Host Dopoledního expresu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Vynalézavost zlodějů a podvodníků nezná meze a my jsme nepoučitelní

O tom, jak nenaletět falešnému bankéři, na podvodný inzerát či seznamku, si povídáme s Lukášem Rösslerem, vrchním komisařem z oddělení analitiky a kybernetické kriminality.

19:42

Host Dopoledního expresu

Vydává: Český rozhlas

Každý všední den jsou u nás ve studiu zajímaví hosté na aktuální téma. Přinášíme finanční, energetické, zdravotní či sociální poradenství, ale také setkání s populárními severočeskými osobnostmi a odborníky z nejrůznějších oborů. Stačí si vybrat téma, které vás zajímá.

Web

Před třemi dny 18:19

Prodej, nájem i koupě družstevního bytu. Radí předseda Svazu českých a moravských bytových družstev

Jak je to s prodejem, koupí, či pronajmutím družstevního bytu? To nám vysvětlí Jan Vysloužil, předseda Svazu českých a moravských bytových družstev.

Před čtyřmi dny 16:49

O sociální situaci v Ústeckém kraji s prvním náměstkem ústeckého hejtmana Jiřím Kulhánkem

Naším hostem je první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek. Povídáme si s ním například o tom, jak kraj řeší problematiku sociálně vyloučených lokalit.

Před pěti dny 18:05

O (ne)dostupnosti léků v lékárnách s lékárníkem Karlem Struhou

Jak je možné, že najednou nejsou v lékárnách dřív běžně dostupné léky? Co ta tuto nepříjemnou situaci může? Nejen o tom si povídáme s lékárníkem Karel Struhou.

Před šesti dny 19:07

O sendvičové generaci s psychoterapeutem

Co znamená termín sendvičová generace? Jaké problémy musí lidé z této generace řešit a jaká jim z toho plynou rizika? O tom se bavíme s Petrem Fabianem, ředitelem terapeutické linky Sluchátko a psychoterapeutem.

Před týdnem 18:41

Péče o chrup a ústní dutinu očima dentální hygienistky

Zubní hygiena, zubní kámen, krvácení dásní a prevence, to jsou témata povídání s naším hostem – dentální hygienistkou Petrou Křížovou.

Před týdnem 18:50

Finanční poradna: Jak se vyznat v bankovních službách a vybrat správný úvěr

Jak se vyznat v bankovních službách, proč si pořídit spořící účty a jak vybrat správný úvěr? To nám poradí Ivan Bertl z pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Před týdnem 18:14

S ředitelkou Sociálních služeb v Chomutově o osamostatňování mladých a fenoménu mamahotelů

Naším hostem ve studiu je ředitelka Sociálních služeb v Chomutově Alena Tölgová. Bavíme se s ní o problematice osamostatnění mladých lidí a jejich časté neochotě opustit domácnost rodičů.

Před týdnem 21:46

O kyberbezpečnosti s jednatelem společnosti MyCom Solutions

Kdy je bezpečné posílat své ofocené doklady internetem? Co všechno nám ve virtuálním prostoru hrozí? Nejen o tom se bavíme se Stanislavem Simandlem, jednatelem společnosti MyCom Solutions.

Před 2 týdny 19:00

O datových schránkách a jejich výhodách s ředitelem odboru eGovernmentu ministerstva vnitra

Co to vlastně je datová schránka? Kdo ji od letošního roku musí mít a čím je pro člověka výhodná? Nejen o tom se bavíme s Romanem Vrbou, ředitelem odboru eGovernmentu ministerstva vnitra.

Před 2 týdny 20:17

Ekonomika v Česku v roce 2023: očekávaný vývoj očima ekonoma

Jak je na tom česká ekonomika? Poroste ještě inflace? Co všechno nás může potkat v roce 2023? O tom si povídáme s Lukášem Kovandou, hlavním ekonomem Trinity bank.