s tou, jestli to tak můžu říct, nemocí duše, která ji trápí.“

22. říjen 2021 12:28

Mynář: Ohrazuji se proti tvrzení, že bych manipuloval, nebo dokonce falšoval podpis prezidenta

Videozáznamem s prezidentem Milošem Zemanem jak v nemocnici podepisuje dokument o svolání nové sněmovny za přítomnosti jejího končícího předsedy Radka Vondráčka (ANO), chtěl Vratislav Mynář dokázat, že prezident je schopen jednat o své vůli. Ohradil se i proti podezření z nějakého falšování podpisu, ale situací kolem prezidenta se už zabývá policie a také Vojenské zpravodajství a Bezpečnostní informační služba.