• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Výroba v kolínské Toyotě se po 4 měsících opět rozběhne. Firma už spustila karosárnu a lakovnu

Výroba v kolínské automobilce Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se v pondělí téměř po čtyřech týdnech plně obnoví. Dnes firma spustila výrobu karoserií a lakovnu. Auta se v Kolíně přestala vyrábět 22. srpna, závod tak přijde o 19 dní výroby.

01:55

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 01:31

Svatováclavské pouti se ve Staré Boleslavi zúčastnily tisíce lidí. Mši přihlížel i prezident Pavel

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si ve čtvrtek lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz světce a českého patrona svatého Václava. V místě, kde byl kníže Václav v roce 935 zavražděn, se jí účastnily tisíce lidí. Mši sloužil kardinál Dominik Duka, kázal litoměřický biskup Jan Baxant. Účastnil se také pražský arcibiskup Jan Graubner a všichni čeští a moravští biskupové.

Před dvěma dny 02:07

Na Pražském hradě je nové turistické centrum. Vzniklo rekonstrukcí bývalé směnárny

Praha otevřela nové turistické informační centrum na třetím nádvoří Pražského hradu, vzniklo přeměnou směnárny. Je to první centrum v areálu Hradu, které má na starosti přímo městská společnost Prague City Tourism. Ta se stará o turistický ruch a dlouho jí zázemí na jednom z nejnavštěvovanějších míst v hlavním městě chybělo.

Před třemi dny 02:03

Dosud nikdy nevystavené rukopisy a premiéra filmu. Památník Karla Čapka slaví 60 let svého založení

60 let od svého vzniku slaví Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Vilu, v kouzelném prostředí lesů a rybníků, dostal spisovatel k doživotnímu užívání od svého příbuzného, podnikatele Václava Palivce, na konci 30. let 20. století.

Před čtyřmi dny 02:10

Musíte vyhodnotit, kdy už zbraň použít, na to neexistuje žádný návod, radí strážníkům jejich trenér

Bývalý elitní policista a nynější zápasník Tomáš Peleška cvičí nově strážníky v Kladně. Sportovec s přezdívkou Robocop je připravuje na speciální zákroky, při kterých je nutné zneškodnit ozbrojeného člověka nebo se účinně bránit proti skupině lidí. Na jednom tréninku natáčel reportér Radek Duchoň.

Před šesti dny 02:39

Při opravě střechy rotundy a věže v Týnci nad Sázavou našli tesaři zazděnou láhev a husitský prapor

Tesaři opravují v Týnci nad Sázavou střechu románské rotundy a přilehlé věže. Šindelová střecha na obou stavbách totiž dosloužila. A při práci našli hned dvě zajímavosti, jak zjistila reportérka Věra Hájková.

Před týdnem 02:46

Praha 2 zve na vinobraní do Grébovky. Bude ve znamení filmu

Vinobraní na Grébovce se ponese ve znamení filmu. Parky a ulice Prahy 2 totiž filmaři rádi využívají jako kulisy. Součástí vinobraní proto bude i promítání filmu Na střeše, který se natáčel právě v této městské části.

Před týdnem 01:56

Miniaturní repliku Karlova mostu v Dobříši rozebírají stavbaři po kamenech. Všechny musí očíslovat

Dělníci začali kámen po kameni rozebírat památkově chráněný most přes Pilský potok v Dobříši na Příbramsku. Byl v havarijním stavu. Žulové kvádry odborníci zrestaurují a vrátí zpátky tak, aby si most zachoval svůj původní vzhled. Téměř 200 let stará stavba má 4 oblouky a má být miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. U začátku stavebních prací byla i naše reportérka Natalie Máchová.

Před týdnem 02:22

Vítězné náměstí v pražských Dejvicích zná svou novou podobu. V soutěži uspěl holandsko-český tým

V architektonické soutěži na dostavbu takzvaného 4. kvadrantu Vítězného náměstí v pražských Dejvicích uspěl holandsko-český tým Benthem Crouwel Architects a studio OVA. Podle jejich návrhu by se mělo jedno z nejvýznamnějších pražských náměstí vrátit ke zhruba sto let staré urbanistické koncepci od Antonína Engla.

Před týdnem 03:23

V Čelákovicích znělo opět houkání parní lokomotivy. Oslavy 150 let železnice si tu užily tisíce lidí

Psalo se 4. října 1873, kdy do Čelákovic přijel úplně první vlak. Po trati Praha – Lysá nad Labem. Právě díky železnici se totiž město i celé okolí začalo tehdy velmi rychle rozvíjet. Čelákovice si tuto velkou událost připomněly v sobotu 16. září. Na slavnostní akci s názvem „150 let železnice v Čelákovicích“ byla i se svým mikrofonem Soňa Jindrová.

Před týdnem 03:11

Krásné počasí, skvělé víno a dobrá zábava. Mělnické vinobraní nabízí program pro celou rodinu

Historické centrum Mělníka hostí už 84. ročník Mělnického vinobraní. Odpoledne prošel městem průvod s více než stovkou postav v dobových kostýmech. Nechyběla hudba, ani rytíři na koních. Císaře Karla IV. a jeho chot´ Alžbětu Pomořanskou cestou na náměstí vítaly davy lidí.