Host Lenky Vahalové
15. leden 2022

Poslechněte si podcast: Vyměnit po šestnácti letech zpěvačku není legrace. Skupině Verona se to s úspěchem podařilo

Zpěvačka Veronika Stýblová a muzikant a hudební producent Peter Fider tvoří dohromady skupinu Verona. Lenka Vahalová se jich ptala třeba na to, jak vznikl jejich neúspěšnější singl Ztracená bloudím, co říkali fanoušci výměně zpěvačky nebo na plány do budoucna.

17:01

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před čtyřmi dny 18:30

Zpěvačka Elly: Od angličtiny mě odrazovali. Ale pro mě je to přirozenější, tvořit v češtině mi nejde

„Když píšu v angličtině, tak to jde samo, nemusím nad tím přemýšlet,“ vysvětluje Elly. Zpěvačka a skladatelka, která svou kariéru odstartovala v covidové době. Nejen o hudbě si s ní povídala Lenka Vahalová.

Před týdnem 23:43

Slavíme 25 let na scéně a chceme si to užít, těší se členové kapely Divokej Bill na turné i album

Když začínali v šestnácti letech hrát s kapelou v hospodách kolem Úval, jen těžko si dokázali představit, kam se za 25 let dostanou. Pro Divokýho Billa bude rok 2023 ve znamení oslav, co všechno chystají? O tom ve studiu Rádia Praha mluvili Adam Karlík a Roman Procházka.

Před 3 týdny 26:06

Hubnout neznamená hladovět. Učím lidi projíst se ke štíhlosti, říká nutriční terapeutka Lada Nosková

„Snažím se lidi naučit jíst pravidelně, vyváženě a vlastně jíst všechno. Když se pro to člověk rozhodne, tak je to trvale udržitelné,“ ví ze zkušenosti Lada Nosková. Jako nutriční terapeutka se stravou a zdravím zabývá už 20 let.

25. únor 2023 28:19

Táta dokázal všechny situace zlehčovat, vzpomíná Vanda Hybnerová. Hra Slávy dcery je jím inspirovaná

V aktuálním pracovním diáři Vandy Hybnerové se objevují hned dvě různá představení oslavující pantomimu a klaunství. V jednom si zahraje po boku slavného klauna Slavy Polunina, druhé sama tvoří.

18. únor 2023 18:55

Při natáčení Prince Mamánka zastal Jan Budař pět profesí. Chvílemi to byla strašná dřina, vzpomíná

„Přál jsem si natočit takovou pohádku, která bude mít i hlubší roviny než jenom takovou tu primárně dětskou,“ vypráví Jan Budař. Pohádka Princ Mamánek vznikla nejdříve v podobě knihy, na konci října 2022 se dočkala také premiéry na filmových plátnech. A u diváků slaví úspěch.

11. únor 2023 19:39

Z ordinace na koncert. I po vydání debutového alba zůstává Marcell rozkročen mezi hudbou a medicínou

Vystudoval lékařskou fakultu, věnuje se skládání písní, hudební produkci a vydal svoji první desku. Jak zvládne Marcel Procházka alias Marcell skloubit život hudebníka a lékaře, to se teprve uvidí. Nejen o tom mluvil s Lenkou Vahalovou.

4. únor 2023 25:54

Já bych si vedle sebe do kokpitu nesedl, ale kluci se nebojí, vtipkuje Macík. Na Dakaru dojel druhý

„Všechno fungovalo výborně, nejenom moje posádka, ale úplně celý tým. Pro mě to byl nádherný Dakar, kdy všechno plynulo,“ hodnotí závod pilot Martin Macík.

28. leden 2023 18:51

Vězení v Súdánu je mimořádně zajímavý zážitek, směje se člen Expedice Z101 Tomáš Vaňourek

„Záleží na úhlu, jak se na svět koukáte. Jsem optimista a člověk plný ideálů,“ tvrdí o sobě cestovatel Tomáš Vaňourek. Jeho výpravy kopírují trasy legendárních cest Hanzelky a Zikmunda a dokumentují, jak moc se svět změnil.

21. leden 2023 20:44

Veronika Khek Kubařová: Po StarDance jsem nechtěla o euforii z pohybu přijít. Tanec mi dělá radost

Její profesí je herectví, zářila ale také na parketu soutěže StarDance, kterou se svým tanečním partnerem vyhrála. A občas si odskočí i k moderování, už dvakrát přijala nabídku Českého rozhlasu provést diváky charitativním večerem Světlo pro Světlušku.

18. leden 2023 18:48

Co pomůže vylepšit vzhled každé ženy? Korektor pod oči a tvářenka, neváhá vizážistka Marta Rajohnson

Studovala jazyky, ale nakonec se věnuje líčení. Je příkladem toho, jak se ze zábavy může snadno stát budoucí profese. O zkrášlování lidí, správné péči o pleť a dalších zkušenostech z práce vizážistky mluvila Marta Rajohnson.