Speciál Radiožurnálu
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vyřeší nedostupnost bydlení v Praze městská výstavba? Poslechněte si čtvrtou debatu pražských lídrů

Už zítra se otevřou volební místnosti a voliči rozhodnou o vítězích v komunálních volbách. Kromě jiného také o tom, kdo bude příští čtyři roky stát v čele pražského magistrátu. Hlavní město se potýká s chronickým nedostatkem bytů, nemá dokončen dopravní systém, a navíc začíná topná sezóna poznamenaná vysokými cenami energií. Jaké recepty nabízejí jednotliví kandidáti? Poslechněte si čtvrtou předvolební debatu lídrů kandidátek voleb do pražského zastupitelstva. Živě v 18:10.

39:51

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před třemi dny 53:34

Speciál Radiožurnálu: Měly by se upravit volby do Senátu? A kdo bude vládnout v Praze?

Senátní volby po jejich druhém kole ovládly strany koalice Spolu, k volbám přišlo 19 procent voličů. Je to důvod k diskuzím, zda nezměnit model senátních voleb, by přišlo k volbám víc lidi? Co ukázalo druhé kolo senátních voleb? Uspěla v nich vláda? Bude v Praze vládnout koalice Spolu a hnutí ANO? A jak se nejsilnější sněmovní strany postaví k blížící se volbě prezidenta? Poslechněte si povolební Speciál Radiožurnálu, který moderuje Tomáš Pancíř.

Před čtyřmi dny 51:09

Poslechněte si třetí hodinu volebního studia Radiožurnálu

Poslechněte si analýzy odborníků s Janem Pokorným, Janem Bumbou a jejich hosty. Ve volebním studiu zazněly také reakce politiků a hodnocení politologů.

Před čtyřmi dny 50:15

Poslechněte si druhou hodinu volebního studia Radiožurnálu

Poslechněte si analýzy odborníků s Janem Pokorným, Janem Bumbou a jejich hosty. Ve volebním studiu zazněly také reakce politiků a hodnocení politologů.

Před čtyřmi dny 50:37

Poslechněte si první hodinu volebního studia Radiožurnálu

Poslechněte si analýzy odborníků s Janem Pokorným, Janem Bumbou a jejich hosty. Ve volebním studiu zazněly také reakce politiků a hodnocení politologů.

Před pěti dny 25:47

Ruská anexe. Co v praxi znamená a jak reálná je jaderná hrozba? Poslechněte si speciální vysílání

Ruský prezident Vladimír Putin formálně potvrdil připojení čtyř oblastí Ukrajiny k Rusku. V georgievském sále kremelského paláce podepsal s představiteli ukrajinských separatistických regionů dohody o jejich přičlenění k Ruské federaci. Před podpisem dokumentů měl Vladimír Putin před oběma komorami ruského parlament asi půlhodinový proslov. Co v projevu zaznělo a jaká je reakce Ukrajiny a ostatních zemí? Dá se očekávat eskalace konfliktu? Poslechněte si speciální vysílání.

Před šesti dny 20:38

Pardubice: Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) vs. Martin Charvát (ANO)

Poslechněte si debatu dvou kandidátů, kteří postoupili do 2. kola senátních voleb v obvodu 43 v Pardubicích. Senátorka Miluše Horská (BEZPP za KDU-ČSL) postoupila z prvního místa s 39,05 % hlasů, její oponent Martin Charvát (ANO) získal 34,29 % hlasů.

Před šesti dny 22:45

Karlovy Vary: Věra Procházková (ANO) vs. Eva Chromcová (BEZPP za SPD)

Poslechněte si debatu dvou kandidátek, které postoupily do 2. kola senátních voleb v obvodu 1 v Karlových Varech. Věra Procházková (ANO) získala v 1. kole 25,86 % a Eva Chromcová (BEZPP za SPD) 14,12 % hlasů.

Před šesti dny 20:10

Liberec: Michael Canov (SLK) vs. Radka Loučková Kotasová (ANO)

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 38 v Liberci.

Před šesti dny 21:24

Česká Krumlov: Tomáš Jirsa (ODS) vs. Miroslav Lorenc (BEZPP za ANO)

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 10 v Českém Krumlově.

Před šesti dny 19:59

Jičín: Tomáš Czernin (TOP 09) vs. Jaromír Dědeček (ANO)

Poslechněte si rozhovor s kandidátkou, která postoupila do 2. kola senátních voleb v obvodu 37 v Jičíně.