Zprávy z Vysočiny
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Výrobci cigaret i vlhčených ubrousků by měli obcím platit za jejich likvidaci, obsahují totiž plasty

Za sběr a likvidaci plastů by do obcí mohly přijít nové platby. Posílat je mají sami producenti výrobků. Už letos by mohly obecní kasy vylepšit prostředky od producentů cigaret, kteří se kvůli nové povinnosti spojili. Od půlky příštího roku se pak závazek rozšíří i na kosmetické ubrousky.

02:30

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 03:19

Vysočina je na hranici epidemie, strmě roste počet případů chřipky, RS virů, ale také covidu

Na Vysočině roste počet lidí s respiračními onemocněními. Vyplývá to z dat Krajské hygienické stanice.

Včera 02:19

Končí poslední opravy silnic na Vysočině. Letos bylo objížděk víc

Letošní sezóna oprav byla pro krajské cestáře jedna z nejintenzivnějších. Oproti loňskému roku opravovali o skoro polovinu víc silnic.

Včera 01:57

Se stavbou hnízda jiřičkám v Okříškách pomáhají technické služby

Na zdravotním středisku v Okříškách vzniká pomyslné sídliště jiřiček. Městys na Třebíčsku jim tam staví nové ubikace. Hnízda, které si připravili sami ptáci, totiž opakovaně splachuje voda.

Včera 02:13

Domácnosti i velkovýrobci začínají péct cukroví na Vánoce

Cukráři i domácnosti se začínají chystat na Vánoce. Někdo stále preferuje domácí přípravu sladkostí na adventní tabuli, měsíc před svátky už ale mají většinu objednávek pohromadě i profesionální cukráři.

Před dvěma dny 02:03

Zůstanou zavřené nebo omezí svůj provoz- víc než polovina škol na Vysočině bude dnes stávkovat

Stovky škol a školek po celé republice se zapojí do dnešní stávky, organizované odbory. Některé zůstanou 27. listopadu úplně uzavřené, jiné budou fungovat jen v omezeném provozu.

Před třemi dny 01:41

Na Vysočině vzniká druhý areál pevných kontrol pro orientační běžce

K patě torza rozhledny nebo k bývalé středověké šachtě, všude tam zavede lidi nový sportovní areál v okolí Jihlavy. Na vrchu Šacberk vzniká areál pevných kontrol pro orientační běžce.

Před čtyřmi dny 02:11

Světelná brána pro vánoční focení i velké vyhlídkové kolo. Výzdoba v Jindřichově Hradci bude bohatší

Adventní výzdoba v Jindřichově Hradci se letos rozšíří o několik nových prvků. Jedním z nich je tematický fotopoint, tedy místo, kde se lidé můžou vyfotit. Má podobu světelné brány, která svým obloukem překlene i větší skupinu lidí.

Před čtyřmi dny 03:43

Protest lékařů by mohl omezit i fungování nemocnic na Vysočině

Lékařská péče v nemocnicích se nejenom na Vysočině ocitne během prosince v útlumu. Je to kvůli protestu lékařů, kteří hromadně vypovídají přesčasové práce.

Před pěti dny 02:07

Advent na Vysočině na bruslích – kluziště připravuje Jihlava, Žďár nad Sázavou i Polná

Bruslařský ovál bude letos znovu dominantou adventu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Tentokrát ale nebude jediným místem, kde bude možné v centru bruslit. Druhé kluziště už dělníci staví na parkánu vedle Brány Matky Boží. To bude mít speciální umělý povrch.

Před šesti dny 02:30

Střední školy na Vysočině reagují na poptávku budoucích studentů, otevřou nová lycea

Mají být na půl cesty mezi gymnáziem a odbornou školou - Vysočina od příštího školního roku začne s prvními lycei. Naopak třeba tříd pro kuchaře a číšníky bude méně.